Přejít na obsah

Pochlubte se novymi prirustky!


ego alter

Doporučené příspěvky

VS: a jak jsi to tak najednou pořídil? S punčochou na hlavě, pistolí a půl hodinka na rušné ulici? :D

Hezké kousky.

Až tak daleko to zatím nedošlo. Něco jsem koupil, něco zrenovoval, něco dostal. Kromě toho budíku vpravo dole všechny jdou. Ten budík jde taky, ale maximálně 10 minut. A hezky zvoní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanismus na výpočet větru jsem "studoval", je k tomu i český návod, tak to jde, ale provést reálný výpočet bude problém, protože některé údaje na ciferníku k této funkci jsou tak malé, že jsou při běžném pohledu téměř nečitelné. Když to shrnu, tato funkce je při běžném životě nevyužitelná, ale, jsem rád, že tam je, je to hezký kus další mechaniky v hodinkách.

A je to jenom mechanismus na výpočet větru, nebo je to i klasické logaritmické pravítko umožňující běžné násobení/dělení/trojčlenku? Taky se mi líbí, ačkoliv jsou v tuto chvíli poměrně dost cenově vzdálené...

Nenapadlo mne se na to dívat z tohoto pohledu (zda se jedná o kulatou analogii logaritmického pravítka), ale to bude asi tím, že logaritmické pravítko jsem sice v rukách měl, ale neznám nikoho, kdo by ho běžně používal (ani v minulosti). Při bližším pohledu ale soudím, že to jako běžné "logaro" fungovat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na fotce nejsou ty moje.jen jsem si ji vypujcil z aukce.mas pravdu, ze kdyz se ted na ni divam, tak napisy jsou nejak posunute a nejsou centrovane.nebo co se ti jeste na nich nezda?...prodavaji se nekde u nas "baumy"?jake pouzivaji kalibry?

To jejich logo připomínající písmeno řecké abecedy je myslím používané místo XII na cifernících s římskými číslicemi, nikde jsem ho neviděl pod 12 nad nápisem B & M. Nějak se mi nezdá i ten nápis Riviera, jako by nebyl správně vycentrovaný, navíc na ostatních modelech z řady Riviera na ciferníku vůbec tento nápis není. Myslím, že ty hodinky na obrázku jsou fake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanismus na výpočet větru jsem "studoval", je k tomu i český návod, tak to jde, ale provést reálný výpočet bude problém, protože některé údaje na ciferníku k této funkci jsou tak malé, že jsou při běžném pohledu téměř nečitelné. Když to shrnu, tato funkce je při běžném životě nevyužitelná, ale, jsem rád, že tam je, je to hezký kus další mechaniky v hodinkách.

A je to jenom mechanismus na výpočet větru, nebo je to i klasické logaritmické pravítko umožňující běžné násobení/dělení/trojčlenku? Taky se mi líbí, ačkoliv jsou v tuto chvíli poměrně dost cenově vzdálené...

Nenapadlo mne se na to dívat z tohoto pohledu (zda se jedná o kulatou analogii logaritmického pravítka), ale to bude asi tím, že logaritmické pravítko jsem sice v rukách měl, ale neznám nikoho, kdo by ho běžně používal (ani v minulosti). Při bližším pohledu ale soudím, že to jako běžné "logaro" fungovat nebude.

Shodou okolnosti jsem dneska doma narazil na katalog Hamiltonů, tak jsem se díval a řekl bych, že to fungovat bude. Ale ta fotka není moc kvalitní.

Kdyžtak tady je zajímavý článek: http://www.chronomag.cz/clanek/2006-09-25/...presny-cas.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznávám, že nejsem až tak technický typ, abych to na první pohled (vzetí do ruky) zkoumal... Mi se prostě ty hodinky libí !!!! Po přečtení článku z odkazu a pohledu na své Hamiltony možnost přepočtů v "logaritmickém režimu" nevylučuju. Teď mám brouka v hlavě, bude potřeba vytáhnout návod, a když bude trochu času tak to prozoumat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznávám, že nejsem až tak technický typ, abych to na první pohled (vzetí do ruky) zkoumal... Mi se prostě ty hodinky libí !!!!  Po přečtení článku z odkazu a pohledu na své Hamiltony možnost přepočtů v "logaritmickém režimu" nevylučuju. Teď mám brouka v hlavě, bude potřeba vytáhnout návod, a když bude trochu času tak to prozoumat.

Díval ses už prosím do návodu jak používat logaritmické pravítko? Díval jsem se na obrázek http://forum.chronomag.cz/postgallery.php?...e=hamilton1.jpg a chybí mi tam tam ještě druhá logaritmická stupnice.

Maximálně jednoduchéje to u Vostoků http://www.azwatch.cz/hodinky/veu018-vosto...ope-lunochod-iv .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkáš dobrá koupě? Za desítku?

Hm. Já je pořídil za šestku z Kalifornie-v kůži. Jsem s něma spokojený, mám je půl roku.

Oni s kov. tahem stojí podstatně víc a ještě jsem chtěl vidět všechny varianty ciferníků a pásků pohromadě, takže kamenný obchod - zakoupil všechny modely, já si následně vybral a ještě jsem dostal slevu při platbě v hotovosti... Pro mne nejlepší volba, ale jinak Tvoje cena samozřejmě také supr

Hm-opět. Asi ses nekuknul na www.watchzworld.com.

Tvůj model PRS 516 s kovovým tahem tam vyjde na 6.500,- i s dopravou. Ale každý může být spokojený s něčím jiným. Někdo je, jak říkával mistr Hrabal, prdeláč, někdo zase ceckounek...

Kolik se zde http://www.watchzworld.com/ platí za dopravu? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni s kov. tahem stojí podstatně víc a ještě jsem chtěl vidět všechny varianty ciferníků a pásků pohromadě, takže kamenný obchod - zakoupil všechny modely, já si následně vybral a ještě jsem dostal slevu při platbě v hotovosti... Pro mne nejlepší volba, ale jinak Tvoje cena samozřejmě také supr

Hm-opět. Asi ses nekuknul na www.watchzworld.com.

Tvůj model PRS 516 s kovovým tahem tam vyjde na 6.500,- i s dopravou. Ale každý může být spokojený s něčím jiným. Někdo je, jak říkával mistr Hrabal, prdeláč, někdo zase ceckounek...

Kolik se zde http://www.watchzworld.com/ platí za dopravu? Díky.

Jestli se nepletu, tak to vyšlo na 30 dolarů.

Obchod proběhl bez problémů. Do týdne jsem hodinky doma-bez cla a DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konecne mozem napisat aj do tejto temy... dnes mi dorazili Poljot Aviator IV s presklennym dynkom (pouzivam cesky vyraz, lebo neviem ako sa to vola po slovensky :) a s kovovym tahem :) kupoval som ich od Juliana Kampmanna, maximalna spokojnost, k hodinkam som dostal aj nejaky susienky, ze vraj rusky chlieb :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kasper: ano myslim ruskychronograf... dost ma zarazilo, ze v jednej predajni vedeli o ruskych hodinkach menej ako ja ( a toho viem malo)... uz ked nieco predavam, tak nech viem o tom viac ako zakaznik, lebo potom to je trapne... a cena 16700 bez presklenneho dynka sa mi zdala trosku nadsadena... este mi vysvetlovali, ze presklene dynko je podvod na zakaznikoch... a podobne haluze... ja im prajem nech sa im dari, ale nch sklbu peniaze z inych a nie zo mna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to netvor: no aj mna si tym prekvapil, lebo mne tvrdili, ze take nieco v ponuke nemaju, ked to vyrobca uz od vyroby tam nemontuje... dost tazko sa mi s nimi komunikovalo, lebo nepoznali pojem aviator IV, vraj to vyrobca tak neoznacuje, ale oznacenie je strasne vela cislic... ale to vravim o jednej konkretnej predajni, importera nehodnotim, lebo vraj je celkom slusny podla referencii co mam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...