Jump to content

papun

Member_50
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

About papun

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Fanoušek značky
  teprve zjišťuju komu bych měl fandit

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. papun

  SEIKO 5

  Řemen i sklo ti vymění kde kdo a není to nic drahého. Ale i tak starých hodinek by to chtělo rozborku a promazání strojku a to už chce hodináře. Ale naštěstí je tady najdeš
 2. papun

  SEIKO 5

  To maso kolem cifru mi vadí nejvíc. Rozhodnuto - nechám je být.
 3. papun

  SEIKO 5

  No u mě nějak to prvotní nadšení opadá. Cifr je nádherný, ale zbytek už není tak dokonalý. Asi to nechám být.
 4. papun

  SEIKO 5

  Zvažuju nákup SNKE51K1. jaký na ně máte názor? Trošku mě odrazuje ta divná lumi - tečky z vnitřní strany a nejsem si jistý tou ,,širokou" lunetou. Ale na druhou stranu mě uchvátil ten modrý cifr a skvělá cena pod 3 tis.
 5. ¨Poslední zkušenost s ČP. Poplatek za zasoupení v celním řízení 200,-. A jestli máš dopravu zdarma, tak ti udělají kalukaci podle tabulek a z toho zaplatíš DPH. Jestli jsem to dobře pochopil, kdyby ti prodejce dal dopravu za 1,- Kč, tak ti napočítaj daň z té koruny, ale když je to gratis, tak máš plnou palbu. Ale tou poštou si nejsem jistý na 100%. Každopádně mě poštu gratis takto napočítalil.
 6. Našel jsem na timestore.cz Seiko SNKE51K1. Díval jsem se na videa na youtube a ten ciferník mě dostal. Můžu je mít za 2990,-. Vím, že tento obchod není autorizovaný, ale nikde jinde je už nemají. Co vy na to? https://www.timestore.cz/Znacka/Seiko-295/Seiko-5/Seiko-5-Automatic-72320
 7. Toto už je brutální kopírka. Já jsem u San Martin uvažoval nad pilotkama, ale štve mě, že mají klasické korunky. Já chti takovou co se má dobře natahovat v rukavicíh - prostě se mi to moc líbí.
 8. Časem je určitě chci, ale bohužel peníze netisknu, takže se budu muset držet při zemi. Jsou dvě možnosti. buďto nějaké číny někde kolem 3 tis. (přesně nevím). A nebo pak Tisell. Líbí se mi tam i rozměrově Tisell Pilot Type A 40 mm s kalibrem Miyota a nebo pak ještě na zvážení levnější Tisell Pilot Type A 43 mm, ale tam tepe Sea-Gull ST25. A nevím, zdali je běžně bez problému servisovatelný. Poradí někdo? Přeci jen je fajn myslet dopředu, aby mi pak hodináři neřekli, že na to nikdo nic nemá. A jinak si nesjem jistý jestli bych dal už těch 43 mm.
 9. papun

  Luch - obecně

  Kolega z práce mi řekl, že su kokot, že jsem to vracel. Prý to ještě bude mít hodnotu, jakože vadná série. Chtěl jsem mu je prodat a to je nechtěl . Přemýšlel jsem jak se jim to mohlo přihodit. Ale asi to tam mají na salámu. Balík s reklamaci leží v Bělorusku na celnici. Překvapila mě cena pošty. Pouhých 180,-. Snad se to rychle vyresi. Jo u toho mého modelu je napsáno, že mají černý pásek, ale přišlo to s tmavě hnědým. Prý barevnost se může mírně lišit. Tak jsem jim napsal, že jako vstřícné gesto by mohli poslat hodinky s fakt černým páskem, tak jsem zvědavý.
 10. A co ta lumi? Co na těch válečných všechno svítilo?
 11. Kořist - jasné. Bez diakritiky to bylo trošku zavádějící. Mě se ten cifr strašně líbí. Trošku mi to kazí ta myšlenka, že to používali němci, ale asi to zkousnu.
 12. Tak jsem si něco načetl o B-uhr, ale na pár věcí se zeptám. U těch válečných byla luminiscence jen na těch dvou tečkách a na ručkách? Nebo všude? A Používali je i piloti jiných zemí než Německo?
 13. Už na něj mrkám, má pěkné kousky, už jsem něco poptal.
 14. Ok, myslel jsem, že mi to projde:). Ještě, že jsem se zeptal. Na zahraničí mrknu, ale nevím jak poštovné a tak. Musím vyhodnotit. A kontakt či odkaz na nějaké místní mistry v rozumné ceně?
×
×
 • Create New...