Jump to content

malda

Member_50
 • Posts

  2,010
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Uherský Brod
 • Fanoušek značky
  vintage Omega, Heuer, Longines, Breitling, Fortis...

Recent Profile Visitors

4,406 profile views

malda's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Nový přírůstek? Gratulace! S tou lumi by neměl být problém. To snad patří k těm jednodušším hodinářským úkonům. Jen se ujistit, že tam hodinář použije správný odstín, aby to ladilo s lumi na indexech, pokud tam ještě nějaká je.
 2. Tak já taky něco přidám - vzpomínka na barvy léta a podzimu:
 3. Asi ne:) Pár svých hodinek jsem tu prezentoval v samostatných vláknech, většinu dalších tu má každý druhý, co přispívá do tohoto vlákna, a pár, co jsem ještě nepředstavil, zkusím uvést taky nějakým článkem. Jen se k tomu neumím dokopat. Každopádně, až na jednu plonkovní krabičku Fortis, mají všechny krabičky svého obyvatele.
 4. Pěkný nápad! Bych mohl zase začít otvírat krabičky, ale to by nebylo ono:
 5. K tomu Jandákovi, už jsem to hledal dřív a i teď jsem našel jen jednu v úvahu přicházející možnost - hodinky, které se pod více značkami, s Landeronem 248 a označením "SUB 200" prodávaly ve více variantách pouzder, s různými ciferníky a ručkami. Co takhle, kdyby se daly dohromady hodinky a ciferník na fotkách?: Takže než na nějaké prototypy od Heueru bych to viděl na nějaké hodinky méně známé značky a s obyčejnějším strojkem, jakých byla v té době fůra. Přesnou shodu jsem ale nenašel. Třeba bude někdo úspěšnější.
 6. Super úlovek, Libore. Díky za rozšíření obzorů!
 7. Tak tohle je paráda! Máš v kompletu i ty 145.022-69?
 8. Tady vypadá všechno původně. Krásné hodinky!
 9. Tak tohle vidím poprvé. V těch speedech by mohl být cal. 911 jako ve flightmasterech 145.026/36. To by ale musely mít ještě jednu korunku na otáčení GMT ručkou po levé straně pouzdra.
 10. Ještě divnější je, že sesterský model - Speedmaster Mark III - na cifru od stejného výrobce a vyráběného ve stejném čase "T" na cifru má. Na internetu píšou, že v omega bibli "A Journey Through Time" je informace, že to tritium je. Tak asi skutečně původní cifry tritium měly a zmatek je v tom proto, že většina ciferníků se v pozdějším období měnila za vizuálně identické, jen s jinou lumi.
 11. No jo no - Seamaster 1000. Podle mě to nejlepší z omega potápěčských hodinek z té doby. Nemyslím jen pouze podle vodotěsnosti. Ty bych si nechal líbit. Ale kde dnes vzít alespoň trochu původní kousek? Na CH24 je jich aktuálně šest, jen jedny mají původní pouzdro a lunetu (cifr a ručky spíš původní, vložka lunety nová). Ostatních 5 má servisní pouzdro, takže s největší pravděpodobností novodobé skládačky z původního strojku a servisních dílů. U jedněch to prodejce i přiznává. Má smysl něco takového kupovat? Seamasterů 600 je aktuálně na CH24 30 kusů a jen tak na první pohled odhaduju, že nejméně polovina má původní ciferník. Takže pár se jich tam v původním stavu najde. A jsou levnější než skládačky Seamasterů 1000.
 12. Pavle, když se dívám na ty fotky, tak tam ten brus vidím. To, co jsem psal v druhém vlákně, jsou moudra z internetu. Podle mě je to trochu složitější. Já mám cifr s brusem a plochou lumi a skoro nesvítí. Přesto s ohledem na stav toho cifru o původnosti pochybuju. Ty máš brus, plastičtější lumi a píšeš, že svítí. A taky tvůj cifr přesně nesplňuje definici servisního dílu, jak se píše na internetu. Kdo ví, jak se díly měnily třeba před dvaceti léty. Takhle nějak to svítilo původně: A nabídku náhradní vložky lunety jsem našel. Prodejce nepokrytě píše, že se nejedná o origo výrobek Omega, ale přesto za ten kousek plastu chce 400 EUR:
×
×
 • Create New...