Jump to content

Kuba558

Member_50
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

About Kuba558

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Seiko, oris, hamilton

Recent Profile Visitors

543 profile views
 1. Up - o ceně možno jednat
 2. Zdravím pánové, mám takový dotaz Jak je to se zdaněním ETF ? Dočetl jsem se, že se výnos daní 15 procenty pokud není vynos při prodeji větší něž 100 tis, nebo pokud držím kratší dobu než 3 roky. Jak je to v případě, že dochází ke koupi na pravidelné bázi, třeba každý měsíc. Kdybych např. koupil první podíl už v roce 2015 a dokupoval měsíčně do nynějška a rozhodl se zítra vše prodat, tak daním jen tu část výnosů, které se váží na podíly, které byly zakoupeny v době kratší než jsou 3 roky zpátky ? Jsem z toho trochu zmatenej Dále prosím jak se z praktického hlediska řeší rozdíl mezi náklady a výnosy. Používám FIO klienta a bud blbě hledám, nebo se tam přímo nezobrazuje nějaká historie transakcí, se kterou bych mohl při výpočtu nákadů kakulovat. Děkuji a omlouvám se, pokud je dotaz hloupý jsem začátečník
 3. Kupoval jsem na NYSE. Může to trvat dýl, když jde o US burzu ? Díky
 4. Jak dlouho prosím trvá u FIA zpracování pokynu ? Už je aktivní více než hodinu a furt nic. Je to normální ? Děkuju
 5. Ahoj, Na základě výše zmíněných doporučení, jsem se rozhodl založit si u FIO banky obchodní účet. Potvrzuji informace o tom, že e-broker je totalní hell :D, nepřehledné, ošklivé, hrůza... Ale myslím, že je fajn mít poskytovatele a podporu v CZ. Zatím spíš studuju a seznamuju se s prostředím, tak jsem se chtěl zeptat zkušenějších na nějaké zajímavé zdroje a tipy, kde brát info. Mám v plánu kupovat ETF a držět dlouhodobě. Než poznám prostředí, tak zatím spíš měsíčně po částkách okolo 10k a až mě to přesvědčí, tak bych nakoupil víc za část dosavadních úspor a podle původního schématu dokupoval dál. Asi bych si vybral ETF - SPDR S&P 500, ještě jsem se ale plně nerozhodl. Ocením spíš stabilitu, hledám tedy ETF s nižší volatilitou. Je to dobrá volba ? Dále, doporučili byste diverzifikovat do dalších ETF ? Jakých bych si měl případně všímat..? Moc děkuju za odpovědi a omlouvám se, pokud to jsou hloupé otázky , jsem začátečník..
 6. Přidávám ještě další fotky:
 7. Ahoj všem, Rád bych zde nabídnul svoje hodinky Oris big crown pointer date kupované v dubnu letošního roku. Hodinky byly kupované z US shopu, chybí tedy mezinárodní záruka, krabici samozřejmě mám. Nyní pár technických detailů: Průměr 40mm, lug width 20 mm, výška 11 mm, sklíčko plexi, strojek založen na SW 200-1 s rezervou chodu 38 hodin. Další detaily k nalezení přímo na stránkách ORIS zde: https://www.oris.ch/en/watch/oris-big-crown-original-pointer-date/01-754-7696-4361-07-8-20-32 Jsou ve skvělé kondici, moc jsem je nenosil. Sklo bez vady stejně tak pouzdro, když budu hodně kritický, tak by se dali najít nějaké mikrovlásečnice na spodní straně nožiček od výměny řemínku, ale nejde to skoro vidět, natož vyfotit. Tah taktéž bez vad, i spona je čistá, viz obrázky. Nosil jsem je také na řemínku RIOS1931, pro ilustraci přikládám fotky. Pokud by byl zájem, může být i řemínek součástí prodeje. Přesnost jsem měřil jen jednou a udělali -2 sec/den. Důvod prodeje je ten, že bych rád koupil něco jiného. Upřednostňuji osobní předání v Praze, či blízkém okolí. Rád bych si zde také vyhradil právo si prodej rozmyslet :). Výměny možné, preferuji však prodej. Prodejní cena: 17500 Kč Nyní pár fotek, pokud bude zájem určitě můžu udělat další:
 8. Moje první EDC. S nožema teprve začínám a když mě napadlo, že si nějakej pořídím, říkal jsem si, jestli to není mimo, nosit do práce v kalhotách od obleku nůž. Ale tenhle je fakt lehkej a praktickej, vubec o něm nevím. Další bude Kershaw cryo.
×
×
 • Create New...