Jump to content

stanik73

Member_50
 • Posts

  770
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  ano

Recent Profile Visitors

10,275 profile views

stanik73's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Takže přikládám společnou fotku obou hodinek. Spartaky jsou z první 12-ti kusové prototypové série z roku 1954. Je krásné vidět vyražené jednociferné číslo pod setrvačkou . Adasty jsou také z prototypové série, zde to bylo 20-ks. Tyto byly vyrobena jako jedny z prvních ještě v roku 1956. Pokud někomu není známa historie hodinek adast a jejich souboj s primkami v roce 1957, připomínám hezký článek z Chronomagu http://www.chronomag.cz/clanek/2007-02-05/zapomenuta-historie-ceske-hodinky-adast.html , jehož byl Accutron spoluautorem. Nechybělo mnoho a mohli jsme místo primek sbírat adasty .
 2. Accutron svými znalostmi nezklamal a trefil levou i pravou stranu. Spartaky jsou pozlacené, nejdete o nich pojednání i v Primbibly. Večer přidám fotky
 3. Primky napravo jsou opravdu spartaky, podrobnosti uvedu. Kulaté výročí souboje je 60 let, takže se odehrál v roce 1957. Ještě zbývá dořešit druhou polovinu hádanky .
 4. Jedna předvánoční z přebytku času a pro radost primkařům. Letos slavíme kulaté výročí jednoho starého souboje. Pozná někdo jeho aktéry?
 5. Pořídil jsem si je na Aukru za pár korun ještě před Accutronovou primbiblí, čímž se odtartovalo to šílenství . To ještě nikdo netušil že to jsou "primky"
 6. Jinak tyto primky s kruhovým rastrem se dělaly ve 2 variantách - bez lumi (co máš ty) a s lumi na hodinových indexech a ručkách.
 7. Tedy pane docente, zdá se, že míříte k profesůře :-). Příběh plný zvratů a tajemství je na sbírání primek to nejhezčí, gratuluji :-D.
 8. Co dál - klid a pohoda, dosbírávám pár posledních reálně sehnatelných kousků, už to není naštěstí ten sžíravý chronobundus jako dřív . Moc mě pomohl Accutronovo katalog, protože jsem zjistil, kde je konec tunelu.........Řekl jsem si nakonec jednoduše, že chci všechny katalogové primky mimo kal. 66/68 po roce 1970, kal. 64 a quartzů......a rád se občas odměním nějakým prototypem .
 9. Udělel jsem si dnes jednu fotku pro radost - všechny katalogové 14-ti karátové primky pohromadě. Tato část primek tedy dosbírána a s klidem v srdci uzavřena .
 10. To byla krásná doba, všechno mělo svůj řád, každý soudruh věděl, kde je jeho místo a kterou vlajkou bude mávat. Jen by mě zajímalo, jestli další schůzí v 5:30 myslí ráno nebo večer :-)
 11. Moc rád se zastavím. A budou tam i předprodukční Orlíky? :-)
 12. Knihu jsem četl celou jedním dechem, ale skleróza a ten Němec, co mi občas schovává věci, jsou silnější . Ale děkuji...
 13. V Accutronově katalogu jsou i PSIII s kalibrem 69 a šroubovacím dýnkem - označení 69 665 8 a 69 666 8. Máte je vůbec někdo? Zatím se mi do ruky dostala jen varianta se zaklapávacím dýnkem (69 642 8 a 69 643 8), možná jsem měl jen smůlu, jde mi o to, jestli to v katalogu nebyl jen kus co se nedostal k prodeji na pulty. Accutronovi se omlouvám za použití jeho fotek, ale nemohu teď z technických fotit svoje.
×
×
 • Create New...