Jump to content

papun

Member_50
 • Posts

  952
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Casio, Seiko a dál se uvidí....

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

papun's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Baterky jsem myslel, takové ty plastaky kolem litru. Akorát tam je teda datum
 2. Máme doma jenom jeden kousek. Respektive žena ho má. Nicméně je normální, že při plném vytažení korunky se nezastaví vterinovka? Nebo je někde chyba? Díky
 3. Velikost je o dost jiná, takže tudy cesta nevede, ale hezké jsou
 4. No a když ten vrchní AR celý necháš odleštit do pryč? Bude to relativně levné a máš pokoj na vždy.
 5. Po delší době si to tady ožívím. Defakto mi zbývá poslední pozice v krabici. Ne větší faktu kupovat nebudu:). Začínám mít pocit, že se blížím do finální sestavy. No a to poslední pole bych chtěl zaplnit právě chronem. No a jelikož jsem při tom svém hodinkovém pátrání zjistil, že mám rád malé hodinky 36-39mm a velké nechci (největší teda mám Citizen NY0086-16LE, ale to jsou takové letní a působí menší než jsou) a nějaké šmuky viz pokus s Timex víše už taky nebrat. Tak jako jediné aktuáli fajné řešní mi přijde 39mm - Seiko Prospex SSC819P1 Speedtimer nebo možná SSC815P1, ale spíš ty černé. Na živo jsem je neviděl, ale podle videa a fotek se zdá, že by to šlo. Mají sice lunetu, ale tady mi to nějak nevadí a ten solár je taky super. Horší to je s cenou. Nicméně vůbec mě to netlačí. Za tři roky mám 40, tak si třeba udělám radost a rodina přidá a nebude kupovat chujoviny. A třeba se tu časem najde i něco v prodejním vlákně za fajn cenu. (Teď tam jsou ty žluté, ale to by u mě nešlo).
 6. Hoši je mi jasné, že to tu není žádný modrý kůň, ale možná právě proto se zkusím zeptat tady, bo věřím, že tu potkám rozumné názory. Bokud máte pocit, že to je velký ustřel, tak to zavřu a smažu. Synek má jít v září do prní třídy. Dle odborných názorů je nadaný a bylo mu doporučeno jít na školu s rozšířenou výukou (víc angličtiny, matematiky, logika, obohacení), menší kolektiv, trošku vyšší nároky, ale taky víc individuálního přístupu. Nicméně primárně řeším, že se matematika učí hejného metodou. Četl jsem o tom hodně, je to asi tak 50/50 co se týká názoru veřejnosti i odborníků. Můj osobní pocit, že to je fajn. Já sám z klasické matiky umím úplné kulové a co nevím, tak si najdu. A při mé práci a životě si s tím v pohodě vystačím. Takže mi přijde lepší dle hejného se to spíš naučit řešit logicky, než ze sebe udělat kalkulačku. Prostě vidět to jinak. Nejhorší, že se kolem toho dá vést velmi dlouhá diskuze a pořád se nic nevyřeší. Ale stejně bych se rád zeptal na zkušenosti s touto metodou - prosím jen ty osobní a ne zprostředkované. Díky.
 7. Taková blůbost, ale třeba někomu pomůže. Nějaký měsíc, možná i víc jsem na FB řešil problém, že v některých skupinách mi nešly přídavat příspěvky. Respektive jsem ho přidal, ale on se tam neobjevil. Žádná zpětná vazba. Pak jsem tam napsal k cizímu příspěvku komentář a on zešednul a bylo napsáno, že je zamítnuty. Důvod bylo porušení pravidel - přitom jsem na první pohled nic neporušil. Ještě doplním, že už nějaký ten rok na FB funguju, ne moc výrazně teda, spíš v rámci skupin, kde se něco řeší. A nikdy jsem neměl žádný konflikt ani ban. No a včera jsem přidal dotaz do jedné foto bazarové skupiny a ten mi byl zamítnut + zákaz činnosti ve skupině na pár dnů. a jako důvod uvedeno, že porušuji pravidla - chybí profilový obrázek. Kontaktoval jsem správce skupiny, ten napsal, že nic neblokoval, že to asi automat. Odblokoval mi to. Následně jsem hned přidal profilový obrázek a od té doby mám zatím napříč FB klid a mohu přispívat všude a vše je OK. Takže FB si prostě vymyslel, že kdo nemá v profilu obrázek, tak je podežřelý a tak nějak nesystematicky blokoval mou činnost. Nicméně je jedno, jeastli tma máte svoji fotku, nebo hovno svého psa. Jen tam musí něco být.
 8. Vím, že to nic nezmění, ale jak je na to sbazar, bazos, Marketplace a třeba i Aukro? Defaktu všude můžu vystupovat pod nějakým fiktivním profilem, točit tam miliony a smát se. Možná to Aukro je líp ošetřené, protože tam je i zadaný účet a jsou ověření uživatelé, ale i tam by to šlo asi nějak ojebat, ale to není teď důležité. Spíš mi jde o princip.
 9. To jsem tušil, ale zase tak se v tom nevyznám a občas mám pocit, že ty modely se liší jen minimálně. Nicméně, tady je to asi jasné, ale hlavně mě zmátl ten pocit, že pod tím vidím mosaz. Díky za pomoc:)
 10. No ale že by ten plast měl barvu mosazi?
 11. Našel jsem na prodej Casio digi dle majitele kovové. Nicméně myslel jsem, že to byla fakt ocel. Toto dle fotky je mosaz s chromem. Je to tak OK, nebo nějaký fíkus? Díky za radu
 12. Tak to si asi vypudil dost materiálu. Znám ten opruz ohledně 19 mm řemenů. Bych zakázal výrobcům pouzder ty liché čísla dělat. Stejně to ničemu neprospeje.
×
×
 • Create New...