Jump to content

jacob

Member_50
 • Posts

  3,811
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

19,092 profile views

jacob's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Corum je až do dnešního dne nezávislá manufaktura sídlící v tradičním hodinářském městečku La Chaux-de-Fonds ležícím v horách na západě Švýcarska. Já bych Vám velmi rád nabídl jeden z tradičních modelů Admiral´s Cup Challenge ve velmi příjemné velikosti 44 milimetrů. Kdo máte se značkou zkušenosti, tak víte, že kvalita zpracování je zde opravdu na vrcholné úrovni. Krásně zdobený je také stroj těchto hodinek – signovaný rotor, modřené šrouby nebo perláž, což je kruhovitý brus na základnách stroje, který se na rozdíl od ženevských pruhů dělá ručně. Jedná se o zcela nové hodinky s kompletním balením a dvouletou zárukou. Tyto Corum jsou k dispozici za zcela výjimečnou cenu se slevou více než 50%, avšak mám pouze jeden kus. Standardní cena 203 596,- Kč, k dispozici za 99 500,- Kč. Platba je možná v CZK / EUR / USD.
 2. Děkuji za Váš komentář Ivane. Dovolím reagovat, protože mě situace samozřejmě mrzí, ale bylo by dobré, uvést i druhou stranu mince. Zaslal jste nám čtyři kusy hodinek v nefunkčním stavu, v případě zničených Oris a jedněch Pogue spíše ve stavu na díly. Servis hodinek Fortis, kdy jsem Vám vyšel vstříc s odkupem hodinek Oris alespoň na díly, byl myslím proveden ve standardním termínu, kvalitě i ceně. Co se týká servisu Pogue, u hodinek které jsme Vám odeslali v měsíci 7/2021 jsme na naše náklady vyměnili natahovací hřídel, náboj centrální ručky, magic lever (tj. díl nátahu) a pero chodu, jelikož hodinky měly rezervu chodu asi 6 hodin a magic lever byl doslova vydřený zanedbaným servisem. Jak jste sám uvedl, za díly, práci ani kurýra jsem Vám nic neúčtoval, jelikož si uvědomuji, že práce trvaly déle, než bylo domluveno. To že v hodinkách opět nedrží korunka mě samozřejmě mrzí, ale jak jsem Vám sdělil do telefonu, po X desítkách let je zároveň vychozená stavěcí páka a další díly, které nyní opravdu nemáme. Co se týká druhých Pogue, které jsou stále u nás, stroj měl zlomenou reset páku chronografu (o tom jsme Vás informovali) a pokřivený vlásek. Páku kolega sehnal na Ebayi, vyměnili jsme Vám ji a pokřivený vlásek setrvačky jsme vyřešili výměnou kompletky, kterou jsme měli mezi díly. Po složení stroje je na řadě poslední věc a to je nasazení ciferníku a sesazení ruček. U hodinek je opět vychozená centrální vteřinová ručka a je potřeba nová, jelikož náboj byl v minulosti již několikrát ztužený, samotná ručka je naprasklá a nejde takto postupovat. Hodinky Vám kdykoliv bezplatně zašleme, můžete si je vyzvednout, můžete nám dodat originální ručku na Pogue kterou použijeme a hodinky zdarma doděláme nebo musíte počkat, až ji seženeme my. Dejte vědět, co Vám vyhovuje. Samozřejmě máte pravdu, že realizace celé zakázky trvá dlouho, ale opravdu musím trvat na tom, že se nejedná o standardní servis ETA 2824, který je hotový za půl dne a z velkoobchodu si případně objednám cokoliv je potřeba. Pokud máte pocit, že jsem s Vámi přímo já komunikoval málo nebo špatně, tak mě to mrzí, ale na stav zakázky nemá naše komunikace jakýkoliv vliv. Naším vlastním zájmem je zakázku samozřejmě dodělat. Přeji pěkné Vánoce a omlouvám se, pokud nebyla splněna Vaše očekávání.
 3. Na základě právě tvého příspěvku ze včerejška jsem psal svůj dotaz. Tak se v nich jdi o víkendu projít a dej vědět :-D. Jinak u mě je jestě docela problém, že mám 100-105 kilo a připadá mi, že Hoka kupují lidi v průměru o 20-30 kilo lehčí.
 4. Přátelé, máte někdo zkušenost s novými Hoka Anacapa? Chodím obvykle delší trasy (30km+) nyní ve Speedgoat MID, opora kotníku je stejně spíše symbolická, tak bych klidně odlehčil. Buďto tedy koukám na ty nové Anacapa nebo Speedgoat GTX Gore-Tex.
 5. 1) Junghans Max Bill Chronoscope. PRODÁNO 2) Junghans 1972 Automatic FIS Edition. Standardní cena 42 990,- Kč (1 755 euro), moje sleva přes 30% a cena 29 500,- Kč (1 204 euro). 3) Junghans Meister MEGA Kleine Sekunde. Standardní cena 33 490,- Kč (1 367 euro), moje sleva necelých 30% a cena 24 500,- Kč (1 000 euro). 4) Junghans Meister Handaufzug. Standardní cena 31 590,- Kč (1 289 euro), moje sleva přes 30% a cena 21 500,- Kč (878 euro).
 6. Manufaktura Junghans byla založena v německém Schrambergu již v roce 1861 a stala se jednou z nejúspěšnějších v historii německého hodinářského průmyslu. Dnes již naprosto legendární řada Max Bill patří mezi základní představitele designového minimalismu. Mimochodem víte, kdo vymyslel hodinky řízené rádiovým signálem? Casio nebo Citizen? Byla to značka Junghans již v roce 1990. Přátelé, je nejvyšší čas kupovat hezké věci. Jedná se o zcela nové hodinky s kompletním balením a dvouletou zárukou. 1) Junghans Max Bill Chronoscope. Průměr 40 milimetrů, mechanický stroj s automatickým nátahem a funkcí chronografu. Redesign modelu vyráběného v 60. letech 20. století. Standardní cena 49 790,- Kč (2 032 euro), moje sleva 30% a cena 34 500,- Kč (1 408 euro). Více informací - https://www.junghans.de/.../max-bill-chronoscope/27400348 2) Junghans 1972 Automatic FIS Edition. Průměr 46 milimetrů, mechanický stroj s automatickým nátahem J830 vycházející z vrcholného stroje Grand Seiko 95S1. Limitovaná edice pro mezinárodní lyžařskou federaci. Standardní cena 42 990,- Kč (1 755 euro), moje sleva přes 30% a cena 29 500,- Kč (1 204 euro). Více informací - https://monochrome-watches.com/junghans-1972-automatic.../ 3) Junghans Meister MEGA Kleine Sekunde. Průměr 39 milimetrů, quartz stroj s příjmem rádiového signálu a funkcí věčného kalendáře do roku 2400. Zajímavostí je minutová ručka, která se skokově posune jednou za minutu, naopak vteřinová ručka zde vykoná pohyb dvakrát za sekundu namísto obvyklého jednoho posunutí. Standardní cena 33 490,- Kč (1 367 euro), moje sleva necelých 30% a cena 24 500,- Kč (1 000 euro). Více informací - https://www.junghans.de/.../meister-mega-kleine.../58490046 4) Junghans Meister Handaufzug. Průměr 38 milimetrů, mechanický stroj s manuálním nátahem a rezervou chodu 42 hodin. Matný stříbrný číselník a zadní víko s průhledem na stroj dělají z těchto hodinek kousek, který budete sundavat velmi neradi. Standardní cena 31 590,- Kč (1 289 euro), moje sleva přes 30% a cena 21 500,- Kč (878 euro). Více informací - https://www.junghans.de/.../meister-handaufzug/27320000
 7. Celkový servis nádherných Longines Weems Second-Setting s mechanickým kalibrem L699.2 a k tomu nový kožený řemen. Jedná se o velmi robustní a poctivě zpracovaný stroj, který je navíc krásně zdoben ženevskými pruhy a gilošováním. Na veškeré můstky a další části zde výrobce použil dostatek materiálu, rozuměj kovu a nikoliv plastu. Dalším příjemným překvapením je číselník, který je opravdu smaltovaný tak jako tomu bývalo před 100 lety, když s obdobným modelem na ruce důstojník a vynálezce Philip Weems létal a byl učitelem Charlese Lindbergha, pilota který v roce 1927 jako první přeletěl Atlantský oceán, na prestižní Weems School of Navigation. Dnes je opět velmi populární „vintage look“ u hodinek snad všech výrobců, ale tyto Longines jsou jiné, bez kompromisů. Působí tak autenticky, jako kdyby se jednalo o renovovaný historický kus. Jak asi cítíte, taková hodinářská práce je radost a my se moc rádi postaráme také o Vaše hodinky. PS, kdyby se někdo zamiloval stejně jako my, tak Weemsy budou brzy na prodej.
 8. Zákazník přijde s hodinkama na ruce, musí se rozšroubovat tah. Jak píšeš, nic příjemného.
 9. Když to tak čtu, model Seamaster z roku 2021, tedy alespoň nějaká jejich část, má velmi zajímavou výrobní vadu spony. Hodinky zůstávají lidem na rukou. Boční tlačítka pojistky se při stisku zablokují, spona se neuvolní, ale tlačítka již nelze znovu zmáčknout. Měl jsem jich letos v ruce nových pár, zhruba 10 kusů a z toho se u dvojích tento problém projevil. U Dušáka byla vždy spona vyměněna na počkání. O problému vědí a spony mají skladem, címž tedy zareaguji na původní post a pokud to bude uznáno jako záruční oprava, budeš to mít hned vyřešené :-).
 10. Ahoj, klidně ti ho objednám z velkoobchodu. Každý týden objednáváme zboží, nebudeš platit žádnou poštu. Kdyžtak pošli zprávu.
 11. Rád bych Vám nabídl Breguet Classique Grande Complication, konkrétně model Double Tourbillon. Dělají se obvykle ve zlatě, toto je v podstatě piece unique v platinovém provedení. Hodinky nebyly nikdy nošené a nyní jsou zcela čerstvě zpět po servisu v ceně pár stovek tisíc přímo ve fabrice. Je k nim spousta dokumentace, dvě knihy a asi patnáctikilový ručně dělaný dřevěný box ve tvaru hodinářského stolu. Zajímavostí je, že hodinová ručka je pevně spjata s můstkem a oba tourbillony rotují jednou za dvanáct hodin kolem své osy. Cena 12 900 000,- Kč. Více fotografií na webu.
 12. Dovoluji si Vám nabídnout Patek Philippe Nautilus 5711 Custom Diamond Set. Hodinky zdobí brilianty TOP kvality VS a barvy F-G o celkové váze 18 karátů. Tyto Patek Philippe, které byly na ruce maximálně pětkrát, nabízím spolu s kompletním balením a zárukou platnou u prodejce do roku 2022. Cena 3 290 000,- Kč. Více fotografií na webu.
 13. Asi patnáct stran jsem si teď dal. Cením si otevřenosti Vás všech a s pokorou čtu o Vašich zkušenostech. Já mám po deseti letech vztahu a pěti letech manželství konečně docela klid, všechno si to nějak sedlo a jen si přeji, ať to drží.
 14. Asi jinej gang :-). Ve spolupráci s Magic Diamonds jsme připravili tak trochu netradiční modifikaci. Vložka lunety je vyrobená z bílého zlata a do ní je zasazeno 23 briliantů, 35 rubínů a 71 safírů. Na zakázku je zhotoven rovněž číselník osázený drahokamy a vnitřní luneta obsahující diamantový prach. Samotné pouzdro hodinek je černěné nejodolnější technologií DLC včetně kovotahu v Oyster designu a sklo je zde samozřejmě safírové s vnitřní antireflexní vrstvou. Po dokončení tohoto náročného projektu si troufám tvrdit, že umíme opravdu nabídnout něco navíc a od pouhého skládání dílů jsme se zase o kus posunuli. Brzy dokončíme naopak vcelku minimalistický kousek, kde půjde o kombinaci opět černé barvy s rose gold detaily.
×
×
 • Create New...