Jump to content

malda

Member_50
 • Content Count

  1,957
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About malda

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Uherský Brod
 • Fanoušek značky
  vintage Omega, Heuer, Longines, Breitling, Fortis...

Recent Profile Visitors

3,721 profile views
 1. Tak ten tah jsem podle všeho vyřešil. Je to varianta od výrobce Holzer pro distributora Joskes. Nikdy předtím jsem něco takového neviděl... http://www.thewatchadviser.com/the-shop/omega-speedmaster-reference-145022
 2. Celkem by mě zajímalo, co je tohle za tah: Vypadá to, že si jej jen tak na ty moony nedal. Koncovky podle všeho celkem sedí...
 3. S tím boxem to není žádná věda. V té domě Omega neměla (až na pár výjimek) předepsané konkrétní krabice pro konkrétní modely. Záleželo hlavně na konkrétní zemi určení (typické jsou honosné krabice pro italský trh), případně dealerovi. Takže v podstatě na ně může být jakýkoliv box pro sportovní hodinky Omega ze sedmdesátých let. Namátkou: Ten úplně vpravo už je ale na hraně, to už je spíš konec 70tých let. U všech ostatních platí, že se v nich hodinky se strojkem cal. 1040 prodávaly. Jinak Gratuluji! Hezký kousek!
 4. Já jsem tu na předchozí stránce popisoval svou negativní zkušenost s výraznými barevnými odstíny Tonem dodaných židlí a desky stolu, na což se fakt nedalo dívat. Reklamaci mi ve fabrice neuznali s tím, že je to přirozená vlastnost dřeva. Dodali, že se jedná o nově vyrobený stůl, proto je světlejší, a odstíny se časem srovnají. Po tom, co jsem to tu napsal, mě z Tonu kontaktovali a nabídli záruku v tom smyslu, že mi pošlou jimi podepsané prohlášení, že pokud se do roku barvy nesrovnají, budou to řešit výměnou za jiný kus. Souhlasil jsem. Výsledek je ten, že za 3 měsíce skutečně původně skoro bílé dřevo desky stolu zežloutlo do srovnatelného odstínu se zbytkem jídelní sestavy. Takže za mě s Tonem v konečném důsledku naprostá spokojenost. Jen mě udivuje, že v prodejně o nějakém tmavnutí nevěděli a místo toho, aby mi to vysvětlili rovnou při dodání, kroutili hlavou. Prý se jim to nikdy nestalo. Mám stůl Lasa a židle Merano s koženým potahem, vše olejovaný dub, a je to fakt nádherná práce.
 5. Myslel jsem si to. Díky. Jo, Jarku, vylezly. Bočním vchodem:)
 6. Ví někdo, kdo ty hodinky, které sem před Karlovou náloží dal Jeronimo, dělal? Viděl jsem je i pod prodejní značkou Meister Anker. Nejsou to Heuery?
 7. Je to podle všeho hodně pohodový časopis:
 8. Není. Je to origo Holzer/Joske's. Uncle Seiko už má plné koncovky i všechny dílky tahu a pochopitelně nemá logo Omega.
 9. UP, rozumné dohodě se nebráním, ale pouze prodej.
 10. Slintal jsem po něm dlouho, tady je důkaz: Číhal jsem celkem dlouho a podařilo se. Je to tah značky Holzer, v mém případě vyrobený pro jednoho z distributorů švýcarských hodinek pro trh USA, společnost Joske's z Texasu. Tady je k tomu nějaké povídání: https://omegaforums.net/threads/holzer-jubilee.33058/ Tahy Holzer se dodávaly pro americký trh až do konce osmdesátých let, takže i na moje speedy použít jdou: https://www.fratellowatches.com/omega-speedmaster-professional-1450808/
 11. Už jsem tady dlouho nepřispěl něčím od Omegy. Popojedem...
 12. Vzhledem k tomu, že se objevilo něco, co nutně potřebuji, zkusím nabídnout svoje speedsonicky. Jedná se o klasické ladičkové Omegy z počátku 70tých let se strojkem Esa/Bulova se stopkami + Day/Date. Vše plně funkční. Častý problém s poškozeným datovým věncem tyto hodinky nemají. Datum i den překlápí tak, jak má. Stopky stopují a přesně nulují. Hodinky mají jen pár provozních oděrek, nedávno jsem měnil baterku (sehnal jsem v běžném hodinářství). Tah je v plné délce. K hodinkám je komplet příslušenství včetně originál Omega (žádné reprinty) bookletu funkce ladičkového strojku a návodu k obsluze strojku, který je v hodinkách. K hodinkám je originál box i dobová záruční karta. Pouze upozorňuji, že tato originálně k hodinkám nepatří. Stejně tak cenovka je sice dobová, ale k jiným hodinkám. Hodinky prošly komplet servisem ve Wempe v roce 2014. Našel jsem ale jen obálku s papíry k výměně baterky. Zkusím ještě pohledat. Další fotky, případně osobní prohlídka, není problém. Prodám za 55.000 Kč.
×
×
 • Create New...