Jump to content

papun

Member_50
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

About papun

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Casio, Seiko a dál se uvidí....

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. papun

  SEIKO 5

  Klenutý safír s AR tam nechtěli dát?
 2. papun

  SEIKO 5

  To asi je nástupce. Pravde, že většina nastupujících pětek je docela oničemka, ale zrovna tady tato verze se mi líbí víc než původní.
 3. papun

  SEIKO 5

  Co říkáte na nové ,,letecké Seiko 5 Sports SRPG39K1 a variace. Nevypadají inu zle. U těch leteckých stylů bych asi vždy ocenil cifr bez dne a data. Prostě takový čistý design, ale to je můj názor. Akorát ty ceny už nebudou co bývaly, ale to je tak se všim asi.
 4. No tak si tady píšu takový deníček, ale třeba to někomu později pomůže. Rozhodnutí padlo takto: 30 minut otáčení a 7,5 h pauza. Deňě se teda bude natahovat 90 minut a při 8 ot./min to dělá celkem 720 ot./den. Jinak si můžu nastavit směry otáčení takto: levý, pravý, 15 min levý a 15 min pravý. A poslední věc kterou řeším je jestli udělat uložení hodinek kolmé nebo mírně šikmo. Kolmý nátah asi svědčí hodinkám víc, ale zase se musí důmyslněji vyřešit upevnění hodinek, aby nevypadly ven.
 5. Tak jsem se snažil načíst význam TPD a ač jsem nezískal odpověď na otázku jestli to je plný nátah, ale minimálně to je doporučený počet otáček za den a toho se budu držet.
 6. Co je toto zač? https://www.facebook.com/marketplace/item/309199957282153/?referral_code=undefined&referral_story_type=general
 7. Asi by to chtělo nějaký názor nějakého pana hodináře. Já jsem tu kdysi kdesi četl, že jim snad dělá nejlíp, když jsou plně natažené, ale jestli to je pravda netuším. @PavelKBylo by fajn vědět co ten parametr vlastně znamená, ale spíš bych se přikláněl k tomu, že to je do plného nátahu, No jde o to, že mám dva Seiko kalibry, které jsou obousměrné a jeden Miyota, který je jednosměrný a pravděpodobně bude další Miyota. Nicméně si myslím, že těm Seikám je celkem šumák, že se točí pořád na jednu stranu a když si vzpomenu, tak jim to přepnu. Na poslední bod neodpovím, protože to je p
 8. Ty moje kalibry mají do plného natahu uvedených cca 650-950 otáček. Což je dost rozptyl. Dejme tomuto že jim dám za den cca 800 otáček. A co je lepší - točit 5 x za den krátce nebo třeba jen jednou dlouze.
 9. @shaggy to je seznam kalibrů a počet otáček za den ne?
 10. Ty si to nečetl pořádně co. Naprogramovat si můžu co chci defakto, ale potřebuju vědět kolik otáček udělá dobře hodinkám.
 11. Tak jsem nad tím uvažoval takto. - 30 minut vrtit (240 otáček) - 5,5 hodiny pauza A pořád dokola. Za den by to udělalo 960 otáček, což je zhruba udávané potřebné maximum. Většina levnějších vrticu dělá za den daleko více otáček a říkám si proč. Jestli mi něco uniká.
 12. Vyrábím si vlastní natahovač na 4 hodinky (každé svůj motor). Krokové motory řízené Arduino. Program na řízení si nechávám udělat. A chtěl bych poradit. Nechi si to moc komplikovat. Funkce budou následující: - 4 třípolohové vypínače vypnuto / točení levá / točení pravá (pro každý motor) - počet otáček pevný pro všechny motory - no a teď mi jde o to jak to rozvrhnout v rámci 24 hodin. Můj stávající natahovač dělá zhruba 480 otáček za hodinu a točí hodinu a pak 3 hodiny pauza což je za den nějakých 2880 otáček a hodinky co chci natahovat chtějí tak 650-950 otáček za den. Takže mi
 13. Já mám stejnou gumu, je trošku tvrdá, ale asi si zvyknu. NATO mám čínské a ty těžké hodinky to moc nedává. Guma je zatím favorit.
 14. Nepoškrábat si dýnko? Tak jako ne že bych hodinky šoupal po ponku od špón, ale že bych se měl stresovat nad vlásečnicí na dýnku, tak to vůbec - stejně to nikdy nikdo nevidí. Hodinky mám rád, ale nedělám si z toho pakárnu. Hlavně pokud člověk opravdu hodinky nosí, tak je stejně dřív nebo později odrbe. A taky právě pro to bych nemohl nosit nějaké drahé hodinky bo mi to asi štvalo a vlastně bych si je na ruce nemohl užít. Jo a jinak je ukládám do hodinkovnice, ale protože nějak není místo, tak domácí Géčka dávám na stolek vedle hodinkovnice.
 15. Kdyby někdo chtěl, tak přepustím slevový kupón na nákup na alíku u ADDIESDIVE Professional diver Store. Sleva je 5 dolarů a platí ještě myslím zítra. 7H1DNUI73BL1
×
×
 • Create New...