Jump to content

malda

Member_50
 • Content Count

  1,950
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About malda

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Uherský Brod
 • Fanoušek značky
  vintage Omega, Heuer, Longines, Breitling, Fortis...

Recent Profile Visitors

3,551 profile views
 1. Není. Je to origo Holzer/Joske's. Uncle Seiko už má plné koncovky i všechny dílky tahu a pochopitelně nemá logo Omega.
 2. UP, rozumné dohodě se nebráním, ale pouze prodej.
 3. Slintal jsem po něm dlouho, tady je důkaz: Číhal jsem celkem dlouho a podařilo se. Je to tah značky Holzer, v mém případě vyrobený pro jednoho z distributorů švýcarských hodinek pro trh USA, společnost Joske's z Texasu. Tady je k tomu nějaké povídání: https://omegaforums.net/threads/holzer-jubilee.33058/ Tahy Holzer se dodávaly pro americký trh až do konce osmdesátých let, takže i na moje speedy použít jdou: https://www.fratellowatches.com/omega-speedmaster-professional-1450808/
 4. Už jsem tady dlouho nepřispěl něčím od Omegy. Popojedem...
 5. Vzhledem k tomu, že se objevilo něco, co nutně potřebuji, zkusím nabídnout svoje speedsonicky. Jedná se o klasické ladičkové Omegy z počátku 70tých let se strojkem Esa/Bulova se stopkami + Day/Date. Vše plně funkční. Častý problém s poškozeným datovým věncem tyto hodinky nemají. Datum i den překlápí tak, jak má. Stopky stopují a přesně nulují. Hodinky mají jen pár provozních oděrek, nedávno jsem měnil baterku (sehnal jsem v běžném hodinářství). Tah je v plné délce. K hodinkám je komplet příslušenství včetně originál Omega (žádné reprinty) bookletu funkce ladičkového strojku a návodu k obsluze strojku, který je v hodinkách. K hodinkám je originál box i dobová záruční karta. Pouze upozorňuji, že tato originálně k hodinkám nepatří. Stejně tak cenovka je sice dobová, ale k jiným hodinkám. Hodinky prošly komplet servisem ve Wempe v roce 2014. Našel jsem ale jen obálku s papíry k výměně baterky. Zkusím ještě pohledat. Další fotky, případně osobní prohlídka, není problém. Prodám za 55.000 Kč.
 6. Tak to jsem rád, že jsem se trefil. Díky za doplnění!
 7. Fotka z fotogalerie článku na Idnes.cz viz odkaz níže: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/slovenska-strela-renovace-vuz-vlak-zeleznice.A200526_549607_ostrava-zpravy_woj Jestli je to někdo z místních, tak by o své práci mohl podle všeho napsat nejeden zajímavý článek.
 8. Moje zkušenost s Oresi: vše zrovna v akci, která zrovna končí za pár dní, takže honem honem podepsat smlouvu, jinak to bude mnohem dražší. Vzhledem k tomu, že jsem ve stejnou dobu oslovil víc výrobců, tak jsem okamžitě zjistil, že ta jejich "akce" je v podstatě normální cena. V porovnání s ostatními nabídkami i tak byla o něco vyšší a jejich "neakční" ceny pak byly naprostý nesmysl. Zkrátka u mně to dopadlo tak, že jsem si vybral kuchyň v lakovaném provedení (Sykora), která byla jen o něco málo dražší, než prakticky stejná sestava v laminovaném povrchu v Oresi. Troufnu si říct, že podobný systém při lovu zákazníků Oresi praktikuje běžně. Nedávno jsem potkal kamaráda, který taky řeší kuchyň a taky měl zrovna štěstí na akci v Oresi. Tak jsem ho rovnou poučil, aby se pro sichr podíval i jinde.
 9. Máš pravdu, tohle bude Omega "teutonic" křížená se Sinn 143:
 10. Zajímavá skládačka: https://www.ebay.co.uk/itm/Omega-Speedmaster-Mark-V-chronograph-1980-vintage-cal-1045-military-Lemania-5100/124175029445?hash=item1ce96894c5:g:6f8AAOSwcPperz8b
 11. Konečně jsem se dostal k tomu, abych něco napsal. Chápu, jak i více lidí zmínilo, že dřevo je přírodní materiál. Ale ve vzorkové prodejně bylo všechno perfektně sladěné v jednom odstínu, respektive ve velmi podobných odstínech tak, jak bych si to u dřeva ze stejnou povrchovou úpravou představoval. Pokud bylo něco jinak, tak mě bylo vysvětleno, že to je jiný materiál - například ten buk. Zatím se spor nikam neposunul. Prý má teď výrobce nějakou odstávku nebo co. Zajímavá byla ale informace výrobce (kterou jsem v předchozím příspěvku neuvedl). To sice, že dřevo je přírodní materiál, drobné odchylky v odstínu (jak vyplývá z obchodních podmínek) nejsou důvodem k reklamaci, a že se odstínové odchylky časem srovnají. Nicméně současně je uvedeno, že pokud se v době používání, v horizontu jednoho roku, situace nezmění, výrobce situaci vyřeší na své náklady a barevné odstíny sladí. To už ovšem v obchodních podmínkách není. Tak jsem z toho jelen. Výrobce na jednu stranu tvrdí, že jiný odstín z výroby je přirozený, ale současně je tvrdí, že odstín je možno následně změnit... Ono z fotek to moc fakt poznat není, ale mám podlahu, židle i část nábytku (různí výrobci) v jídelně z dubu a vše k sobě krásně sedí. Přitom to nejdražší - stůl - je tam jak pěst na oko. Ta deska fakt barevně působí jak překližka. Opakuju ale, že po řemeslné stránce jsou dodané židle a stůl z TONu fakt paráda. Tam není, co vytknout. No nic no, budu bojovat.
 12. Chlapi mám čerstvý spor s Tonem, hledal jsem na internetu nějaké zkušenosti a nic pořádného, krom tohoto vlákna, jsem nenašel. Věc se má ve stručnosti tak. Zalíbily se nám jídelní stoly a židle Ton. Cena strašná, ale krása. Rozhodli jsme se investovat do kvality s designu a za bezmála 120 litrů (po úchvatné slevě) jsme pořídili 6 židlí a stůl. Dodací dobu cca 2 měsíce jsme nemohli dočkat. Zakázka vyrobena a dodána ve slíbeném termínu, všechna čest. Nicméně po vybalení a smontování přišel šok - deska stolu má úplně jinou barvu, než zbytek. Objednávali jsme olejovaný dub, což židle i nohy stolu splňují, deska však odstínem odpovídá spíš buku. Snažil jsem se to vyfotit, v reálu je rozdíl barevného odstínu znatelnější. Sorry za kvalitu, byl jsem celkem vytočený. Takže reklamace. Výsledek? Rozdíl barevných odstínů je přirozená vlastnost dřeva, odstíny se sjednotí. V celé vzorkové prodejně bylo všechno v jednom odstínu. Ani z fotek výše nevypadá, že by se podobná věc stala někomu jinému. Proto se ptám, má někdo se shora uvedených uživatelů nebo kdokoliv jiný obdobnou zkušenost? Jinak musím uznat, že stůl i židle jsou po řemeslné stránce dokonalé dílo. Ale ten stůl je ke zbytku jak pěst na oko... Jako kdybych koupil něco za pár kaček v IKEI a rval si vlasy, že to nevypadá, jak z Tonu, mohl bych si tak maximálně naliskat. Ale koupit něco v Tonu a divit se, že to vypadá, jak z IKEI, to se mi nechce jen tak přejít.
 13. Stejnou vstupenku z koncertu Pink Floyd si doma hýčkám taky. Škoda, že se takový koncert už nikdy nebude opakovat...
×
×
 • Create New...