Jump to content

Foundryman

Member_50
 • Posts

  3,296
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Foundryman

 1. Verbální trestné činy se mi příčily i za komunistů, nevím, proč by se mi měly líbit teď. Je to klacek použitelný kdykoliv na kohokoliv. Viz: § 100 Pobuřování (1) Kdo z nepřátelství k socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky nejméně dvě osoby pobuřuje a) proti socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky, b) proti její územní celistvosti, obranyschopnosti nebo samostatnosti, nebo c) proti spojeneckým nebo přátelským vztahům republiky k jiným státům, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. (2) Stejně bude potrestán, kdo z nepřátelství k socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky umožní nebo usnadní šíření pobuřujícího projevu uvedeného v odstavci 1. (3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným podobně účinným způsobem, nebo b) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 za branné pohotovosti státu.
 2. Nevím, kde vidíš jaké rusofilství. Já hořekuju nad debilitou našich politiků, kteří se posledních 7 let starali o boj proti CO2, vítání připrchlíků a o genderovou korektnost místo toho, aby poslouchali, co říká a sledovali, co dělá Rusko. Putin jedná z jeho hlediska logicky a konsistentně. To není hodnocení, to je popis. A my nejsme schopni dát ani ta pitomá 2% na zbrojení.
 3. Tohle všechno už tam dávno mohlo a mělo být. Putin avizoval minimálně 7 let, že Ukrajinu plavat nenechá.
 4. No potěš koště, teď bude na indexu i "Vyšší princip": NSZ: Veřejná podpora nebo souhlas s ruským útokem mohou být i trestným činem (ceskenoviny.cz)
 5. Ano, pod tohle se podepisu, ale nemyslim ze uz je to jen spuntovka. A taky doufam, ze porad jeste nejsme na konci.....bohuzel je to pomaly K účinnosti sankcí se vyjádřil dost podrobně Kovanda EKONOMIKA: Rusko, sankce a SWIFT - Neviditelný pes (lidovky.cz) Méně zaobaleně řečeno - vlastní blbostí jsme se zbavili všech pák, které bychom na Rusko mohli a měli mít. A je nejvyšší čas se poučit a urychleně to napravit. Pro Ukrajinu už je pozdě, ta kvůli svému historickému rozdělení na západ a východ beztak moc šancí neměla, ale kvůli ostatním je nejvyšší čas vykopat idioty typu Timmermanse.
 6. Kéž by to tak bylo. Zatím se zdá, že největšími nepřáteli hned po Putinovi jsou Maďarsko a Polsko. Edit: To patří k tomu prozření EU
 7. A Ty se divis, delas z toho zmrda vsemocnyho poloboha, pritom je tak maximalne vsehoschopnej...... Tragédie je v tom, že Putin není všemocnej. Tragédie je, že my (myslím EU) jsme se vmanévrovali do bezmocnosti a jenom čumíme s otevřenou hubou. A utěšujeme se sankcemi, které působí asi jako špuntovka proti slonovi. Jo, a rozbíjením ruských hodinek. Vykašlat se na Green deal, oživit uhelné a jaderné elektrárny na plný céres, postarat se o energetickou soběstačnost - pak budeme na forhontě a Putin bude potřebovat vstřícnost Evropy. V těchto průserech nakonec vždy rozhoduje ekonomika, bylo tomu tak za I.SV, za II.SV, je tomu tak i dnes. Edit: Pomíjím Bundeswehr s košťatama a uniformama pro těhotný tankistky. I naši armádu, která by podle Opaty zdaleka nebyla schopná ubránit ani vlastní území. Vždyť to je sakra první a základní úkol státu - obrana území. Proto státy historicky vznikaly, ne kvůli neziskovkám a sociálním dávkám.
 8. Vskutku věcný argument, to jsi mě úplně rozsekal
 9. Jo, jasně, tohle říkal i Peksa A od koho jiného, smím-li se zeptat? Už teď visí Rakousko a minimálně Bavorsko na našich jaderkách a uhelkách. Putin už má alternativní zákazníky určitě nachystané.
 10. To nejsou, ale ani nejsou jinde k mání. Ale to nic, zapomeň na lamely, to byl jen příklad, který mě napadl, protože se s tím zrovna potýkáme. Kdyby bylo zle, určitě by se to vyřešilo. Co by se však nevyřešilo, by byl kolaps energetiky bez plynu. U nás jakžtakž, ještě jsou tu uhelky. Ale třeba Rakušáci by byli totálně v hajzlu. A Němci asi taky, pokud by rychle nenahodili zpátky jaderky a uhelné elektrárny. Ale ani to by asi nestačilo, už tam mají dost plynovek. Tady totiž nejde o pohonné hmoty nebo o topení, to by si ještě lidi nějak pomohli. Ale bez elektřiny by se všechno sesypalo jak domeček z karet. Okamžitě. A Putin to určitě moc dobře ví. Takže bych prosil držet se (smutné) reality.
 11. To, že ve Finsku ty břízy rostou, zdaleka neznamená, že z nich Finové vyrábějí lamely Už dávno ne, na ty má už hodně dlouho monopol Rusko a Bělorusko - právě kvůli kvalitě (i ceně, samozřejmě). Ale to je zbytečná debata, zjevně o oboru nic nevíš, zrovna tak, jako já nic nevím třeba o převodovkách. Já chtěl jen poukázat na to, že vyhlašovat bojkoty a embarga doma od PC je hrozně jednoduché, ale pokud to není vyfutrované reálnou ekonomickou silou (kterou jsme si v Evropě sami už téměř zničili), jsou to jen kecy. Po prvním blackoutu si Putin celou EU namaže na chleba. A to je to, co mně na tom nejvíc vadí.
 12. Já západním politikům nevyčítám "sobectví", takový příspěvek tu ode mě nenajdeš. Já jim vyčítám, že nás všemožnými nesmyslnými regulacemi vmanévrovali do situace, kdy už si pomalu nic neumíme/nejsme schopni/nechceme vyrobit. Ty lamely krom toho nenakupujeme z Ruska, nýbrž z Běloruska, nedovážíme je my, ale velkoobchod (mimochodem dceřinka Rakušáků) no a ten výrobce v Bělorusku je úplně stejnej stolař/truhlář, kterej se chce taky živit. Politika je mu ukradená. Jo a břízy vhodné pro výrobu lamel rostou bohužel jen na severu Běloruska, v Rusku a ve Finsku. Jenže s těmi finskými by pohovka stála dvojnásobek... Mimochodem, je takové úsloví - přes hranice proudí buď zboží, nebo armády.
 13. Sami jsme se do toho vmanévrovali - protože OZE, boj proti CO2. jádro je fuj. Pokud nebude šťáva, budeme couvat třeba až po Štrasburk, nic jiného nám nezbude. To je smutná realita. Zrovna tak, jako bychom bez Číny teď neklofali moudra do klábosnic.
 14. I plyn a ropu? Nám dneska volali vyplašení zákazníci z Německa, jestli jsme schopni dál dodávat - bereme lamely z Běloruska, jsou k mání jen tam nebo v Rusku (jsou březové). Mám zavřít krám a poslat lidi (i Ukrajince) do pryč?
 15. Konkrétně teď myslím odpojování webů. Plus verbální trestné činy. Svoboda slova buď je, nebo není.
 16. S tou svobodou projevu je to teda dost vachrlatý...
 17. Naše super švadlena trčí i s 2 dětmi v Žitomiru. Už jsem jí psal, ať se nějak dostane na SK hranice, že si tam pro ni dojedu.
 18. No a ten německej poněkud troubovitej šéf Bundeswehru tomu dal korunu - "Nechce se mi věřit, že po jednačtyřiceti letech služby v míru budu muset zažít válku." A co Jugoslávie? Kosovo? Bělěhrad? Tam se mlátili lopatičkama? Za asistence mírových sil...
 19. Ale vždyť normální Rusové jsou úplně stejní, velice příjemní a pohostinní lidé. To je právě ten problém Ukrajiny, na který tu už dlouho poukazuju - východ je ruský, západ byl dlouho polský, částečně pak rakousko-uherský. Dněpr byla hranice, na které se furt válčilo. Napřed car a pak bolševici to nějak zglajchšaltovali, ale pak to zase vyvřelo. A aby nedošlo k omylu - na východě nejsou rusky mluvící Ukrajinci, na východě žijí prostě odjakživa Rusové (nebo tedy od konce 17. století, předtím tam byli Tataři). A za Rusy se i považují.
 20. V Jižní Americe asi ne, ale kdyby třeba Čína zabírala Tchajwan, zajíímalo by mě to dost.
 21. EU je kapitola sama pro sebe. Zajímavé ovšem je hluboké mlčení zbytku světa. Jižní Amerika, Asie (krom Číny) - nikdo nic.
 22. Je velikej rozdíl mezi levobřežní a pravobřežní Ukrajinou. Na východě Putin problémy mít nebude, na západě velké. Nakonec, vnitřní animozity mezi ruským východem a ukrajinským západem vedly k převratu v roce 2014 i všem následujícím nepříjemnostem.
 23. Je to jak ve fotbale - každej hraje to, co mu soupeř dovolí...
 24. Tak to je pak těžký V podstatě každé 2-3 hodiny aktualizuje zprávy včetně mapek a náčrtků. Zdá se, že má dobré zdroje.
 25. Na youtube je Ukrajinec, který pravidelně informuje o aktuálním dění. Pokud jsi mocnej ruštiny: Юрий Подоляка - YouTube
×
×
 • Create New...