Jump to content

Olda335

Member_50
 • Posts

  91
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Prim

Recent Profile Visitors

4,339 profile views

Olda335's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

 1. Olda335

  Traser Alarm

  Nabízím hodinky Traser Alarm, nemám pro ně využití (řekl bych, že naposledy byly na ruce před narozením dcery, což je 9 let) a někomu možná udělají radost. Je to poctivý kus železa a na ruce jsou opravdu znát. Hodinky jsou včetně krabičky, návodu a původní záruky - kupovány byly v roce 2009. Způsob předání je na domluvě, sám preferuji osobní předání. Cena 3.500 Kč.
 2. To už se dostáváme hodně daleko od původního zadání :-) Ještě jsem narazil na tyhle, ale firma je jakási záhadná.
 3. To už je hodně málo, velikostí podobné mým starým PRIM a ty když si nasadím, mám pocit, že mám dětské hodinky. Jako optimum vidím 38-40 mm. Přeci jenom mám 190 cm a 90 kg, tak aby to nevypadalo, že jsem hodinky sebral na ulici nějakému dítěti :-) Hamiltony mají 42 mm a to už se mi zdá až dost, zatím vidím dobře, tak na ruce nepotřebuji orloj :-) Jen se děsím, co zase na netu najdu. Jen pro informaci, ten dotaz ze začátku vlákna jsem rozepsal loni v lednu a rok mi trvalo, než jsem ho dopsal a dal jsem :-) Prostě to hledání je nejhezčí.
 4. Díky. Ty poslední vypadají pěkně, jen ta datumovka by nemusela být. Mido se mi líbilo, když sem se tady registroval, ale pak mě to přešlo a možná jsem udělal chybu, že jsem se na ně znova nepodíval. Vypadá to, že rozhodnutí odložím a znovu si budu chvíli brouzdat internetem. Ono to hledání je stejně nejhezčí. Jak říká můj oblíbený autor: " Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cil je iluze poutníka, kráčejícího od hřebene k hřebeni, jako by smysl byl v dosaženém cíli. "
 5. Vážení, takže žádné další tipy? Myslel jsem si, že bude větší výběr. By mě zajímalo, která část zadání je nejvíce limitující. Bral jsem, že tohle je takový základ - ruční nátah, žádné blbosti, decentní ciferník. Už v 15 jsem od táty dostal Prim, které zadání splňoval :-) Dodnes fungují, jednu chvíli jsem i uvažoval, že koupi oblekovek splním tím, že je nechám renovovat, ale zatím si je nechávám. Když takhle vydržely přes 25 let, tak ještě chvíli vydrží :-)
 6. Co se týče Nomos Tangente, je to podobné jako se Stowa - tenhle typ pouzdra mi nic neříká. Připadá mi, že v tom segmentu, který se mi líbí moc velký výběr není. ještě jsem uvažoval o těchto: Ale raději bych ciferník bez cifer :-) Ale možná jen špatně hledám :-) tady jsou většinou v tématech automaty s datem, což ani jedno nechci. Když už automaty, tak tohle: Ale na ně si ještě chvíli musím počkat :-)
 7. Ty Hamiltony si nechám :-) docela jsem si na ne zvyknul. Junghans jsem vcelku úspěšně ignoroval, ale koukám, ze by to mohla byt chyba. Podívám se na ně, díky za radu. Stowa se mi kdysi líbila, ale vkus se mi změnil.
 8. Vážení, obracím se na vás s žádostí o radu. Lehce se mi posunula pracovní náplň a začínám trávit v obleku víc času, než jsem si kdy představoval a začínám pokukovat po něčem, co by se k saku hodilo. Mám teď Hamilton Traveller GMT a není to to pravé ořechové. Jsem teď více méně rozhodnut pro EPOS 3408, ale raději se ještě poptám, abych něco nepřehlédnul. Přeci jenom hodinek je po světě nepočítaně. Rád bych hodinky s: ručním nátahem (důvodem je hlavně menší výška, takže pokud se najde nízký automat, může být - třeba Nomos Zurich) průměr 40 mm (možná 41 mm, ale to už by musely opravdu být srdcovou záležitostí) bez datumu mimostředná vteřinovka cenový rámec cca 40.000- není fixní, může být i lehce nad, spíše pro představu, aby mi sem někdo nadal hodinky za 100 k. Jako bonbonek by mohla byt i rezerva natahu. Kdysi tady na fóru byla i na toto téma diskuze, teď ji jak naschvál nemůžu najít, ale naštěstí jsem si některé tipy napsal, tak pro představu dávám fotky. Dekuji vsem za rady a tipy. Favorit: Co se týče rezervy nátahu: Vím, je to automat a velikostí taky mimo zadání, ale jinak nemá chybu - snad mě chápete :-) stejně jako tohle: ale na ty budu muset ještě něco málo našetřit.
 9. Ahoj. Tak přikládám fotku za tmy, trvalo to dlouho - měl jsem z toho obavu a taky nevím jak na to :-)takže výsledek tomu odpovídá. Jinak šlapou pěkně, při pravidelném nošení je odchylka necelá minuta za týden. vytažení korunky má dvě pozice - při prvním povytažení nastavuješ datum a GMT, další vytažení slouží k nastavení času aktuálního. Takže k maximální spokojenosti chybí jen ta velikost, kdyby to pomohlo, tak je vyperu na 60 a třeba se srazí :-) Jinak to vypadá, že chvilku ponosím a pak se pokusím prodat a v mezidobí budu vybírat náhradníka :-)
 10. Ještě jedna fotka, která z úvodního příspěvku vypadla.
 11. Vážení. S lehkým časovým odstupem bych se s vámi rád podělil o svoji radost z pořízení nových hodinek. O decentních hodinkách už uvažuji dlouho, v podstatě od zaregistrování na foru, ale vždycky přišlo něco, co mne od finálního rozhodnutí pozdrželo, navíc vkus se trošku vyvíjel (potápky, pilotky, ...) až teď asi nastal pravý čas a tak jsem si pořídil: Hamilton Traveller GMT. Koupil jsem je tady na foru, jednání o uzavření obchodu bylo rychlé a korektní a v podstatě přes víkend po několika zprávách a telefonátech bylo vše vyřízeno. Hodinky jsou krásné, doufám, že tak působí i na mých neumělých fotkách, ale nejsou rozhodně definitivní a to z jednoho prostého důvodu a tím je jejich velikost. Prostě si na těch 42 mm nemůžu zvyknout, přijde mi, že i g-shocky vedle nich vypadají titěrně J horší to pak je, když si vezmu Trasery, které mají 40 mm a navíc lunetu, takže ciferník je snad poloviční Pokud nosím Hamiltony delší dobu, je vše v pořádku, kochám se jejich leskem, důstojným chodem vteřinové rafičky, perfektním zpracováním a občas si je dám k uchu, abych si poslechl, jak pěkně tikají. No ale pak jsem nucen, v rámci zachování jejich zdraví, si vzít nějaké bytelnější strojovny a v tu ránu mi přijde, že nosím na ruce orloj Vím, že trend poslední doby je dělat hodinky tak velké, aby bylo možné je používat i jako nástěnné, ale zjistil jsem, že s tímto trendem asi nebudu schopen jít, hold jsem stará konzerva. Takže to vypadá, že se časem ocitnou ve vlákně prodám nebo vyměním A možná si na ně zvyknu, uvidíme, jsou totiž vážně hezké - ciferník není úpně hladký, modrá ručička druhého času se krásně leskne, mají dokonce luminiscenci, která teda nevím, kolik toho vydrží, do období temna si beru zásadně Trasery, u těch je jistota, že vydrží cokoliv :-) a přesnost je taky ucházející. Za týden se opozdily oproti rádiem řízeným géčkám o minutu, což je dobré. Radši bych teda kdyby se předbíhali, ale co už :-) P.S. Po pravdě už mám na stole papír, kam si píšu, co u těch příštích ?definitivních? nesmím opomenout :-D
 12. Olda335

  SEIKO 5

  Když mi pošleš e-mail, můžu ti poslat katalogy Seiko 2009 a 2012 jako pdf, starší katalogy viz můj odkaz v předchozím příspěvku.
 13. Olda335

  SEIKO 5

  Díky za radu, já myslel spíš nějaký v elektronické podobě, ale pokud je jen papír, nedá se nic dělat. Jinak díval jsem se i na jiných fórech a pokud dobře chápu, žádný "univerzální" katalog neexistuje. Vždycky jsou v něm pouze hodinky, které Seiko prodává v daném regionu. http://forums.watchuseek.com/f281/vintage-catalogs-pdfs-300444.html Tady na tom odkazu by měly být nějaké starší katalogy Seiko.
 14. Olda335

  SEIKO 5

  Nevíte někdo, zda existuje nějaký katalog Seiko 5? Svého času jsem na netu našel katalog Seiko, ale o Seiko 5 v něm není ani čárka.
 15. Ahoj. Nemohl bys na ně vložit i nějaký odkaz - na stránkách Frederique Constant je nemůžu najít :-(
×
×
 • Create New...