Jump to content

Foundryman

Member_50
 • Posts

  2,955
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Brno

Recent Profile Visitors

11,807 profile views

Foundryman's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Každopádně by si Mynář s Ovčáčkem pomalu mohli hledat nějakou vhodnou zemi k emigraci. Třeba jako zahraniční zástupci Agrofertu.
 2. Stačí, aby se pořádně zakymácela Škodovka (k čemuž je našlápnuto), následují nesplácené hypotéky, bankovní exekuce a už se to veze.
 3. Koukám, že na Slovensku je taky veselo. Za chvíli budou v kriminálu všichni Slováci. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/guvernera-slovenske-narodni-banky-obvinili-z-korupce-40374740
 4. Není tu prostor pro přednášku ekonomických toerií, tak snad jen v krátkosti - oddělovat monetární a fiskální politiku je nesmysl, jedno je podmíněno druhým. Pokud by monetární politika nevytvořila prostor, nebylo by možno provádět fiskální expanzi. Chronické deficity jsou umožněny výhradně systémem částečných rezerv. Proto byl v roce 1971 opuštěn brettonwoodský systém, který to šílenství alespoň trochu brzdil. No a to, že vláda nesmyslně stimulovala poptávku, i když bylo jasné, že se jednou musí projevit kumulovaná inflace (a ještě k tomu byla díky karanténě omezena nabídka), je snad jasné i tobě...
 5. Teď ti nějak nerozumím. Já nepsal nic o ČNB, ti asi dělají, co můžou. Debata je o ministrech financí a fiskální expanzi (proto zmínka o částečných rezervách a fiat money). Jseš si jistej, že jsi můj post četl? A rozuměl psanému?
 6. Speciálně finance jsou velice háklivý rezort a musí tam být člověk, který problematice rozumí. Je to dáno systémem částečných rezerv a fiat money. Pokud tam sedí neumětel, na průser je zaděláno - viz Dluhoslav a Schillerová.
 7. Ve všech rezortech bez výjimky jde především o co nejefektivnější vynakládání peněz. Tomu by měly odpovídat schopnosti ministrů. Jak říkal jeden z rozumných socanů - "kdo má vize, měl by s tím jít k lékaři".
 8. Jo, jasně Programové prohlášení všech vlád, co pamatuju, nemělo cenu ani toho papíru, na kterém bylo napsáno. Ale tys to myslel jako srandu, že?
 9. Ministr má především rozumné politické zadání formulovat a zdůvodnit. Což se blbě dělá, když tomu nerozumí. Pak se dějou takové věci, že se bezhlavě tisknou peníze a stimuluje poptávka v beztak silně inflačním prostředí.
 10. No, pěkně nám to začíná...
 11. No, třeba v mé branži nemají jejich nápady s kompetencí vůbec nic společného. Spíš naopak, Bůh nás chraň.
 12. No, Listopad rozhejbal hlavně šedesátník Gorbačov Klidně ať Piráti exhibují v parlamentu, na (úspěšného) ministra je potřeba něco víc, než mládí a naivita.
 13. Těch mladejch nadějnejch jste ještě neměli dost? Namátkou nebožtík Gross, Sobotka, Buzková, Březina, Pilip, Kužvart, Maláčová, pěvec Vojtěch, Liška... Fujtajbl.
 14. Je ovšem otázka, jestli se do špitálu vzhledem k výsledku voleb nezašil schválně.
 15. Jednu zásluhu nelze Zemanovi upřít - zlikvidoval socany.
×
×
 • Create New...