Přejít na obsah

Longines Nonius - oprava


venda65

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

jsem zde nováček a tak prosím o trochu schovívavosti za mou otázku. Mám hodinky Longines Nonius 8271 s poškozenou setrvačkou. Hodinky jsem koupil od známého koncem osmdesátých let a nějakou dobu normálně nosil. Po nějaké době jsem hodinky vyměnil za jiné a tyto odložil, respektive je nosil otec. Přišla doba změn a já měl jiné starosti, bydlení, rodina, děti, změna zaměstnání apod. Po dlouhé době jsem se otce na hodinky které už nenosil zeptal, otec jen ledabyle odvětil že už nejdou. Nechal jsem to plavat. Když před lety otec zemřel, hodinky jsem si z nostalgie opět vzal. Nešly, jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil že zadní kryt je jen volně našroubován a spatřil jsem ono poškození po otcově pokusu o "seřízení" hodinek. Nechal jsem je opět několik let ladem, ale teď si stále víc pohrávám s myšlenkou je opět vzít na ruku. Tak to je celé. A teď ta otázka, má smysl nechat hodinky opravit? Nebo je vzhledem k ceně opravy (kterou si netroufám odhadnout) nechat ležet?

Václav

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

jsem zde nováček a tak prosím o trochu schovívavosti za mou otázku. Mám hodinky Longines Nonius 8271 s poškozenou setrvačkou. Hodinky jsem koupil od známého koncem osmdesátých let a nějakou dobu normálně nosil. Po nějaké době jsem hodinky vyměnil za jiné a tyto odložil, respektive je nosil otec. Přišla doba změn a já měl jiné starosti, bydlení, rodina, děti, změna zaměstnání apod. Po dlouhé době jsem se otce na hodinky které už nenosil zeptal, otec jen ledabyle odvětil že už nejdou. Nechal jsem to plavat. Když před lety otec zemřel, hodinky jsem si z nostalgie opět vzal. Nešly, jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil že zadní kryt je jen volně našroubován a spatřil jsem ono poškození po otcově pokusu o "seřízení" hodinek. Nechal jsem je opět několik let ladem, ale teď si stále víc pohrávám s myšlenkou je opět vzít na ruku. Tak to je celé. A teď ta otázka, má smysl nechat hodinky opravit? Nebo je vzhledem k ceně opravy (kterou si netroufám odhadnout) nechat ležet?

Václav

 

Ahoj Vendo, 

 

a) mrkni na ceny tech longinu na chrono24 a Ebay, myslim, ze se urco vyplati opravit

B) kor kdyz jsou Tvoje a nosil je tata, tak je jejich cena nevycislitelna...takze opet opravit

 

je tady dost vlaken o super hodinarich, tak se jich poptej

 

a postni nam fotky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochroumaně vypadají protože jsou pochroumané. Jak jsem už psal já je koupil z druhé ruky a to už nějaké šrámy měly no a teď jsou v tomhle stavu. Ale mockrát děkuji za slova naděje. Až budou dostatečné finance, tak mám v plánu je nechat renovovat. Jak jsem zjišťoval, tak jediný autorizovaný servis je Bechyně a tam očekávám vyšší částku za opravu, ach jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orol: 

jasně chápu, strojek to je zásah od otce, jak jsem psal o tom žádná.

Harwey:

dík za tip

Rodkopf:

Proč ne Bechyně? Já mám za to že je to jediný autorizovaný servis.

 

Protoze jsou hodne drazi a stejne nemaji zadne dily na vintage hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Po delší odmlce jsem se odhodlal ukázat hodinky po opravě. To aby ten příběh ze začátku měl šťastný konec. Oprava byla provedena v mateřském závodě ve Švýcarsku prostřednictvím hodinářství Bechyně. Trvalo celkem dlouho než se hodinky vrátily domů (cca 6 měsíců) ale jsem velice spokojen. A to je celé, všechny příznivce hodinek zdravím a děkuji za počáteční nakopnutí k opravě. Venda65

IMG_1349.jpg

IMG_1345.jpg

IMG_1343.jpg

IMG_1344.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...