Jump to content

Locky

Member_50
 • Content Count

  988
 • Joined

 • Last visited

About Locky

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

3,956 profile views
 1. Aha, promiň, myslel jsem, že tě zaujala právě ta power reserve. (Jinak jen pozor Martenero mají Myiotu s jednostranným nátahem, který více chrčí na ruce. Sice to je funkční, nikoliv vzhledová, věc, ale já jsem na to hrozně háklivý, tak upozorňuji i lidi kolem.)
 2. Ahoj, pokud chceš nějaké opravdu levné hodinky s power reserve na "12", tak se podívej po Orientech. Například FFD0F001B, SFD0F002B0... opravdu mají mraky různých kombinací a se dají sehnat už kolem 150-200 EUR.
 3. Pročítal jsem si na hodinkee recenzi na nové white gold suby a přijde mi, že je korunka na rehautu drobně vyosená od indexu na "12". Nebo je to úhlem fotky? Překvapilo by mě, kdyby si v Rolexu nepohlídali alespoň kousky k recenzi... (foto z hodinkee.com)
 4. Zajímavý počin, ale přiznám se, že pro mne postrádají hlavní výsadu field hodinek - čitelnost. Za mě ale fajn, že tam napasovali do datum, když i výchozí C65 Snadhurst mají SW200 strojek. Jinak tušíte, co vše je potřeba pro limitku u CW? Minimální počet kusů, či něco jiného? V hlavě mám totiž 40mm pouzdro C60 Trident Pro 600 s Ombré cifrem a matnou keramickou lunetou (viz třeba C60 Trident Ombré COSC Limited Edition) a strojkem SH21 (již dříve dělali něco podobného jako Christopher Ward C60 Trident COSC, ale též ve 42mm, tak doufám, že by byli schopní nacpat SH21 i do 40mm C60 pouzdra). Samozřejmě vymyslet nějaké fajn dýnko, případně i korunku. Co vy na to? Edit: Tak jsem už našel na jejich stránkách: https://www.christopherward.com/int/loupe-magazine/article?cid=bespoke-watches
 5. Foto sice není dnešní, ale poslední dobou jsou na ruce zdaleka nejčastěji. Moc se mi líbí, jak umí vyčarovat skoro až "mikroduhu" (zde nejpatrnější na indexu "4"): A pod mraky jsou to přitom nenápadné "myšky šedivky", kde ani to "GS" logo není zlatavé:
 6. Sice už je to více než měsíc, co jsem putovní Junghansy předal dál, ale tím spíše se můžu s odstupem pokusit o objektivnější hodnocení. Přiznám se, že po objevení kouzla mechanických hodinek jsem se quartzovým kouskům spíše vyhýbal, ale jsou to právě borci z Helveti, díky kterým jsem měl po putovních Bulovách možnost vyzkoušet další zajímavý kousek s baterkou. Díky za to! Co se mi na Junghans Meister Mega 058/4803.44 nejvíce líbilo? Určitě zajímavě řešená vteřinovka s "půl sekundovým tikem", který zdárně maskoval přítomnost baterky a mezi "chronomudly" by mohla vyvolat dojem zpomalených mechanik. Další specialita je posun minutovky vždy přesně v celou, což je zase efekt známý z minutových sčítačů u mechanických chronographů. Rádiem řízená přesnost. Tou se mechaniky nikdy pochlubit nemůžou. Příjemně překvapil i průhled na strojek. Jelikož jde o quartz, tak se mi líbí, že sklíčko je ztmavené, takže to zase působí úplně jiným dojmem. U zpracování se sluší vyzdvihnout skvěle zvládnutý safír (třeba Omega by se mohla u něj inspirovat pro safírové Moony). Zajímavý je i cifr s mapkou jednotlivých vysílačů, aby si člověk mohl představit, kde se nacházejí. Oproti běžným mechanikám nabízejí tyto Junghansy i supernositelnou velikost a tenké pouzdro. Náramek - kombinace lesklých a broušených dílků, moc pohodlný na ruce. Co mi na Junghans Meister Mega 058/4803.44 naopak přišlo nedotažené? Určitě luminiscence - buď bych jí na ručky nedával vůbec a více si vyhrál s jejich zpracováním/leštěním, nebo bych jí dal ve větší míře a rovnou i na indexy. Vteřinovka ani minutovka neskáčou přesně na indexy. Drobnost, ale zamrzí. Komplikovaná změna délky náramku. Jasně, člověk si ho nastaví jednou a dost, ale i tak. Co se mnou Junghans Meister Mega 058/4803.44 zažily? Hned několik kulturních akcí: Představení Hodina diplomacie v divadle Viola Beethovenovu Ódu na radost v Rudolfinu (Tady jsem si dovolil drobnou reklamu na festival Dvořákova Praha a Rudolfinum samotné, proto jsou hodinky rozostřené.) Výlet na Bílou horu Vinohradské vinobraní (raději bez foto) Několik dnů běžného nošení. Třebas i v MHD: Co říci závěrem? Snad jen moc, moc a moc poděkovat Helveti a všem dalším, kteří se na této akci putovních hodinek podíleli. Bylo to moc fajn vyzkoušet netradiční kousek od zaběhlé značky a přiznám se, že mě i přes těch pár nedostatků opravdu zaujali a až se dosyta nabažím mechanikou, tak třebas přijde řada i na Mladého Honzu. Díky!
 7. Chápu, mám to tak stejně s BLNR. Máš případně možnost AR porovnat s jinými keramickými RLX? Jedna věc je porovnání v obchodě a jiná venku na slunku. Poslední dotaz na oba - příjde vám rotor u nových strojků hlučnější? Je pravda, že změna uchycení rotoru z trnu na kuličková ložiska má na to vliv, ale zda jste to třeba vůbec postřehli, nebo je vám to naprosto jedno.
 8. @Viktor a @dawe009: Paráda! Jsem rád, že už se první kousky dostávají na první čekatele! Co ten často omílaný AR. Je tam, nebo není?
 9. Papírové rozměry - 37mm pouzdro a 15mm vysoké (se sklíčkem). Proto by mě zajímaly reálné zkušenosti s nošením.
 10. Pěkné C01! Prosím vás, máte tu někdo zkušenosti s těmi jejich Geckota W-02 Vintage Mechanical Chronograph Racing Watch? Furt hledám nějaká menší chrona, ale tady se obávám jejich proporcí (tloušťky k velikosti pouzdra). Díky za případné info!
 11. A jaké jsou pocitově na ruce? Pohodlnější? Ptám se, jelikož máš možnost přímého srovnání, asi jak jediný v ČR.
 12. Jak na tebe působí v porovnání s C9ss? Strojek stejný, jen bez zde bez datumu a tuším, že je lehce větší pouzdro?
 13. Proto sem dám raději jednu fotu z přímého slunce o víkendu. Bohužel společně s cifrem vynikne i prach a chlupy, ale retušovat to nebudu... Beztak se mi na nich nejvíc líbí, jak jsou za každého světla trochu jiné a přesto skvělé.
 14. Tam to znám velice dobře! Jsem rád, že sis vzpomněl. Docela by mě zajímalo kolik lidí pozná, kde je to foceno...
 15. Díky, jsou opravdu skvělé. A na fóru jsou stále tyto jedny, jen změnily majitele. (Teda aspoň o dalších nevím.)
×
×
 • Create New...