Jump to content

VS

Member_50
 • Content Count

  3,433
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About VS

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

11,635 profile views
 1. Umí Pocket Book členění souborů do složek nebo to taky nacpe všechno na jednu hromadu a přejmenuje, jako Kindle?
 2. Nejlepší shop je Trance
 3. https://www.megapixel.cz/nikon-prostaff-7s-8x42 https://www.megapixel.cz/nikon-prostaff-7s-10x42 Na bzum se vyprdni. 10x zvětšení je maximum, použitelné bez stativu.
 4. Stellarium ti pomůže vybrat dalekohled. Zvolíš si pohled přes dalekohled, vybereš typ dalekohledu a uvidíš, co bys přes něj viděl. Měníš okuláry nebo si můžeš nadefinovat svůj, podle parametrů dalekohledu, který chceš koupit. Jestli máš rozpočet do 5000, kup si kvalitní triedr 10x50. udržíš ho v ruce a na obloze toho uvidíš dost. Za ty peníze koupíš k hvězdářskému dalekohledu s bídou jeden okulár. Dneska se koukni na ISS. Letí v 21:09 a 22:46. Nepřehlédneš, je nejjasnější na obloze a letí rychle. https://www.n2yo.com/passes/?s=25544 https://www.n2yo.com/?s=25544
 5. Nainstaluj si Stellarium, pusť to přes projektor a máš to.
 6. Klidně to vyzkoušej, nic tím nezkazíš. Teplota uzení a SW je stejná. Povař to přes noc a pak stačí 1 hodinka uzení, aby to smrdělo kouřem. Dělám to tak.
 7. K úpravě skenovaných e-booků slouží makra Santiago http://santiago.wz.cz/. Ale pořád je to ruční práce. Sjednotí formát textu, ale nakonec je třeba ručně odstranit chyby a provést formátování. Hodně záleží na kvalitě skenu.
 8. Kam to nakonec Ládínek dotáhnul.
 9. Skoro, jak porada se Světlíkem.
 10. Lenco dělá to, co má. Nezamrzá, hraje, WiFi chytá z přízemí do prvního patra přes několik zdí bez problému. Výkon, pro mne, dostatečný. Na displeji ukazuje logo stanice, ve vypnutém stavu se střídá čas a předpověď počasí. Má to dva budíky. Vzadu je linkový vstup a výstup na sluchátka přes Jack 3.5 mm a USB na flashdisk, z kterého přehrává MP3. Kupoval jsem ho v Electroworldu a pořád ho tam mají. https://www.electroworld.cz/lenco-dir-100-cerne-internetove-radio
 11. A tady něco k poslouchání. http://radio.garden/visit/prague/dpbivRM8 Je to i aplikace do telefonu. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jonathanpuckey.radiogarden
 12. A budík. To je asi to, co jsi původně chtěl.
 13. A rádio v kuchyni. Známý to vyhodil a koupil si do obýváku nějakou hrající škatulku. Stačilo vyvést linkový vstup, připojit BT přijímač a je to.
 14. Zkus kombinaci BT bednička + smartphone. Stačí i nepoužívaný, bez SIM, připojený na WiFi. Ty bedničky na stůl sice hrají v rámci možností, ale ovládání je dost otravné. Většinou je kvalitní HW zabitý nedoladěným SW. A jestli máš na tom pracovním stole počítač, pusť si rádio v něm a nemusíš nic kupovat. Když, tak investuj do kvalitnějších bedniček. Tohle je moje kombinace.
×
×
 • Create New...