-
Příspěvky
2 067 -
Registrace
-
Přítomen
Vše od uživatele malda
-
Tak ještě jednou to tu s nimi zaplevelím. Dnes jsem jim vyleštil sklíčko a najednou vypadají úplně jinak:
-
Jo, tyhle! Chtěl jsem si je tehdy pořádně prohlédnout, ale zakecal jsem se... Doufám, že bude ještě příležitost. Já jsem si až po napsání předchozího příspěvku uvědomil, že i Heuer a Breitling značili cal. 11 GMT na můstku pouze jako "cal. 11". Tento strojek měly první GMT autávie 1163 a Breitling ref. 2115. Až cal. 14 měl svůj vlastní můstek. Chrono-Matic Hamiltonů moc není, a když se objeví, jsou většinou v USA, kde se hlavně ve své době prodávaly. V Evropě se spíš Chrono-Matic Hamiltony prodávaly pod značkou Lanco. Viděl jsem jako Lanco oba modely Pan-Europ, Fontainbleau i Count-Down.
-
Zdravím dalšího kolegu z vintage chronosrazu! Pokud se nepletu, ty Fontainbleau máš ty, že? Jinak k tomu značení Chrono-Matic Hamiltonů. Strojek cal. 11 GMT Hamilton skutečně značil jako cal. 111, ale na můstku jsou ty strojky značené jako cal. 11, stejně jako běžný cal. 11. Tento strojek měly v Hamiltonu jen Pan-Europy 707 reference 111003-3. Tím se liší od verze Pan-Europ 703 se strojkem cal. 11 a referencí 11003-3. Těžko říct, proč nebyly můstky správně značené. Moje domněnka je ta, že Pan-Europů 707 je fakt málo, tak jim to nestálo za to.
-
Jo, to jsou ony. Díky! Dnes přišly. Budou potřebovat přeleštit sklo, jinak vypadají celkem v pohodě.
-
Nějak jsem se upsal, správně má být strojek cal. 11 GMT, Hamiltonem označovaný jako cal. 111.
-
Aby se nezapomnělo, že strojek cal. 14 GMT se nedával jen do heuerů: Hamilton Pan-Europ 707 made by Heuer for Lanco:
-
Člověk sem pár měsíců nechodí a tady se mezi tím sejdou takové krásné kousky. Moc hezké to máte!
-
Hezky se to tady rozjelo, tak taky přispěju. Těchto jsem se chtěl ještě na jaře zbavit, ale díky Jeronimovi a Onixu se tak nestalo:
-
Tak to je velká paráda
-
Kvalitní fotky dělají inzerát: A kvalitní popis k tomu: JEDNA SE O VELICE ZAJIMAVI ORIGINAL HODINKY PRIM ORLIK VOJENSKE DVAKRAT BYLY NA RUCE JAKO NOVE OJEDINELA EDICE PUVODNI CENA 128000 KC NUTNO VIDET STAV VIS FOTO NECISTENO https://aukro.cz/vojenske-hodinky-prim-orlik-puvodni-cena-128000-kc-7067561227?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=04-drmk-rtbhouse&utm_content=BUYERS&rtbhc=QiUNTbYv19t6jdr3ES2bPHkGwqncBqopSUT3fNFT7H8.7067561227.1722709924040.0.pm75Hk5RWPtcBznKtGAS
-
Tyhle by si zasloužily fotku z jiného úhlu pohledu!
-
Vyhrabal jsem jednu starou fotku a nemohl jsem si pomoc. Nostalgická vzpomínka na "Zekonovu" limitku a radost z dokončení stavby Spitfire Mk IXc Karla Pošty od 312 perutě:
-
Takže jsi je nakonec vzal. Gratulace!
-
Já na nich nic špatného nevidím. Jen nejdou úplně posoudit ručky. Ale jejich pravost by měla být zřejmá z toho, jestli svítí obdobně, jako ciferník. Ani to datum prodeje pár let po výrobě nemusí být nic neobvyklého. Za mě parádní přírůstek a gratulace Krabička k nim byla?
-
Taky gratuluji k novému přírůstku. Servisní ciferník poznáš v prvé řadě podle toho, jestli má dole pod šestkou nápis "T-Swis made-T" nebo jen "Swiss made". Originál je pochopitelně ten s téčky. Takhle z obrázku nedokážu posoudit. Spíš mě ale zaujalo, že by měly být z roku 1978. Měl jsem pocit, že Mark II se dělaly max. do poloviny 70tých let... Ve druhé polovině 70tých už podle mě byly Mark IV.
-
Nevidím na nich jediný zásek ani jiné poškození. Na zlato slušný stav. To, že to fotil nejspíš toustovačem, je věc druhá.
-
Můžu se zeptat, z čeho usuzuješ, že je s těma hodinkama něco špatně? Nemyslím to nijak ironicky a ani je neprodávám, ale přes ty hnusné fotky na těch hodinkách prostě nic podezřelého nevidím.
-
Moc pěkné - 1450 tah?
-
Tak jsem ten článek našel na Hodinkee: Citace: Na počátku vývoje titanových prototypů modelu Ploprof stála společnost Schmitz Freres, která vyrábí pouzdra. Předpokládá se však, že jich existuje méně než 10. Standardní pouzdro Ploprof z nerezové oceli váží 82,5 gramu a titanové pouzdro váží 49,5 gramu. Častou kritikou hodinek Ploprof je, že jsou na zápěstí poněkud těžkopádné a těžké. Titanové pouzdro by tento problém vyřešilo, ale bylo obtížné ho vyrábět v masovém měřítku a bylo nákladné.
-
Taky si neuvědomuju, že bych někde fotku těch titanových viděl. Někde jsem četl, že těch pouzder se mělo vyrobit snad 10 kusů. Věřím, že si to kupce najde. Ale sehnat k tomu správný zbytek nebude jen tak.
-
Kdyby chtěl někdo svoje ploprofy upgradovat na titan, mám možnost: https://www.ebay.com/itm/204692819051?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338722076&customid=&toolid=10050&amdata=enc%3AAQAIAAAAoGfLRdfNP4pVgf%2FyHb%2FQttLPJMd0WjZZT3i3yqnmDsjIaXoT%2FbvaaXIHFjKZ4r--w7m0RpdradeOL4Mj2L0rjFFt%2B7DiTzwl4%2FErf5PR9AzcpyvBZlDbxO39DEnk4YkjJOXRTwdEMioNXurSycD90vCprXzmgfnh6%2FcFWa8iKQMpw%2BoR4d7mc5iLCUhAGS7HABTZT%2BIn25WRgVuL0SiaF7Y%3D
-
Zajímavé je, že čísla 2299 i 2300 v seznamu jsou. To vypadá, že zaměstnanec při postupné ražbě čísel zapomněl vyměnit dýnko, vyrazil nechtěně dvě čísla na jedno dýnko, tím pádem vyrazil obě čísla znovu a zmetek se použil jinak a zachoval dodnes.
-
Slušná prasárna za 82.000, snad nikdo nenaletí: Hodinky Pánské OMEGA SEAMASTER PROFESIONAL PLANET OCEAN VZÁCNÉ | Aukro
-
Moc hezké! Zasloužily by si víc fotek. Gratuluji, jestli je to nový přírůstek. Já v poslední době pořád stejně:
-
Když se v tomto vláknu shromažďují zajímavé informace o potápěčských hodinkách, nemělo by tu chybět zajímavé řešení, které před časem oprášila společnost Oris a i dříve se vyskytovalo na některých hodinkách. Už jsem to tady někde na chronomagu popisoval. Jedná se o dutou trubici kolem ciferníku s jedním vstupem, kterým do trubice může při potápění vniknout voda. Čím hlouběji se hodinky ponoří, tím víc je stlačen vzduch v trubici a tím dál se voda dostane. Podle stupnice na lunetě je pak možno odečíst hloubku. Zajímala by mě praktičnost tohoto řešení. Hlavně bych nechtěl čistit ten bordel, který se dovnitř musí zákonitě spolu s vodou dostat. Je zajímavé, že toto řešení jsem dohledal jen na chronografech opatřených strojkem valjoux 7733, které rozhodně nijak potápěčsky nepůsobí. Vypadá to, že hodinky vyráběla jedna společnost, a to pro různé prodejní značky. Žádné ani trochu značkové hodinky jsem s tímto systémem nenašel.