Jump to content

dtx

Member_50
 • Posts

  231
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

745 profile views

dtx's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Kdyby to někoho zajímalo... jedná se o džem z mladých šišek. Je to vyhlášená sibiřská specialita. Варенье из шишек Napadlo mě se zeptat kolegy co má přítelkyni ze sibiřských oblastí a on se přiznal, že to má zrovna domácí doma v lednici, protože mu to přivezla Tak už jen najít kde to koupit //Edit: dá se to koupit i tady, většinou to je označené jako sibirskij kedr (??), např. https://www.vaseradost.cz/sisky-v-borovicovem-sirupu--100-g
 2. Já jsem nečetl předlohu, takže soudím pouze samotný seriál a zatím mě to baví. Není to nějaká super perla, ale dobrých nových scifi seriálů je tak málo, že i toto je nadprůměr.
 3. Podobné info jsem také našel. Ale win okamžitě po naběhnutí spadnou = do cmd se nedostanu. Bios je tam zamknutý, co nedovolí měnit nastaveni SATA. A ovladače HDD se mi nedaří najít (musel jsem HDD vyndat abych vůbec zjistil typ). Koukám ale, že Seagate má bootovací nástroj na diagnostiku HDD. Teď to zkouším, ale to nic nemění na tom, že nevím kde na něj sehnat ovladače.
 4. Ahoj, Mám další dotaz na který nestačím... mám starý notebook Lenovo Y40 59423030, který nepoužívám a chtěl jsem ho teď darovat a předem na něj nainstalovat win10. Stáhl jsem si instalační médium, vybral možnost updatovat PC a instalace napsala, že instalace windows selhala, bez vysvětlení. Vytvořil jsem teda instalační USB a šel instalovat ručně (klíč k Win by měl být v UEFI), ale po instalaci na mě vyskočila hláška o nemožnosti nakonfigurovat systém s hardwarem a notebook se okamžitě vypl. Po zapnutí hláška o nedokončené instalaci a že mám začít znovu. Zkoušel jsem několikrát, vždy to samé (disk, všechny oddíly naformátované). Možnost opravit systém nefunguje vůbec, pouze zrestartuje notebook a nabootuje z instalačního USB. Podle webu by měl být NB kompatibilní s Win10, dokonce mi v minulosti nabízel update. Nějaký tip co bych měl zkusit než to dám nějakému profi ajťákovi? Díky
 5. 22500czk Dělají -10s/den
 6. Tak celkově mi z toho vychází ta Radkova varianta asi nejlépe... koupit jeden 10TB disk, vše na něj přehrát. Z NAS vyházet staré disky, nacpat tam nové a přehrát data z toho jednoho disku zpět. Akorát mi potom ten 10TB disk zbyde "na ocet", ale to by se asi dalo střelit. Předpokládám, že i v případě, že by zrovna při tom procesu selhal ten jeden nový disk, tak se z těch starých disků z NAS dají stále data dostat zpět.
 7. Teoreticky by to asi šlo. Tahle varianta mě ani nenapadla. Takže Ale přece jen za jeden disk o potřebné kapacitě je to přes 6k czk. Mohl bych ho sice potom strčit do stolního PC, ale to nutně nepotřebuji... Momentálně řeším cca 9TB (samozřejmě to mám v Raidu, tzn. 4x3TB HDD) a výhledově bych chtěl koupit 4x7, nebo 4x10TB HDD. O nějaké placené službě co by řešila krátkodobé zálohy jste neslyšeli?
 8. Viděl jsem tu diskuzi o NAS a mám jeden související dotaz... Mám NAS od Qnap, kde mi došlo místo a uvažuji o výměně HDD za větší. Nevíte o nějaké službě kde mi dovolí krátkodobě nahrát velké množství dat a pak zase stáhnout zpět jakmile vyměním HDD? Ideálně asi aby to bylo na živo a ne to tahat přes internet kvůli rychlosti.
 9. Podobné recepty jsem viděl, ale většinou je nejedli, ale používali jen tu šťávu... tak nevím jestli je to přímo ono.
 10. Ahoj, Mám dotaz a třeba tu někdo bude vědět. když jsem byl naposledy služebně v Moskvě, tak mě kolega zatáhl do hodně obdskurního tržiště (45minut metrem a dalších 30 minut pěšky) a tam jsem narazil na šišky nakládaný v medu. Ano, šišky ze stromů. Vzal jsem to tehdy na vyzkoušení, pochopil jsem, že se to přikusuje k čaji. A bylo to naprosto fantastické... Od té doby se po tom občas podívám, ale zatím bez úspěchu. Nevíte jak se to oficiálně jmenuje? Resp. jestli se to tady dá někde sehnat? Kolega mezitím odešel a ti co tam jezdí pravidelně, tak neví.
 11. Ahoj, prodám svoje Seiko SARX055, notoricky známé jako Baby Snowflake. Hodinky kupovány tady na fóru, kompletní balení včetně dílků tahu, papírů a krabic. Důvodem prodeje je, že na každodenní nošení mám jiné hodinky s citovou vazbou a tak se baby snowflake tak často na ruku nedostanou a je hrozná škoda aby tak pěkné hodinky pořád ležely v krabici v trezoru. SARX055 - Titanový pouzdro s průhledem na strojek, tah titan, sklíčko safír, strojek automat 6R15, 40,8mm průměr, 46,2mm lug-lug, 20mm rozteč nožiček. Stav podle mě velmi dobrý, na pouzdru a na skle jsem nic nenašel. Na sponě je jeden viditelný škrábanec a na tahu vlásečnice z kanclu - pokusil jsem se vyfotit jak nejlépe telefon dovolí. Cena 23000czk, preferuji osobní předání Plzeň / Praha, ale dá se dohodnout kdekoliv po ceste z Plzně na Slovensko (Plzeň, Praha, Brno, Bratislava, Trnava, Nitra - vždy někde u dálnice). Na případné poště se nějak domluvíme. Moje reference v podpisu.
 12. Zkusím z telefonu, snad to nerozbije formátování Emiliano 1 ks Fordik 1 ks igor261069 2 ks Lacifer 1 ks Snekofon 1 ks Radek.VV 1 ks Vit 1 ks Potvor 2 ks Rado74 6 ks tysmek 1 ks Franklin 1 ks Pebe 1 ks Conrad 1 ks Quake 1 ks Irwinek 2 ks Tombas 1 ks Radimk 1 ks Semi001 2 ks kuba558 1 ks Belo696 1 ks tikzot 1 ks Tenge 1 ks kolky87 1 ks Andrew 2 ks Sta 1 ks špelda66 3 ks cbr 1 ks Lucky Lucaso 2 ks Tenglis 3 ks bacil.357 1 ks exell 1 ks jeza 2 ks T1000 1 ks rypadlo 1 ks kdojinej 1 ks dabelM. 1 ks ismit 1 ks Beet 1 ks HonzdzaX 3 ks Funthom 95 2 ks Kostra 2 ks xbraj19 1 ks Lamiczka 1 ks Chorche 1 ks shewcza. 1ks E36 1ks rooosta 2 ks lykan 1 ks Dokusan. 2ks brnakp 1 ks Xpak 1 ks Ricoz 1 ks tmx 1 ks Sandman. 2 ks Gustaf 1 ks LovecK 1 ks (z)denny 1 ks Jorge 2 ks Murphy97 1ks mamenec 1ks Borža 1ks Nestler 1ks davok 1ks atim 1ks martin151 1ks mlsoun1 2 ks miguel 1 ks sima1one 2 ks robero79 2 ks Karloss 1 ks AVe 2 ks siwi 1 ks dtx 2 ks --------------------------- 102 ks
 13. Dám to i sem, po delší době větrám jedny z edice age of discovery
×
×
 • Create New...