Jump to content

Foundryman

Member_50
 • Content Count

  2,777
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About Foundryman

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Brno

Recent Profile Visitors

11,695 profile views
 1. U Tatranu je to právě naopak, než u Jawy. U Jawy je 1 nahoře, další kvalty dolů. Proto se podivuju, co je k tomu vedlo, udělat řazení opačně oproti tehdejším čs. motorkám.
 2. Blbý je, že neutrál je jinde, než je člověk za ty léta zvyklej.
 3. Řadí se takovou kolíbkou, viz foto. Patou řadíš zadní pákou nahoru v pořadí N-1-2-3-4, špičkou pak přední páčkou dolů.
 4. Jo, kolem baráku. Akorát nechápu, co vedlo slovenské konstruktéry k návrhu úplně jiného řazení, než bylo a je obvyklé. Ale jinak dobrý
 5. Ukrajince máme taky, tam to stojí za hovno všeobecně.
 6. Ostatně soudím, že vládě by prospěla povinná četba Malého prince: ""Kdybych nařídil generálovi, aby létal od květiny ke květině, jako létá motýl, nebo aby psal tragédii nebo aby se proměnil v mořského ptáka, a generál by rozkaz neprovedl, čí by to byla chyba?" "Vaše," odpověděl pevně malý princ. "Správně. Je třeba žádat od každého to, co může dát," odvětil král. "Autorita závisí především na rozumu. Poručíš-li svému lidu, aby šel a vrhl se do moře, vzbouří se. Mám právo vyžadovat poslušnost, protože mé rozkazy jsou rozumné." "A co ten můj západ slunce," připomněl mu malý princ, kter
 7. No, srovnávat Bělorusko se Sev. Koreou je dost demagogie. Pár Bělorusů tu pracuje, takže informace (nezkreslené vládou) jsou k dispozici.
 8. A proč to nenechat na lidech samotných? Informovat, co hrozí, sdělit, jak se chránit, zajistit léky a očkování, Tečka. Ostatní nechat na rozhodnutí každého soudruha.
 9. Slováci mají tvrdej lockdown, pokud se nepletu, od října a efekt se nějak neprojevil. Naproti tomu Bělorusko nemá opatření žádná a jsou celkem v pohodě. Takže efekty buzerace do jisté míry posoudit lze.
 10. Přimlouval bych se za obnovení podunajské monarchie. Kurz s Orbánem by snad ty naše idioty přeprali.
 11. Co s tím máš? Vždyť je to celkem primitivní záležitost. Já akorát vyměnil šlauch na sání a vyčistil karburátor. Jo a vyměnil rozběhový pakny (250,- Kč).
 12. S řidičákem můžeš jezdit na skútru 125 ccm. Já jsem ale pro tyhle účely vytáhl z kopřiv babettu. Není na to potřeba značka ani technická, po vyladění jede 55-60 km/h, postavím to všude a servis si udělám doma na dvorku.
 13. Já myslel, že institut nucených prací u nás zatím ještě nezavedli
 14. No, u té prezidentky je srovnávací laťka položená setsakra nízko
×
×
 • Create New...