Jump to content

Locky

Member_50
 • Posts

  1,072
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Locky

 1. Spring drive je taky částečně quartz...
 2. Po kterých si chňapnul? Počítám správně, že už jsou to třetí v řadě?
 3. Zkušenost s NEO účtem nemám, ale pro pasivní "spořící účet" je ještě vhodnější účet "Dobrý klient" od Trinity, kde nabízí 1,58%. Jasně, furt je to méně, než aktuální inflace, ale cílem je aspoň minimalizovat ztrátu...
 4. @E36 díky moc za foto, jsou peckovní! Snad se mi podaří jedny taky časem sehnat.
 5. Parádní kousky máš ve sbírce! Hlavně oboje (nebo již snad troje?) Zelosy. Mohl by si, prosím, nafotit i detail kresby cifru z modrého meteoritu? Díky! Jo a prosím tě, to břidlicové dobrodružství je kde? Dá se to navštívit? Ať už volně, nebo s průvodcem? Díky! Moc mě to láká!
 6. Proč ale přečíslovali jen SD modely? Jinak Koscom, i jazykové mutace EU GS webů, uvádějí původní reference.
 7. Koukám, že k uvedení "four season" na celosvětový trh udělali už i promo video, ale chybně tam pro Spring drive verze uvádí SBGA443 namísto SBGA413 pro "jaro" a SBGA445 namísto SBGA415 pro "zimu": Nebo se za novým označením modelu skrývá něco víc, než jen marketingová chyba (například "průhledný" lvíček, namísto "zlatého")?
 8. Jakožto majiteli SBGA415 mi to nijak nevadí. Naopak budu rád, že si budu moci vyzkoušet i další modely bez toho, abych musel letět do USA. Pod čarou doplním, že se US modely daly sehnat již dříve přes GS boutique v Paříži, ale dosti složitě a proto jsem toho ani nevyužil.
 9. Za mě moc sympatický počin! Jsem rád, že i v HH začínají častěji vyrábět titanové hodinky a libůska v podobě skvěle zdobeného rotoru je pěknou třešničkou na dortu. Rozdíl 4.100EUR v ceně oproti ocelovému modelu není za limitku a materiál až tak propastný, když si to vezme v procentech (cca +15%).
 10. Aneb hodinky zhruba ve stejné ceně, jako lahev a její obsah. Kdypak ji otevřeš?
 11. Locky

  Damasko heaven

  @Wladimir díky moc za info! Ohledně lumi - stačí aby to byla další věc, na kterou se bude chtít Konrád zaměřit a budou svítit víc než Seika.
 12. Locky

  Damasko heaven

  Pecka fotka! Jen pro zajímavost, jak dlouho vydrží svítit ten lumi pruh na Erice? Díky za info!
 13. @Chosef76 Jakožto spokojený nositel SBGA415 ti mohu tvůj výběr SBGA413 jedině pochválit. Dle mého totiž oba modely nabízí to nejlepší z toho, co GS aktuálně vyrábí. Ať už je to Spring drive (pohled na plynulý pohyb sekundovky je prostě dokonalý), pouzdro (ikonické 62GS, pocitově působí nižší a hezčí než třeba u Snowflake a hlavně nožky na kterých vynikne Zaratsu), materiál (dost jsem se dříve titanu bál, ale teď si ho nemohu vynachválit), indexy (vertikálně rýhované, takže hážou duhové odlesky) nebo sklíčko (box safír, i na dotek příjemnější než běžný dual-curved safír). Za sebe jsem volil SBGA415 kvůli modré sekundovce, ale na některé může působit zimní cifr smutnějším dojmem než ten jarní.
 14. Za mě asi SBGW275, ty mají největší kontrast. Nicméně je to fakt divoká a jedovatá barva:
 15. Dobrý point. Baterku na takové ponory asi bereš. Ale je to pochycené i v ISO normě? Souhlasím, také mě nenapadá, jak to vyřešit lépe, max opravdu dát další ťuflíky (koukám, že nejsem sám, kdo si termín ťuflík oblíbil ) i na rehaut u indexů 6/9/12, aby to bylo více symetrické. Taky řešení, ale hádám, že na elektro jsou ještě přísnější normy...
 16. A splnilo by to ISO normy pro potápění kolem půlnoci? Skočí nové datum a šup, nic nesvítí... (Myšleno samozřejmě lehce ve vtipu, ale nevím, zda na to norma případně myslí - jak dlouhá má lumi být čitelná)
 17. @sashator a @dr.sphinx díky za objasnění! Škoda, že to vyřešili takto humpolácky, ač mě tedy upřímně ani nenapadá, jak to vyřešit elegantněji. Možná dát lumi na rehaut i u "12", "6" a "9"? Ale to by se pak mlátili s hlavními lumi body na cifru...
 18. @semi001 Vítej ve vodách GS! Za sebe vidím GS jako jedinečnou možnost okusit za relativně rozumnou cenu zpracování na úrovni haute horlogerie. Též mi to nějaký ten rok trvalo ke GS mentálně dospět, ale i díky zdejšímu osazenstvu jsem rád, že jsem se k nim dokopal.
 19. A když už tu jsem, tak pro US trh vydali zajímavé barevné oblekovky do zelena: Více například na hodinkee: https://www.hodinkee.com/articles/three-limited-edition-grand-seikos-allow-you-to-pick-your-favorite-shade-of-green-live-pics-and-pric
 20. Pro neznalé, proč tam kvůli ISO ten ťuflík je? A proč jen na pozici "3"?
 21. Pěkný chameleon! Za mě moc povedené!
 22. Koukám, že v reálu ten cifr tak modrý není, jako na produktových fotkách. Tady skoro vypadají jako Snowflake v oceli a na řemínku.
 23. Můžu sem přispět i "skořápkou"?
 24. Na Božím daru je to můj (nově) oblíbený podnik. Ochutnal jsi vše od Střízlíka po Hranostaje?
×
×
 • Create New...