Jump to content

zoro

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Bydlí
  ano
 • Fanoušek značky
  zákaz vjezdu

Recent Profile Visitors

366 profile views

zoro's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

 1. Ahoj, nakonec jsem se stal taky šťastný majitelem Iron Rangers. Pomalu jsem v to nedoufal... Objednal jsem si boty na Spartoo ve velikosti dle zdejších zkušeností. Haxnu mám délky 280-283 mm v závislosti na chůzi. Zvolil jsem tedy EU 43. Boty dorazily, přišlo první zklamání - špatná kvalita zpracování - upatlané boty na vložce od lepidla, křivé šití apod. Druhé zklamání - boty mi byly trošku těsné. Proto jsem zdarma vrátil. Znovu jsem proměřoval nohu a pořád jsem se dostával na stejné hodnoty, objednal jsem tedy velikost stélky 43 1/2. Přišly nové boty, padly jak prdel na hrnec. Kvalita top, akorát na levé botě vlásečnicový škrábanec - neřeším. Pokud tedy mohu poradit s velikostí, nohu měřit s obyč. fuseklí, patu opřít ke schodům, futrům nebo tak něco a k nejdelšímu prstu přiložit pravoúhlý trojúhelník a udělat rysku na papír (nejlépe na večer, kdy noha trochu nateče). Takovéto měření se mi osvědčilo. Další vodítko bylo, že běžně nosím sportovní botasky Puma 11,5 US, volil jsem tedy o číslo menší boty (10,5 US = 43,5 EU = 28,5 cm). K mazání - nechci, aby mi kůže nějak ztmavla při používání kondicionéru. Na různých US fórech jsem se dočetl, že nejlepší kondicionér nejen pro tyto boty je "Bick 4" od Bickmore, bohužel na našem trhu ani v EU jsem jej nenašel. Tento nijak zásadně neovlivňuje barvu kůže... Kdyby někdo věděl, kde jej sehnat, budu rád. Toliko k botám.
 2. Tohle vlákno mi byl čert dlužen . Ale jsou to parádní čokolády, to se musí nechat... Díky za inspiraci jovani.
 3. Zajímavý projekt TRASKA Watch, nejvíce mě zaujal TRASKA Commuter (36,5 mm). V nabídce mají i pěkné potápky. Škoda, že hodinky nejsou k prodeji v EU, o těch bílých Commuter bych vážně uvažoval.
 4. Betoneštovice jsem na památku nechal. Jinak ve strojku byla pochroumaná vidlička samonátahu, ta se musela vyměnit za novou...
 5. Oživím to tady oživlými hodinkami. Jsem rád, že zase tikají...
 6. Jedna zajímavá limitka od Dekly - BlackJack Tu160 ETA 7750 Valjoux Limitka 100 kusů, cena 900 eur s DPH, věnováno sovětským letounům Tupolev Tu-160. Popis hodinek, pravidla limitky a více obrázků v odkazu viz výše.
 7. DEKLA Turbulenz Pěkná a levnější alternativa k Damasku či Sinn "Made in Germany". Nakonfigurovat si lze provedení pouzdra (DLC úprava či pouzdro 6steel s povrchovou vrstvou tl. 30 µm o tvrdosti 1300HV), dále si lze navolit zajímavé ciferníky, barvu vteřinovky, průhled dýnka, typ strojku... Škoda jen, že je nenabízejí s Day-Date a na tahu.
 8. Oska zřejmě vyklouzla tím, že hodinky nosím malinko volnější a při pohybu zápěstím pak vytvořím páku na tah... Jedině tak si vysvětluji její vypadnutí. Každopádně jsem to vyřešil kombinačkami - trochu jsem přitáhl dvě plošky, kde se nachází oska, abych minimalizoval její vůli. Ale kvůli zpožďování asi fakt budou muset v dohledné době na seřízení. Jinak kupované v DE e-shopu... Cenově podstatně výhodnější jak u nás. Ale jestli jsem na tom ve výsledku ušetřil???
 9. Ahoj, z jiného soudku. Počátkem července jsem si koupil své první automaty a to Seiko 5kx. Hodinky moc pěkné, až na to, že vložka lunety nedocvakne v ose minutovky, ale zapadne vždy mezi minutami na armováku (dá se díky vůli mezi cvaknutím seřídit). Dalším neduhem je na šestce vyosený armovák. I s tím se dá žít. Teď přichází beton úrazu. Hodinky šly denně cca 3-4 s do plusu - paráda. Nedávno, na oslavě, vůbec nerozumím tomu jak se to stalo, ale u spony tahu mi vypadla oska a hodinky sklouzly z mé ruky z výšky cca 1,2 m pouzdrem přímo na beton (20 cm vedle byla tráva...). Na pouzdře samozřejmě ťukance, které mi denně připomínají tento pro mé hodinky smolný den. Co je horší, že tyto začly jít denně 15-20 s do mínusu. Vím, že je to v toleranci strojku, ale původní odchylka do plusu mi přeci jen vyhovovala víc (občas stačilo na chvíli vytáhnout korunku a bylo vymalováno). Můj dotaz - pokud byste byli v mé kůži, řešili byste to nějakým seřízením (moc se mi nechce investovat) nebo to ignorovali. Díky za vaše postřehy.
×
×
 • Create New...