Jump to content

ORIENT RA-AB0F10N19A

papun
 Share

Recommended Posts

Šak to patří Seiku ne? Tam se to asi moc nehrotí, když vidím ty křivé armováky. No ale nechi se ani posmívat, ani stáčet diskuzi někam do nesmyslu. V práci to zkusím orknout pod lupou.

Tak jsem našel lupu doma. Je to rýpnuté do mínusu. Zkoušel jsem to malinko leštit, ale je to stejné. Muselo by se to brousit a pak zase leštit a na to kašlu - doma na to nemám a dávat to nikam nebudu. Otázka jak by to pak dopadlo a hlavně kolik by to vůbec stálo. V praxi to skoro vidět není. Jinak jsou super. Jsem zvědavý jak budou přesné. Ale napřed se musí zaběhnout.

Pravda je, že tristary seženeš i jinde za trochu vyšší cenu, kdybys chtěl bezvadný kus, ale už bys neměl ten pocit dobré koupě, tak jako u Timestore. Ona nějaká ta nedokonalost nakonec dělá nejen hodinky jedinečnými.

Helveti je má za 4.400,- myslím. Takže špatná cena to není. A mám z nich celkově moc dobrý pocit. Zjistuju, že ty nejlevnější hodinky mi dělají největší radost.

Tristary se obecně pohybují někde kolem/od 2500,-, ale jiné modely, než je ten tvůj. 

Mám trochu obavu, že Orient má ty hodinky napuštěné nějakým matrošem, moje OS se taky ne a ne pustit ruky už skoro měsíc. To se mi ještě u žádných hodinek nestalo, ani u Bulovy Lunar Pilot, ani u Seiko Bottle capů, ani u žádných jiných. Vždycky tak max. týden nebo dva a šly dolů. 

před 2 hodinami, papun napsal:

Helveti je má za 4.400,- myslím. Takže špatná cena to není. A mám z nich celkově moc dobrý pocit. Zjistuju, že ty nejlevnější hodinky mi dělají největší radost.

poměr radost/cena holt funguje a s dokonalostí hodinek má tendenci klesat
Já osobně bych z nóbl hodinek za 200 litrů měl strach a ne 100x větší radost ;o)
Nikomu to neberu, ale jsem holt z prostých poměrů a umím se radovat z mála.
(Je to taková z nouze ctnost, a to "z mála" by má drahá taky asi okomentovala jinak ;o)