Přejít na obsah

Schaumburg Urbanic MooN


Vit

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 124
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Víťo, já ty hodinky miluju už od předminulého SEWu, kdy jsem měl na ruce doublemoon. To je ale zároveň důvod, proč jsem je nechal v inzerci ležet. Když vím, že existuje ještě opulentnější verze, tak jsem nechtěl tuto jednodušší, byť decentnější. Teď mě ale napadla myšlenka, jestli rozdíl mezi moon a doublemoon není jen v ciferníku, kdy doublemoon má výřez navíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to dobře pochopil, tak je ten druhý měsíc jen druhým výřezem.

Mně se to provedení líbí míň než jeden měsíc, protože mi přijde zobrazení dvou měsíců zbytečné a číselník mi přijde "přeměcícován".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to dobře pochopil, tak je ten druhý měsíc jen druhým výřezem.

Mně se to provedení líbí míň než jeden měsíc, protože mi přijde zobrazení dvou měsíců zbytečné a číselník mi přijde "přeměcícován".

 

Nechal jsem si to od kamaráda hvězdáře vysvětlit a je to takto:

- na celé zeměkoulu je měsíc ve stejné fázi a všichni vidí jeho stejnou stranu, jen jedna polokoule ho vidí otočený o 180° (jižní pól na místě severního)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidiš to, takže ten druhý výřez je vlastně absolutně nepostradatelný, protože kdyby ses náhodou octnul na jižní polokouli..., vím, je to nepravděpodobné ale stát se to může, třeba po nějakém povedeném srazu..., tak bys byl zmatený, že ten obrázek měsíce na hodinkách je otočený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měsíční fáze, roční nebo věčný kalendář apod. složitější komplikace se vždycky blbě nastavují a nevyplatí se to nechat je zastavit. Resp. tu měsíční fázi můžeš nastavit nepřesně rychle nebo přesně ale složitě. Myslím, že Kubson nebo nějdo jiný z Chronoshopu o tom psal v souvislosti s Meistersinger Lunascope.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to správně pochopil, tak datum chodí nezávisle na měsíci.

Datum má rychloposuv na 4té hodině.

Měsíc má rychloposuv na 8mé hodině.

Podle mě je asi nejjednodšší toto:

Nastavím si datum a čas.

Potom nastavím zhruba měsíc a čekám na úplněk.

Když nastane úplněk (včera v 18:45) si ho nastavím rychloposuvem.

(potom to asi půjde i v novu)

post-1538-0-01343400-1545566513_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vít, pochválil som ti ich vo vlákne "Čo máte dnes na ruke" a musím aj tu. Mesiac je poriadne dominantný na ciferníku, ale to vôbec nevadí, je krásne vymakaný a priťahuje oči. Jedné z najkrajších hodiniek s mesačnou fázou.

 

A máš pri jej nastavovaní nejaké časové obmedzenie? Napríklad ako pri rýchlonastavovaní dátumu, kde sa neodporúča nastavovať medzi 20:00 a 3:00 h v noci (Fortis B42 day/date), alebo v prípade Omegy s touto komplikáciu, tam tuším je časové rozhranie, kedy by sa nemal nastavovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vít, pochválil som ti ich vo vlákne "Čo máte dnes na ruke" a musím aj tu. Mesiac je poriadne dominantný na ciferníku, ale to vôbec nevadí, je krásne vymakaný a priťahuje oči. Jedné z najkrajších hodiniek s mesačnou fázou.

 

A máš pri jej nastavovaní nejaké časové obmedzenie? Napríklad ako pri rýchlonastavovaní dátumu, kde sa neodporúča nastavovať medzi 20:00 a 3:00 h v noci (Fortis B42 day/date), alebo v prípade Omegy s touto komplikáciu, tam tuším je časové rozhranie, kedy by sa nemal nastavovať.

 

Děkuju doufám, že ne.

 

Nechal jsem si narůst fousy:

post-1538-0-34206800-1545652133_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem ro pouzdro poprvé dal na ruku, tak jsem z něj cítil vznešenost hodinek typu Glashuette Original.

To pouzdro má spoustu zvláštních detailů které jsou neobvyklé, když je člověk pozoruje samostatně, ale v celku se mi to moc líbí.

Na mě to působí svým zaměřením jako zdobené, ale ne v klasickém ("kudrlinovém") podání. Takový technicistní účelový design.

Nejsem designer ani umělec, berte mě s rezervou.

post-1538-0-79969400-1545907827_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...