Roman Tyc na FB:
Jak jsem psal hned na začátku, kauza je epických rozměrů. Media se dostala do situace redundantní zóny, kdy různí pozorovatelé chodí do médií vysvětlovat co se stalo, bez elementární zkušenosti s bitcoinem a pochopitelně i s darknetem. Zaplaťpánbůh se k situaci zatím v médiích nevyjadřují YouTubeři.
Spoustu času jsem v posledních dnech strávil na telefonu tím, abych tázajícím vysvětli jak to funguje, ale pořád dokola se vracela otázka, co bylo záměrem, což neví zatím nikdo. Já tvrdím, že záměrem bylo “podchytit” bitcoin na peněženkách spojených s darknetem, a následně tyto bitcoiny zbavit potenciálních blokací pro další používání. Takovou “službu” v konečném důsledku nakonec vždy zajišťuje stát, a to nejen u bitcoinů, prostě zabaví majetek pocházející z trestné činnosti, a tím že ho prodá zajistí jeho “vyprání”. Kdo tyto bitcoiny chtěl podchytit? Bohužel to pravděpodobně budou zaměstnanci státu, ne pro stát, ale pro sebe pochopitelně. Nebo?
Toto byl plán. Koho to byl plán, kdo všechno na tom měl benefitovat nikdo nevíme, ale několik osob je teď nepříjemně nasvícených a jistě ne omylem. Motivace každého z nich si můžeme domýšlet, jen motivace pana Jiřikovského se poněkud vymykají.
Pan Jiřikovský byl v kriminále, a z mé vlastní zkušenosti vím, že o jeho kauze tam všichni věděli, mají tam totiž televizi. I díky jeho fyzické konstituci bych předpokládal, že už při nástupu na oddělení dostal nabídku která se neodmítá, tedy že bude mít ochranu, a tím nemyslím ochranu věznice. Tato ochrana něco stojí, a platí se průběžně, v těchto případech je venku osoba, která předává platbu za tuto “nevyžádanou” ochranu prostředníkovi, který jednou měsíčně dá vědět, že je vše v pořádku. Do toho se mu samozřejmě snažil Karim Titz vyjednat “lepší” podmínky ve věznici, což něco stojí, ale musel zaplatit samozřejmě i za to, že dostal půlku. Půlka před deseti lety stála přibližně dva miliony u běžného případu, ale cena pochopitelně roste podle závažnosti případu. U takto závažných kauz samozřejmě není běžné, aby odsouzený dostal půlku za to že byl hodný. Tedy Jiřikovský se nořil hlouběji a hlouběji do spirály závazků.
Karim Titz je bývalý soudce, právník kmotrů z ODS/ANO, takzvaný právník mafie, údajně specificky albánský mafie. Jeho kamarádem byl Blažek s přezdívkou Don Pablo, a spolumajitel společné firmy ENE Investment byl Nejedlý. Ten Nejdlý, kvůli kterému dostal Blažek slavnou žlutou kartu od Fialy. Kauza se odehrála loni v srpnu, tedy určitě v čase, kdy přípravy na bitcoinový dobrodružství byly v plnym proudu. Blažek se usmíval od ucha k uchu a přesvědčoval novináře, že se do hospody šel schovat před deštěm. Je to ten stejný Blažek, který u Zemana vyjednal vládu, ve která byl Fiala premiérem. Doprdele v tý kauze jsou všichni Kauza se otevřela 4 měsíce před volbama, Nejedlý/Zeman/Rusko, prostě Babiš má namazáno a jede.
Shodou náhod se v posledních měsících všichni mohli přetrhnout, aby schválili zákony na časový test držení bitcoinů, a Babiš, s Havlíčkem a Schillerovou se fotí v tričkách s logem bitcoinu, a bitcoin-lobistická skupina “jednadvacítka” uspořádá mejdan pro aktéry schvalování zákona v bývalé Paralelní Polis, kde spolu chlastaj lidi jako Nacher, Topolánek a další politici, jejich náměstci a lobbisti. mmj. ve stejné místnosti, kde Petr Pavel dostal zpět ukradenou standartu, aby v zápětí vyhrál volby. Tu standartu, ze které Satoshi Labs autoři HW peněženky Trezor. ukradli bitcoiny nahrané skupinou Ztohoven, abychom touto nadčasovou formou ukázali lidem, že hodnota bitcoinu lze vázat k fyzickému předmětu, v tomto případě nadmíru symbolicky k symbolu státu.
Jako absurdní tečka všech událostí pro mě je, když vidím v DVTV o události vyprávět Milana Půlkrábka, kolem kterého se v Paralelní Polis chodilo obloukem, protože u jeho “holky” z Rumunska byla náhodou nalezena legitimace Interpolu, aby nakonec sám odešel s větou, že ho nebaví tahle paranoia z tajnejch policajtů, a že ona je z “jinýho” interpolu
A takhle bych mohl psát a psát a psát . . . ale je to jen FB, tak to radši ukončim. Tak to berte jako takový shrnutí posledních dní.