Jump to content

dtx

Member_50
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

About dtx

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

538 profile views
 1. Nevím jak je na tom ČP, ale v druhém směru nemá USPS kapacitu v dopravních letadlech, tak to dávali na lodě (tj. +6 týdnů). Ale na infolince ČP byli většinou ochotní, možná ti poví jestli to taky nejde lodí. Já jsem posílal jednu drobnost ke konci března do USA poštou, do dnešního dne nedorazila. Prakticky o nic nejde, takže mě to moc netrápí. Ale poučení pro příště - v případě podobně krize je nutné si připlatit za DHL, nebo podobnou službu.
 2. Tak co, už dorazila zásilka? Mě Akorát dnes přišlo avízo o celním řízení. Takže celkem to trvalo na den přesně 3 měsíce. Druhá zásilka je pořád někde ztracená (A tracking # píše expired).
 3. Dopravce by ti měl nakonec předložit rozpad ceny, kde by jsi měl vidět co je jaká položka. Každopádně 25k je moc, mělo by to být míň. Clo je stejně zanedbatelná položka, důležité je vždy DPH 21%. Obvykle si navíc účtují cca 300kč za celní řízení (každý dopravce trochu jinak). Jestli takhle střílí od boku, tak to potěš koště (ale spíš si myslím, že odesílatel uvedl vysokou cenu zásilky kvůli pojištění a oni to střelili podle ceny zásilky).
 4. The 100 - koukni na druhou sérii, ta je pecka (prvních dílů se neboj, rozjede se). Dal už bych se na to nekoukal
 5. Problém je v USPS, která tak nějak zkolabovala. Nejhorší je, že jako příjemce ze zahraničí nemůžeš podat ani inquiry a zjistit co se děje (a volat a čekat hodiny ve frontě se mi nechce). Jedině odesílatel může podat inquiry... Někde psali, že to posílají lodí, ale to prý bylo z east coast, proč tohle sedí v SF nikdo neví.
 6. Doporučuji přečíst celý inzerát https://auto.bazos.cz/inzerat/119423501/passat-20tdi-103kw-2011.php
 7. Zdravím všechny, Předem se omlouvám za neinformovaný dotaz, ale zjistil jsem, že je to nějak těžší na internetu najít než jsem čekal... Jak je na tom nyní CZ legislativa co se týká zásobníků do dlouhých zbraní? Už jsme přijali ten evropský nesmysl s omezením na 10 nábojů?
 8. Seriál Snowpiercer: https://www.csfd.cz/film/664723-ledova-archa/prehled/ Zatím jsou venku jen 2 díly, ale vypadá to dobře, teď stejně nic jiného zajímavého nevychází.
 9. SKX ke každé příležitosti
 10. dtx

  Rodinné foto

  Jsem nějak hodinkově spokojený, je to divný Teď se mi navíc sešly všechny hodinky na jednom místě, tak dávám foto celé rodinky. Fortisy jako pracovní hodinky (když se jde do terénu, na stavbu), Glycine jako cestovní, SKX sportovní/víkend, Baby Snowflake a JSW na denní nošení, kancl, jednání. Pro spodní řadu jsem už raději žádné výmluvy nevymýšlel , prostě Seiko sbírka a jedny na připomenutí, že není třeba to brát tak vážně
 11. Prodával jsem, rychlá domluva, pro hodinky si přijel, super rychlé předání. Můžu jedině doporučit.
 12. Tak se mi podařilo zjistit jak je to s tou USPS - balíčky do Evropských zemí kam ještě posílají naložili na lodě kvůli ztrátě kapacity v osobních letadlech. Tzn. doba dopravy do EU 6 týdnů +- autobus. Na jejich webu o tom nic není, podařilo se mi to dohledat na nějakém fóru. Poslední dobou jsem přijímal ať už pracovně, tak osobně dost balíků, tak tady je sumář: DHL (2x) - perfektní, volají předem, vždy jednoduchá domluva s kurýrem PPL (1x) - katastrofa, SMS o době doručování s oknem 2h, po vypršení jsem 4x volal kurýrovi a nic. Na zákaznické lince lžou do očí, že tam byl a snažil se mi dovolat. Potom se kurýrovi dovolám a říká, že u mě opravdu ještě nebyl, že to vidí na 3 odpoledne. Odpoledne opět nezdvihá, dovolám se mu po až po 5 hodině a to se omlouvá, že na mě zapomněl a balíček vyhodil do nějaké trafiky poblíž, kde mají výdejní místo (???) a kde za 15 minut zavírají. DPD (3x) - OK, SMS předem o doručování, čas sedí, domluva s kurýrem vždy jednoduchá. Ze zahraničí snad ale ještě nikdy nefungovaly jejich tracking #, takže to chce jen čekat až vyskočí SMS, že druhý den doručují. FedEX (1x) - OK, akorát od odesílatele si nezapsali telefonní na adresáta a pak tvrdili, že ho nedostali, takže samozřejmě neúspěšné doručení. Ale jinak vše v pořádku. UPS (1x) - jako vždy totální katastrofa, už aby zbankrotovali
×
×
 • Create New...