Jump to content
Sign in to follow this  
TheDZetko

Rada při nákupu Tissot

Recommended Posts

Plánuji nákup hodinek Tissot Chemin des Tourelles (T099.405.36.418.00). Budou to mé první hodinky v této cenové relaci a hlavně první mechanické hodinky. Mám tedy pár dotazů na ty, kteří s těmito hodinkami mají zkušenost nebo prostě o hodinkách vědí víc.

1. Je značka Tissot správná volba při výběru prvních hodinek?
  2. Doporučili byste tento model z hlediska udržování a servisování?
  3. Je dle Vašeho názoru lepší tato verze v růžové s koženým řemínkem nebo její sesterská verze ve stříbrné s ocelovým řemínkem?
  4. Kde v Praze nebo Liberci byste doporučili nákup, když se jedná o tuto značku? Popř. vyplatí se pro ně z hlediska ceny zajet do Německa či na Slovensko?

Děkuji všem za jekékoliv odpovědi.

Edited by TheDZetko

1) Tissot jako značka je bez problému. Kupují je doktorům, obchod. partnerům atd. Za mě subjektivně dobrá volba u hodinek do cca 15 000,- Kč.

2) Tissot za 50 000,- Kč bych si nekoupil. Skeletony dělá také např. Oris - model Artelier a další značky. Celkově bych ještě zvážil, zdali chceš opravdu skeletony. Mně se docela rychle okoukaly.

3) viz. bod číslo 2

4) viz. bod číslo 2

Za mne přesně jak píše jacob.

Tissot určitě ano, ale v této ceně bych taky koukal jinde.

Za mne přesně jak píše jacob.

Tissot určitě ano, ale v této ceně bych taky koukal jinde.

Souhlas. Tissot do 15000 v mechanice = super hodinky. Já osobně bych nekoupil žádné skeletony. Postrádám u nich určení, k jakému oděvu je vlastně nosit . Je to můj osobní názor a pocit.

Tohle byly moje první mechanické hodinky. Strašně se mi líbilo právě to skeleton provedení. Na začátku jsem z nich byl opravdu nadšený. Používal jsem je taky při vysvětlování funkčnosti mechanických hodinek svým kolegům v práci. Musím ale dát za pravdu názorům ostatních: na tu cenu se mi dost rychle okoukaly. Čas se z nich odečítá ne úplně snadno (při horším osvětlení vůbec snadno). Zajímavostí možná je jejich hlučnost (tikání), která je daná právě "absencí" pevného pouzdra. Mně tikání vyhovovalo, ale kolega, který si je koupil taky, si na "hluk" stěžoval. Teď když jsem si je vzal, abych je vyfotil, tak mě ale trochu obměkčila nostalgie a po půl roce si je asi zítra vezmu do práce :-)

post-38352-0-64637600-1535486842_thumb.jpg

Edited by Martin Koňařík

Tissot Chemin des Tourelles jsou moc pěkné hodinky, a od Tissotu v podstatě vlajková loď, ale těm ve skeletonu bych se vyhnul. Obzvlášť když to budou první mechaniky a chceš je denně nosit.