Jump to content

malda

Member_50
 • Posts

  2,027
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Uherský Brod
 • Fanoušek značky
  vintage Omega, Heuer, Longines, Breitling, Fortis...

Recent Profile Visitors

4,647 profile views

malda's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Od kdy má eta 7750 takové rozložení subcifrů a datového okénka na číselníku? Já bych to spíš viděl na poljot 3133.
 2. To podvodní svařování mě napadlo taky, ale nechtěl jsem domýšlet, jak by asi vypadala ta ruka, na které ty hodinky v době jejich úrazu byly. Ale ono to tak fakt vypadá. S těmi tahy je to fakt zajímavý poznatek.
 3. Co bys potom řekl na tohle? Jak k tomu mohlo dojít, mi hlava nebere: Zdroj: Omega Seamaster 1000 | Collectors Guide | Omega Passion Hodinky z brownwldova odkazu mi přijdou celkem v pohodě. Až na ten servisní tah. Tohle je podle mě asi nejlepší, co je v tuto chvíli v nabídce: Zdroj: Omega PloProf 600 1973 | Kaufen auf Ricardo
 4. Já asi vím, kterou krabičku myslíš. Já mám tu na fotkách níže (staženo z netu). Ta by měla být cajk. S tím číslem budu rád, Díky! Ozvu se.
 5. Hodinky už mám pár měsíců. Sháněl jsem dlouho, protože jsem měl celkem jasnou představu. Chtěl jsem MK II s číselníkem 600/2000, odpovídající lunetu "B2" a vše původní včetně ruček a ve slušném stavu na meshi. Pořád jsem dle všech mých představ nemohl najít, tak jsem aspoň využil slušné nabídky a koupil origo mesh "37 SP". Tím jsem si pojistil, že ty hodinky prostě musím mít. Nakonec jsem je sehnal na tahu 1162. Mám k nim i krabičku, ale nebudu lhát - koupena zvlášť. Je to taková ta krabička ve formě stylizované tlakové nádoby pro italský trh vyráběná výrobcem Becucci Bologna. Ale Ploprofy se v ní prodávaly - na netu je aspoň pár fotek Ploprofů ve stejné krabičce. Hodinky byly koupené po servise se servisní kartou, kde číslo strojku je. Ale k jejich historii nic nevím (v tom na vás s Jirkou nemám). Jestli je strojek původní, těžko říct. Ale vzhledem k tomu, že všechno na nich vypadá (podle mých znalostí) původně (klidně mě někdo opravte), tak doufám, že i strojek bude. Ale hodinky jsou to parádní. Dlouho jsem nechápal, co na nich vidíte
 6. Díky! To já jsem si spíš doteď myslel, jaký jsem chcípák. Tohle mi zvedlo sebevědomí. Jdu se pochlubit svojí polovičce. To nemůže ignorovat.
 7. To v pozadí je asi dvacetiletý cykas u mě na zahradě. Vzhledem k tomu, že všechno utrácím za hodinky, je to jediná exotika, kterou si můžu dovolit Ještě je mám takhle:
 8. Tvoje vlákno, hlavně příběh, jak jsi k těm hodinkám přišel, jsem četl asi desetkrát. Paráda! To samé Seamasterův příběh. Moje cesta byla taky zajímavá. Tyhle hodinky si asi musí člověk zasloužit. Jak budu mít čas, tak taky svou anabázi sepíšu. Jen bych měl dotaz. Když jsem se díval na Tvé fotky, nosíš svoje Ploprofy na ruce bez prodlužovacího článku meshe. To vážně dáš na ruku i bez toho? Já mám původní tah, který má 19/19 řad drátěnky a musel jsem si pomoc prodloužením. Pokud se nepletu, tak servisní tah má 18/18 řádků. To by mi jedno prodloužení stačilo tak akorát.
 9. Tak tohle vlákno mi až do dnes unikalo. Krásné je máš! Sám taky po nějakých memomatic pošilhávám. Spíš se mi ale líbí varianta, jak tu dával Tikal - v "helmičkovém" pouzdře.
 10. Krásné Flightmastery. Teď se jedny v podstatě nenošené s naprosto kompletním balením za slušné peníze prodaly z USA. Tak dlouho jsem o nich přemýšlel, až zmizely.
 11. malda

  Ebay

  Já mám dvojí zkušenost z aukra a jednu z Ebaye (za období cca od roku 2005), kdy mi prodejce jako druhému v pořadí napsal. Když jsem viděl, že tomu prvnímu v pořadí skutečně udělil negativní komentář, dohodli jsme se na částce, která by odpovídala vydražené ceně, kdyby ten první nepřihazoval, a neměl jsem ani jiné pochybnosti, šel jsem do toho. Pochopitelně položky za pár stovek. Ve všech třech případech to dopadlo v pořádku. Pochopitelně nepopisuji aukráckou klasiku z dřívějšího období - přihodit si na aukci ze "spřáteleného" účtu a pak chtít po druhém v pořadí vydraženou částku, protože ten první to nevzal, a ještě se rozčilovat, když mu dokážu, jak to bylo (byly doby, kdy uživatelská jména nebyla skrytá).
 12. malda

  Ebay

  Přemýšlím, z čeho v tom mém příspěvku se dá dovodit, že bych plánoval přistoupit na nějakou platbu "mimo ebay" nebo "mimo paypal"... Když je v aukci napsáno "eBay Money Back Guarantee", což jsem uvedl, tak asi prodejce platbu krytou tímto programem nabízí, že? Fakt nejsem vůl. Snažil jsem se jen upozornit, že se mohou objevit na ebayi nabídky, které prostě nejdou na první dobrou rozpoznat jako podvod. Pokud následně prodejce požaduje platbu jinak, než bylo v aukci uvedeno, a kupující to akceptuje, tak už jsme někde jinde. Já sám pamatuju ještě dobu, kdy se peníze za nákupy na ebayi posílaly v obálce prodejci. Prostě nic mimo zahraniční platby z účtu na účet, které se musely řešit osobně na pobočce a byly drahé jak prase, případně Western Union, neexistovalo.
 13. malda

  Ebay

  Zažil jsem teď jednu celkem nepříjemnou zkušenost s nakupováním na ebay. Třeba tenhle případ někomu pomůže. Na začátku minulého týdne jsem na ebayi narazil na aukci pro mě zajímavých hodinek. Nic, po čem bych vyloženě prahl, ale byly skoro jak nové a aukce od 1 eura v době prázdnin skýtala možnost, že se cena nevyšroubuje nijak vysoko. Na inzerátu na první pohled nic podezřelého. Stejné fotky jsem nikde na internetu nenašel, a i celkem podrobný a precizní text v aukci popisoval tyto konkrétní hodinky, a ne obecné kecy o tomto typu hodinek. Jen se mi trochu nelíbil prodejce, který měl jen pár hodnocení a poslední transakci na ebay podle feedbacků "more than a year ago". Ale u aukce svítilo "eBay Money Back Guarantee", což sice nevím, jak funguje, ale pochopil jsem, že zhruba v duchu názvu toho programu. Takže jsem nezpozoroval nic, co by mě mělo varovat. V neděli večer jsem tak byl natěšený na konec aukce. Cena pořád příznivá, tak jsem začal přemýšlet, kolik peněz jsem teď ochotný obětovat, a tuto částku v poslední minutě aukce přihodil. Chvíli jsem sice vedl, ale pak cena ještě několikrát nad mým maximem poskočila, takže se nade mnou bili minimálně další dva závisláci. Smůla. Prohrál jsem a trochu litoval, protože vydražená cena byla pořád mírně nad polovinou srovnatelných hodinek na Chronu24 nebo jinde. Ale pustil jsem to z hlavy. Uběhly tři dny a najednou jsem zjistil, že mám od prodejce těchto hodinek skrze ebay soukromou zprávu. Prodejce mi napsal, že vydražitel nezaplatil a jestli mám o hodinky zájem, mám se ozvat. I když nutkání bylo silné, nechápal jsem, proč prodejce oslovil mě, když jsem podle všeho druhý nejvyšší přihazující nebyl. Říkám si ráno moudřejší večera a rozhodl jsem se na to podívat pořádně druhý den. Ráno jsem zjistil, že celou situaci ebay vyřešil za mě. Napsali mi, že jsem možná byl kontaktován podvodníkem, že celá aukce byl podvod, abych na něj nereagoval a případnou zprávu, kterou jsem od něj dostal, jim přeposlal. Uživatele už stihli odstavit a inzerát smazat. Konec dobrý, všechno dobré. Jen přemýšlím, co by se stalo, kdybych aukci vyhrál a obratem zaplatil. Předpokládám, že by snad zafungoval ten systém záruky vrácení peněz. Vím, že když jsem nedávno koupil hodinky na ebay, prodejce mě prosil, abych co nejdřív po doručení udělil komentář, jinak mu ebay peníze (placeno přes PayPal) neuvolní, což mi připomíná systém "Trusted Checkout" na Chronu24. Každopádně palec nahoru pro evidentně funkční bezpečnostní systém ebaye.
 14. Vzhledem k tomu, že někteří bez mého souhlasu (což by mi primárně nevadilo), ale především v kontextu, který mi celkem vadí, v poslední době odkazují ve svých inzerátech na toto moje vlákno, případně z něj citují, nedá mi to a přikládám k těmto případům svou reakci. Inzerát místního člena M-72: Ano, hodinky pěkné, cenu (jak se ke zdejším inzerátům sluší) nekomentuji, jen v popisu mi chybí informace, že originál je akorát přeleštěné pouzdro a dýnko, a dále strojek a tah. Všechno pod ciferníkem a zřejmě i tlačítka jsou novovýroba. Věřím, že kdo o koupi takových hodinek uvažuje, si toho všimne, ale pro jistotu, ať někdo nenaletí. Nabízená krabice, která pochází z přelomu 80. a 90. let, k těmto hodinkám taky nepatří. Inzerát na aukru od úsměvného nicku uživatele "solidniprodejce": Letecké hodinky OMEGA FLIGHTMASTER s Ev. číslem po pilotu FMV ČSSR | Aukro No, z jedné fotky (a další ilustrační) se toho moc vyčíst nedá, protože příslušnost k Leteckému oddílu Federálního ministerstva vnitra ČSSR dělá především nápis na dýnku, který tu vyfocený není. Ale co jsem já měl možnost vidět hodinky pořízené v ČSSR za tímto účelem, nebyly na tahu, ale na kůži. Takže bych byl obezřetný. Za ty prachy se dají sehnat lepší flightmastery.
×
×
 • Create New...