Jump to content

ramon

Member_50
 • Content Count

  1,566
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ramon

 • Rank
  Megazávislák

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

11,102 profile views
 1. Nestačil by obyč technickej benzín, když to potom oplachuje v izopropylu?
 2. Pánové nevím, jestli to tady už bylo, tak se omlouvám, ale nemohu to nikde najít. Sháněl jsem náhradu staré ETY 955.112 a teď se vyrábí nějaká řada tuším F. Někdo se vyjadřoval, že oproti starým dobrým a použitelným strojkům je toto nepoužitelný neopravitelný šmejd. ETA píše, že je to normální opravitelný stroj, jediné co jsem zjistil, že má o něco míň šutrů, tak nevím. Právě z těch starých strojů moc nadšenej nejsem, opakovaně se stalo že seřizovací soukolí včetně pohonu datumu rychle zatuhne tak, že při nastavování přeskočí kola, vylomí se nějaký zub nebo se rozerve pastorek, nehledě na to,
 3. Pánové děkuji za rady a odborné vysvětlení. Od pohledu vypadalo že vnější nožka regulátoru byla trochu přihnutá dovnitř, tak jsem ji narovnal aby byla rovnoběžně s tou vnitřní a mezera se mírně zvětšila. Lupou akorát vidím že vlásek není přilepenej na jedné straně a kmitá. Samozřejmě to pomohlo a regulační páka je uprostřed a hodinky zatím jdou dobře. Ještě jednou dík, bádal bych nad tím tejden a stejně na nic nepřišel.
 4. Dával jsem dohromady jedny staré Pabědy, jak šly předtím nevím, měnil jsem kolečko na kterém je nasazený nátrubek, někdo ho ulomil. Stroj jsem čistil, po složení hodinky předbíhaly, tak jsem se snažil je regulovat, nyní jdou přesně, ale regulační páku mám téměř v krajní poloze mínus, což mi připadá že není v pořádku. Vlásek jsem myl, nevypadá že by nějak lepil, nevypadá pokřivený ani závity se nikde nedotýkají, i amplituda baj oko vypadá slušně. Chtěl bych poprosit o názor, jestli to může být tak OK nebo je něco blbě, případně nějaký tip než to začnu rozebírat a čistit znova. Dík.
 5. Ještě takový hloupý dotaz. Dal by se tam navinout drát z jiné cívky ručně, nebo je to nereálné a ztráta času to zkoušet?
 6. V nějakých hodinkách jsem viděl, že původní cívka byla nahrazena nějakou jinou, ta nebyla přišroubovaná protože měla jinak díry, ale byla jen nějak přibastlená aby držela polohu a byla připojená pomocí drátů.
 7. To máš ještě dobrý, já jsem chtěl todle na AS 2063 a zjistil jsem že to vyjde dráž jak celý hodinky a snad v tom stroji není dražší díl.
 8. Rudo dík za ochotu pomoci, ale nechci do těch Primek moc investovat. Koupil jsem je za dvě kila s tím, že buď je opravím, nebo do nich dám něco co najdu doma. Kdyby to nebylo v elektronice, tak bych to dal dohromady sám, a jdoucí kusy se dají na Aukru koupit od tří stovek. Spíš jsem chtěl nějaký podnět ohledně té transplantace, pokud to tady někdo už prováděl, když jsem četl že to tak dělá i Elton.
 9. Tak místo tuším sedmikamenového původního stroje tam dám raději něco s šutrama, ať to není taková degradace.
 10. Zajímalo by mě ale, jak přišli na tu Rondu, která tam vůbec nepasuje. Když už bych měl vyrábět vypodložení, tak bych tam dal nějakou pořádnou ETU, která má stejnej rozměr. Zatím mi vychází že by tam měla pasovat Miyota 2315 i bez toho, jen škoda že je to takový low end.
 11. Spíš by se tam snad dalo nabastlit nějakou jinou, ale to nemám možnost jako amatér jak zkoušet.
 12. Kdysi jsem taky dělal pokus, namazal jsem Primky univerzálním olejem bez silikonů a pryskyřic tehdy za 50 korun, který se používá mimo jiné na šicí stroje. Fungovalo to taky v pohodě. Dá se předpokládat, že když ty oleje mají různou viskozitu, tak to bude mít nějaký projev na amplitudě. Myslím ale, že měřit po 30 minutách chodu toho moc neřekne. U čerstvě vyčištěného a namazaného stroje trvá pár měsíců než si sedne a až pak je nejlepší ho zregulovat. Spíš si myslím že ty zásadní rozdíly se projeví tak po roce chodu. No a potom nějaký vliv na opotřebení, což se pozoruje těžko, dokud něco neupa
×
×
 • Create New...