Jump to content

Foundryman

Member_50
 • Content Count

  2,788
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Foundryman

 1. Problém je všeobecné rovné volební právo.
 2. Ty dvě zmiňované kravky jsou asi beznadějnej případ a tak nějak je s tím národ smířenej. Těch mašíblů je ale víc, tuhle "ekonomický expert" Kovanda sdělil urbi et orbi, že kvantitativní uvolňování (= vznešený název inflace) má za následek pokles úroků.
 3. Schillerová je především kápo brněnské famiglie. Z tohoto hlediska jsou její kroky naprosto logické.
 4. Dědeček a vnučka (sociální lidová balada 2021) „Vyprávěj mi, dědečku, co se tenkrát všechno smělo, když se ještě na světě o covidu nevědělo?“ „Neuvěříš, holčičko, dneska je to k nevíře, že se tenkrát v hospodách jedlo běžně z talíře.“ „Copak je to hospoda, můj dědečku ustaraný?“ „Hospoda je, děvenko, to okénko z druhé strany.“ „To okénko, dědečku, kde je jídlo v krabičce, co ho nosím v igelitce tobě, mámě, babičce? A tam za tím okénkem, co se tam dřív vlastně dělo?“ „Tam se bylo, jedlo, pilo…“ „A to se dřív všechno smělo? A Červená Ka
 5. Někde se ty "školní testy" musí udat. Hamáček taky musí být z něčeho živ. Přece byste nechtěli, aby skončil třeba jako tanečník u tyče.
 6. Asi jsme měli ve škole každý jinou statistiku - ten nárůst od roku 1971 je dost výmluvný.
 7. Pro Decebala zdroj ohledně nárůstu mohamedánů třeba zde: Österreich - Muslime 2016 | Statista
 8. Tys žil posledních asi tak 6 let v nějakém paralelním vesmíru? Nejde jen o porodnost, jde (hlavně) o imigraci.
 9. Rozděluje prachy, víc za tím nehledej. Čím víc se přerozděluje, tím víc uvízne cestou.
 10. Ohledně toho převzetí bych jen připomněl exponenciální versus lineární růst. Případně exponenciální růst versus stagnace až pokles.
 11. U Tatranu je to právě naopak, než u Jawy. U Jawy je 1 nahoře, další kvalty dolů. Proto se podivuju, co je k tomu vedlo, udělat řazení opačně oproti tehdejším čs. motorkám.
 12. Blbý je, že neutrál je jinde, než je člověk za ty léta zvyklej.
 13. Řadí se takovou kolíbkou, viz foto. Patou řadíš zadní pákou nahoru v pořadí N-1-2-3-4, špičkou pak přední páčkou dolů.
 14. Jo, kolem baráku. Akorát nechápu, co vedlo slovenské konstruktéry k návrhu úplně jiného řazení, než bylo a je obvyklé. Ale jinak dobrý
 15. Ukrajince máme taky, tam to stojí za hovno všeobecně.
 16. Ostatně soudím, že vládě by prospěla povinná četba Malého prince: ""Kdybych nařídil generálovi, aby létal od květiny ke květině, jako létá motýl, nebo aby psal tragédii nebo aby se proměnil v mořského ptáka, a generál by rozkaz neprovedl, čí by to byla chyba?" "Vaše," odpověděl pevně malý princ. "Správně. Je třeba žádat od každého to, co může dát," odvětil král. "Autorita závisí především na rozumu. Poručíš-li svému lidu, aby šel a vrhl se do moře, vzbouří se. Mám právo vyžadovat poslušnost, protože mé rozkazy jsou rozumné." "A co ten můj západ slunce," připomněl mu malý princ, kter
 17. No, srovnávat Bělorusko se Sev. Koreou je dost demagogie. Pár Bělorusů tu pracuje, takže informace (nezkreslené vládou) jsou k dispozici.
 18. A proč to nenechat na lidech samotných? Informovat, co hrozí, sdělit, jak se chránit, zajistit léky a očkování, Tečka. Ostatní nechat na rozhodnutí každého soudruha.
 19. Slováci mají tvrdej lockdown, pokud se nepletu, od října a efekt se nějak neprojevil. Naproti tomu Bělorusko nemá opatření žádná a jsou celkem v pohodě. Takže efekty buzerace do jisté míry posoudit lze.
 20. Přimlouval bych se za obnovení podunajské monarchie. Kurz s Orbánem by snad ty naše idioty přeprali.
 21. Co s tím máš? Vždyť je to celkem primitivní záležitost. Já akorát vyměnil šlauch na sání a vyčistil karburátor. Jo a vyměnil rozběhový pakny (250,- Kč).
 22. S řidičákem můžeš jezdit na skútru 125 ccm. Já jsem ale pro tyhle účely vytáhl z kopřiv babettu. Není na to potřeba značka ani technická, po vyladění jede 55-60 km/h, postavím to všude a servis si udělám doma na dvorku.
 23. Já myslel, že institut nucených prací u nás zatím ještě nezavedli
×
×
 • Create New...