Jump to content

Milan59

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

About Milan59

Recent Profile Visitors

86 profile views
 1. Ronda 713SM...za ty prachy dobrý. +1.2s za měsíc.
 2. Jen pro doplnění - všechny hodinky z aktuální řady Oceanus mají Multiband 6 (nebo aspoň ty, který jsem zmiňoval). Synchronizace v Evropě je tedy pokrytá.
 3. Když už jsi zmínil kombinaci soláru a rádia a zároveň se trochu oddálil původnímu stylu, nejde nezmínit Casio a jejich řadu Oceanus. Sice bys musel objednávat ze zahraničí, protože jsou jenom pro japonský trh, ale v tom bych problém neviděl. I s DPH by ses pořád vešel do 15 tisíc. Kdyby jsi nakonec šel do soláru, Citizen nebo Casio jsou jasná volba. Mrkni na OCW-S100-1AJF a taky na OCW-T200S-1AJF. Provedení je super, spolehlivost taky...v tý ceně se lepší hodinky těžko hledaj. Jsou vyráběný v Japonsku v jejich "prémiový" továrně.
 4. Automatický "natahuješ" pohybem, tj. nošením. Mechanický jenom přes korunku. U automatických s mechanickým nátahem máš možnost obojího. A nějak nerozumím tomu, proč bys měl za pár let zahodit quartz hodinky. Pokud by byl rozumný strojek, nejenom že ti můžou vydržet desítky let, ale při poruše prostě koupíš strojek nový, udělá se výměna a jedeš dál. Jestli budou dostupný i ve stáří je samozřejmě věc druhá, ale kupovat hodinky s myšlenkou "co bude za 50 let" se mi zdá dost omezující tvůj finální výběr.
 5. Nejsem nijak extra znalej, ale určitě bych promyslel výhody/nevýhody automatů a baterek, hlavně pokud jde o tvoje představy. Zmínil jsi přesnost: v týhle cenový kategorii u automatů můžeš skončit s kusem, co bude dělat 15 vteřin do plusu nebo mínusu denně,, možná i hůř, což ti třeba může, ale taky nemusí vyhovovat. Quartz hodinky, i ty nejlevnější, ti 15 vteřin udělají za měsíc. Jestli ti to nevadí, tak bych to nijak moc neřešil a rozhodoval se spíš podle toho, co se ti líbí vzhledově.
 6. A jsou automaty podmínkou? Já svoje první "pořádný" měl taky automaty, ale štvalo mě že to nejde přesně. Kolem dvaceti můžeš sehnat třeba Longines VHP, ty by něco vydržet měly... Z automatů se mrkni na Certiny, řada např. DS-1. I DS Action mají kousky k obleku a navíc 200m vodotěsnosti, což ale nevím jestli potřebuješ. Obrázky odcizeny z Helveti...
 7. Já posledních 7 měsíců cestoval za prací dohromady 4,5 hodiny denně. Jezdil jsem busem-vlakem-tramvají tam a v opačném pořadí zpět, občas nějaký metro, no zkrátka jsem si toho užil dost. Kvůli šetření času jsem chodil na poslední chvíli, takže jsem musel vědět čas přesně. U mě to ale není jenom kvůli "racionálním" důvodům. Zkrátka mi nevyhovuje myšlenka, že mám na ruce hodinky - byť sebekvalitnější - který by ztrácely/nabíraly v rámci vteřin denně, a to ještě rozdílně pokud by byly na ruce, nebo pokud by ležely, a kdyby ležely, tak jakým způsobem. U mechanik/automatů je toho potřeba hlídat poměrně hodně, aby přesnost byla dobrá a to se mně nechce. U mě teda k radosti z hodinek hodně přidá i to, jak přesně běží. Ono většina běžných baterek deklaruje +-15s za měsíc, ale když se podaří třeba 3x lepší výsledek, je to hnedka lepší. Zrovna teď jsem u jedněch na +0,5s za 9 dní, tak uvidíme.
 8. Mně je 26, tak zareaguju na výše citovaný post. O hodinky jsem se začal zajímat nedávno a koupil jsem si automaty. Pročetl jsem toho před koupí dost, hlavně na WUS a tady. Chtěl jsem tedy zkusit mechaniku/automat. Dojmy? Je to super, slyším to krásný tikání, vím že za to může spousta miniaturních součástek, sleduju krásně plynoucí vteřinovku. I s přesností jsem chytil podařený kousek, dělaly 2-3 sekundy do mínusu denně. Za cenu 6 400 Kč jsem, myslím, mohl být spokojený. Jenže tady byl kámen úrazu. Sice nepotřebuju nějaký HAQ stroj nebo řízení přes GPS/rádio, ale rozhodně chci vědět S JISTOTOU, kolik je hodin. To mi automaty nenabídly. Nevěděl jsem, jestli udělaly denně ty 2 nebo 3 vteřiny. A to bylo jen tehdy, pokud byly 24h na ruce. Při odkládání na noc to bylo rozházený víc. Takže pokud bych nechtěl každý ráno sledovat přesnost, bylo by otázkou týdne/dvou, kdy bych se podíval na hodinky a nevěděl bych, jestli a jak moc mi lžou. To pro mě byl velký problém. U baterkových vím, jak chodí a o kolik mi časem lžou. O magnetizaci, tvrdšího dopadu apod. se ani nebavím. Nijak nehaním automaty, ono vůbec ty debaty hanící buď quartz nebo automaty jsou naprosto směšný a zcestný. Jenom píšu, že pro mě automaty asi nejsou. Zdá se mi, že dokud budu chtít od hodinek víc funkčnost než šperk a primárně je budu mít jako ukazatel času, nemůžu si koupit automaty. Což je škoda, furt po nějakých koukám a v automatech je mnohem pestřejší výběr Takže teď mám dvoje G-Shocky - hranatý, jedny z toho celokovový a jedny microbrand potápky v quartzu. Géčka jsou oboje solar/atomic.
×
×
 • Create New...