Přejít na obsah

Laco LE


Janne

Doporučené příspěvky

To je škoda, že to nedotáhli do konce - průhledný dýnko??? automat ??? proč menší??? ta korunka taky není tak pěkná jako na originálu. Jsou to laco vůbec Němci ?? Jinak ten řemen s mosaznými svoky jim dodává neformální výraz, to je moc hezký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je škoda, že to nedotáhli do konce - průhledný dýnko??? automat ??? proč menší??? ta korunka taky není tak pěkná jako na originálu. Jsou to laco vůbec Němci ?? Jinak ten řemen s mosaznými svoky jim dodává neformální výraz, to je moc hezký.

Strojek je modifikovana ETA 2824 - module na automaticke natahovani je odmontovan. Esteticky strojek nejni nic fantastickiho, neprali sme si to!

Pruhledni dynko- original mel masivni, a strojek nejni vyzdobenej. (Jinak se da pruhledne koupit od Laco extra)

Automat- Original nebyl automat. Dokonce platime "extra" aby ten automatickej 2824 byl predelan na manuelni.

Co mensi? 42 mm v prumeru, jako ostatno Laco hodinky!

Korunka jeste nejni hotova, Laco na tom pracuje. Ale nebude 100% jako original, bude sedet bliz u pouzdra. Ale totez profil bude mit!

Laco Nemci? No to ti garantuju ze jo! Pravi cistokrevni Arijci! S trochou slovanskou krvii.......(pravdepodobne)

Ty jedini dily z Ciny budou asi ve ETA strojku. Ale Eta nerika kolit % je z Ciny!!

Dotahly sme to tak daleko, ze ty hodinky jsou ty nejvic presne 42mm re edice ((Laco) Beobachter uhr Baumuster B, z zacatku 40 let) dneska ke koupeni.

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč modré ručky?

Original z 40tych let je mel modre. Ne modre namalovane, ale ohnem delane modre. Nevim jak se ten process jmenuje cesky. Taky se da udelat modre chemicky, jako hlavne pusek, pistoli a revolveru, ale ta modra je moc tmava.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ona ta modrá na těch hlavních je vlastně spíš černá... hází to jen takový "odlesk" do modra... stejně tak ta "modrá" dělaná ohněm... Ta námořní modř která se tam dává dnes mi nesedí... ale je to věc vkusu...

B_uhr_10.bmp

Na ty fotce je muj original. Trochu sem fotku vzal ze strany, aby sel videt te modrej lesk.

Ta svetlomodra / namorni modra ta je skareda. To nejni vkus, je to pravda.

Bude zajimave jak Laco udela ty rucicky.

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek je modifikovana ETA 2824 - module na automaticke natahovani je odmontovan. Esteticky strojek nejni nic fantastickiho, neprali sme si to!

Pruhledni dynko- original mel masivni, a strojek nejni vyzdobenej. (Jinak se da pruhledne koupit od Laco extra)

Automat- Original nebyl automat. Dokonce platime "extra" aby ten automatickej 2824 byl predelan na manuelni.

Co mensi? 42 mm v prumeru, jako ostatno Laco hodinky!

Korunka jeste nejni hotova, Laco na tom pracuje. Ale nebude 100% jako original, bude sedet bliz u pouzdra. Ale totez profil bude mit!

Laco Nemci? No to ti garantuju ze jo! Pravi cistokrevni Arijci! S trochou slovanskou krvii.......(pravdepodobne)

Ty jedini dily z Ciny budou asi ve ETA strojku. Ale Eta nerika kolit % je z Ciny!!

Dotahly sme to tak daleko, ze ty hodinky jsou ty nejvic presne 42mm re edice ((Laco) Beobachter uhr Baumuster B, z zacatku 40 let) dneska ke koupeni.

 

Je to samozřejmě suprová akce, tyto hodinky, ale přiznám se, že mně nepřijdou o tolik původnější než Laco Replika 55 mm (přiznávám, že na ně mám zálusk) a o moc lepší než standardní produkce Laco.prostě mi přijdou malé! Replica jsou 55 mm a to je moc. Když o tom tak přemýšlím tak mi víc původním hodinkám (a přitom v současnosti pohodlně nositelné) vyjdou třeba Azimuth Bombardier. Jsou 47 mm, design se drží původní předlohy, manuální nátah. Jejich jedinou "chybou" může pro někoho být, že je pro změnu nevyrábí Laco :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-3305-1210543219.jpg

Je to samozřejmě suprová akce, tyto hodinky, ale přiznám se, že mně nepřijdou o tolik původnější než Laco Replika 55 mm (přiznávám, že na ně mám zálusk) a o moc lepší než standardní produkce Laco.prostě mi přijdou malé! Replica jsou 55 mm a to je moc. Když o tom tak přemýšlím tak mi víc původním hodinkám (a přitom v současnosti pohodlně nositelné) vyjdou třeba Azimuth Bombardier. Jsou 47 mm, design se drží původní předlohy, manuální nátah. Jejich jedinou "chybou" může pro někoho být, že je pro změnu nevyrábí Laco :D

Mas pravdu! Nanestesti Laco dera jenom 42mm a 38mm (?) hodinkove pouzdra. V privatni komunikaci sme nejratci chteli 45mm nebo 44mm, ale to by Laco fabrika musela predesignovat svoji virobu, coz nechtely udelat. Laco nema zadnej velkej profit z leteckych hodinek, ale z tech co se objednaji zakaznici se svoji firemnim logo.

Laco byla upozornena na dnesni modu o vetsich (>45mm) hodinkach. Pravdepodobne neco vetsiho budou delat od pristiho roku.

Laco Replica 55mm je vyborna reprodukce/re edice. Ja ji sice nevlastim, ale videl sem ji.

Ja moje Original 55mm obcas nosim na "partaje" kdyz vim ze tam je dalsi "Hodinkovej Blazen/Cvok" jako ja.

Tady na ostrove je nas dost. Muj nejlepsi kamarad tady je jeden s tech co vzbudila novou Doxu a on taky ptacuje s znackou Tutima, castecne tyto fabriky vlastni.

Ale musim rict, ze se ty Original 55mm nenosi pekne, 55mm to je to az moc! Sou tezke a vsude se do nich cvakne.

Pro jejich historickou vzacnost a penezni cennu se ani nemuzu poradne "napojit", jinak bych je rozflakal.

Moje denni hodinky ("beater") je Sinn U2-44mm a 16mm tloustka, a kdyz rybarim tak nosim Tissot T-touch Titan- 41mm a 17mm tloustka. Maji kompass a jednou mne a mojemu synu to zachranilo pravdepodobne zivot na mori v Severnim Norsku.

A nahore je jedna vic fotka na ten "modrej lesk", A Lange & Sohne B-uhr BEZ sklicka

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jste to nakonec dotáhli o řádný kus dál, než se původně zdálo, gratuluju! Vysoce kvituju ten manuál a neprůhledný dýnko a skoro původní korunku a zdá se i svítící vteřinovku a vteřinové indexy, jenže jako onionovi mi pořád ještě něco chybí - to teplotní modření ruček se nedá nahradit, a ukecal bych je do pískovaného matného pouzdra, jak vypadá, že je ten originál a asi bych tam prdnul nějakej originál natahovací strojek, ale pro to laco asi nemá pouzdro, že? Takže je to přijatelný kompromis, i když takovej levou rukou za pravým uchem. Krásný je to strukturování ciferníku bílou a zelenkavou luminiscenční (předpokládám) barvou - to se mi móóc líbí.

 

Mně se zdá 42mm dost, ale pro beobachtera mýho kalibru (3,75 dioprie, cylidr, závratě, zvracím i v autě...) by sedlo víc než 45mm a navíc onionovo odborné doporučení - a řádnej hlubokofrekvenční stroj, že jo!!

 

Taky obdivuju ten originál ! Jestli má opravdu 55mm, napadá mě, jestli si neudělat přesnou repliku jako třeba stolní/palubní hodinky - s osmidenním strojkem, koženým pouzdrem.....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originály byly letos vystavený na stánku Laco v Basileji - jsou brutální a připomínaj na první pohled spíš buzolu než armbanduhr :D .

 

Jsou doopravdu brutalni! Ale nosit se daji, akorat se musi brat pozor aby se s nima nekde o neco necvaklo.

Strojek je doopravdu z kapesnich hodinek, Durowe D5.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaloha zaplatena :thumbsup_anim:

 

Ano, zaplacena x 2 ! ( 2/50 a 50/50)

Tak se uz tesime. Jezisek prijde tento rok drive nez normalne! :thumbsup_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Tak to věřím, že se pak pánové pochlubíte fotkama! Docela mě zajímá, jak dlouho trvá dodání a jak vypadají na ruce. Každopádně gratuluji. :thumbsup_anim:

Az je dostanu, tak se pochlubim! A Jovani samozdrejmne taky! Ale da to asi nekolit mesicu. A ty modre rucky tak o pul roku vice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...