Jump to content
Sign in to follow this  
Guest maxipesfik

Bruno Söhnle

Recommended Posts

Hledal jsem a moc jsem toho tady nenašel. Má někdo zkušenost a nějaký zasvěcenější názor na tuto produkci? S velkým nadšením mi to dnes ukazoval kamarád, jaké super pecka hodinky si vybral. Jeho známý, hodinář, mu je doporučoval jako něco extra... a já jsem nebyl schopen mu na to něco smysluplného říct... Za 20 kKč quartzky - s průhledem přes dýnko... hmmm :-/ Nějak mě to teda nenadchlo, ale říkal jsem si, že se zeptám, abych mu to nevylmlouval jenom tak neopodstatněně :-)

Vtipný, jak málo stačí k tomu, aby se hodinky odlišily. Ty Rondomaty s excentrickou vteřinovkou, netradičním umístěním datumky i korunky snadno zaujmou někoho, kdo se chce být mimo mainstream, a cifr se tváří pomalu jakou inhauz. Přitom stačilo pootočit strojek standardní konstukce :)

Edit: vlastně se mi ty první automaty z příspěvku docela líbí, až na tu strašně těžkopádnou korunku. Slušela by jim tenká elegantní korunka od sousedů v Glashütte - třeba jako má Nomos Metro Datum Gangreserve nebo tenké verze Neomatik...

Edited by martar

Mne sa niektoré modely od tejto firmy zahovárajú. Zrovna som nedávno pozeral na model Novum, zaujalo netradičné riešenie.

post-957-0-69531400-1507489344_thumb.png post-957-0-28921700-1507489345_thumb.png post-957-0-31536900-1507489344_thumb.gif

Ta excentrická sekundovka a ne zrovna často vídané umístění působí opravdu velmi neotřele. Nemáte někdo představu, jak je to s vodotěsností hodinek a odolností sklíčka? Čekal bych určitě safírové sklo v této kategorii..