Jump to content

Foundryman

Member_50
 • Content Count

  2,565
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About Foundryman

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Brno

Recent Profile Visitors

11,531 profile views
 1. Ještě jde taky o to, co je schopná německá ekonomika (a státní kasa) vydržet. Nezapomínejme na jižní křídlo eurozóny, které bude muset Německo zachraňovat (= nalejt jim balík peněz), pokud se má udržet Euro.
 2. Jo, a ještě jedna věc - celá česká ekonomika stojí na exportu, který se prakticky zastavil. A to bude daleko větší průser, než hospody. A do toho se pitomá Schillerová ještě pokouší protlačit prodloužení lhůty pro vracení odpočtů DPH. Opravdu silně pochybuju o příčetnosti té party kašparů ve vládě.
 3. Zajímavé představy - vezměme si třeba firmu orientovanou na export do Německa/Rakouska v oblasti spotřebního zboží, žádná montovna, přímo do obchoďáků. Denní fixy jsou cca 50 tis. Kč. Měsíční obrat cca 5 mil. Kč. A teď se ze dne na den zhroutí odbyt, protože všechny obchoďáky jsou zavřené. Po 1 měsíci už máš díru cca 6,5 mega, protože zákazníci jsou bez peněz, tudíž s politováním odsouvají platby na neurčito a fixy cca 1,1 mega měsíčně ti furt běží. To bych teda moc rád věděl, jak se na takový modelový případ nachystat (čísla jsou víceméně z reálu). A to radši nepřemejšlím o dodavatelích automobilek. I když, pokud vím, třeba Škodovka platí promptně, takže jak se rozjedou, dodavatelé dostanou peníze téměř obratem.
 4. Kamarád z Matfyzu si dal tu práci a naházel celou historii koronaviru do grafů s porovnáním nejrůznějších zemí. K nahládnutí je to zde http://svoboda-u3v.storage.anafra.cloud/epidemie Přičemž je zajímavé, že křivky jsou nápadně podobné nezávisle na intenzitě všelijakých vládních opatření.
 5. Panebože, ty to vidíš. Oni dělají "reprezentativní průzkum nakaženosti" na bázi dobrovolníků. To nejsou zmrdi, to je banda idiotů za hranicí příčetnosti.
 6. Automatický mazání řetězu měly už kejvačky.
 7. Mně prostě ta čísla nějak neštymují a snažím se dopídit nějaké logiky. V Německu dnes Nordrhein-Westfalen poslalo do někam celou Andělínu i s jejím ansámblem a otevřelo skoro všechny obchody. Asi taky ne bezdůvodně. Otevírají i školy.
 8. Já už nevím, co si mám myslet. Aniž bych byl přívržencem spikleneckých teorií - v ČR testováno cca 180 tis. lidí, nakažených cca 7.000 (půlka toho, co odhadoval expert Prymula k 15. dubnu). To jsou 3,8%, přičemž musíme brát v úvahu, že jsou testováni jen "podezřelí". Rakousko si udělalo testy vybraného vzorku populace, aby se nějak dopídili relevantních čísel, dospěli k údaji cca 1% nakažených a otevírají obchody. Tak se musím ptát, jestli bylo skutečně nutno kompletně paralyzovat ekonomiku. A proč.
 9. Podle fotky je to Jawa typ 590 Sport, měla by mít větší kola, než normální kejvačka/panelka. Ale přední blatník se mi zdá na sportku dost širokej. Edit - zadní světlo je odjinud, asi z Babetty :-)
 10. Přesně tak, my použili zadní blatník.
 11. Odstín podle čísla stejně netrefíš, nedávno jsme to s kámošem absolvovali (je to vyšisovaný, zoxidovaný). Vezmi kus motorky, třeba blatník, zavez k lakýrníkům a oni ti přesnej odstín namíchají.
 12. Tady je poměrně vyčerpávající článek o Diamond Princess: https://www.businessinsider.com/how-diamond-princess-cruise-ship-coronavirus-quarantine-went-wrong-2020-2 3700 lidí celkem, 700 z nich se nakazilo, 6 umřelo - to vše ve "virovém inkubátoru" (takto to označili epidemiologové, ne já). Tak co je v tom článku na D-fensovi špatně?
 13. Ad A - Ó nikolivěk, tohle zvládnu i samostatně. Ad B - jak krásně jednoduchý je život, když pro hodnocení názoru stačí vyhodnotit zdroj a nezabývat se obsahem. Přemýšlení bolí, viď?
 14. Sakra, jak se sem dává klikací odkaz? Edit: Už to vím :-)
 15. Celkem střízlivej pohled na věc: http://dfens-cz.com/pravda-o-ncov-19-zfalsovane-statistiky-souboj-epidemiologu-s-imunology-medialni-hysterie/
×
×
 • Create New...