Jump to content

Locky

Member_50
 • Posts

  1,127
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

4,822 profile views

Locky's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Locky

  IWC MARK XX

  Rád jsem srovnání poskytl. Jinak zrovna "MARK XX" mi přijde hezčí, než "MARK XVIII", aneb sto lidí, sto chutí/názorů. Naopak mi stále vadí, že ta datumovka zůstala cca na stejném místě, ač se jí snažili "optickým klamem"/posunutím číslic více ke středu vylepšit, tak mě to furt tahá za oči. Škoda, že nerozumím více využitým strojkům a hlavně jejich uchycení v pouzdru, protože tohle prostě musí být nějak řešitelné...
 2. Locky

  IWC MARK XX

  Měl jsem konečně možnost si modré XX osahat naživo, tak posílám pár postřehů. Kdo by to nechtěl číst celé, tak to shrnu: XVIII se jim budou blbě doprodávat, protože za těch cca 700 CHF navíc přináší o dost víc, než odpovídá 15% rozdílu v ceně. Konkrétně jsem měl možnost porovnat XX a XVIII v modré. Pokusím se vypíchnout věci, které tu ještě nebyly zmíněné (nebo jsem je úspěšně přehlédl): Bohužel Mark XX s modrým cifrem už nejsou "Le petit prince". Údajně je jiný odstín modré, ale spíše to vypadá, že už nechtěli platit poplatek za trademark. Nové uchycení řemínku je super rychlé na výměnu, ale řemínek na stěžejce trochu "kloktá". Nasazené na ruce to nebylo poznat, pouze při nandavání a manipulaci s hodinkami. Korunka je nyní větší, ale aspoň se s ní lépe manipuluje, ač z důvodu změny strojku se mi hůře cvakala pozice na rychloposuv datumu. Pouzdro je sice o 0,2mm nižší, což na živo skoro nejde poznat, ale vizuálně působí XX z boku vyšší - dýnko je méně vypouklé/více zapuštěné do pouzdra. Nejspíše to má co dělat s novým strojkem a jeho upevněním. Užší L2L je na ruce poznat, za mě příjemná změna. Spona na řemínku má jinak "vygravírované" IWC, které je tenčí - původní mi přišlo hezčí.
 3. Jo, přes léto je na té gumě také rád nosím. Zkoušel jste k nim někdo třebas modrý Hirsh Tiger? (foto ze strapshopu)
 4. Vostok mesh se mi podařilo získat, ale beztak má fugu, jako ten předešlý no name. Nebo je to standard?
 5. Sice mě štve Putin a celkově situace na Ukrajině, ale radost z Vlkovek si tím nebudu kazit.
 6. Vše v pořádku, bezproblémový obchod a zase mohu doporučit.
 7. Však v Budějkách taky Rolex nemají, ale zase tam mají Breitling... Za mě zbytečné mít Rolex všude, když jich nemají ani dostatek pro prodejny v Praze a Brně.
 8. Díky všem za tip na odpoledne v Protivíně. @skodna prosím tě, jak funguje onen budík pro sluchově postižené?
 9. Alireza Firouzja (nadějný špičkový šachista) s cenou pro vítěze 2022 Saint Louis Rapid & Blitz turnaje má na ruce Longines HydroConquest v modré. Celkově se divím, že hodinářské firmy officiálně více nesponzorují i šachisty. Každopádně Ali na skvěle obsazeném turnaji předvedl parádní výkon. Klobouk dolů!
 10. Možná k tomu slouží ten "vnitřní"/ocelový kroužek lunety, co je fixní? Otáčivá je jen ta "vnejší"/keramická část lunety...
 11. Koukám, že si je šetříš spíš na oblekovky, když si ani nesundal fólie.
 12. @sta Uf, o co to schytaly? Futra?
 13. I do deště a MHD beru BLNR. A koukám, že bych měl zase vydrhnout jubilee...
 14. Přiznejte se, koho jsem dneska po 20h načapal na pho kousek od Bohemians? Tipuji to správně na SKX007 na Bond NATO?
 15. Ano, u 126610 by již AR na spodní straně měl, kdežto u 116610 ještě nebyl. Naopak moje 126710 BLNR z 2019 mají AR jen pod kyklopem. Tedy pokud jde důvěřovat tomu označení na korunce na sklíčku.
×
×
 • Create New...