Přejít na obsah

Zkusil jsem čínské hodinky - Pagani


Doporučené příspěvky

Jak začít – moje SKX007 jdou těžce podle plotu. Mají na to nárok, nosím je 12 let bez servisu a ten jim teď chci dopřát. Takže jsem chtěl nějaké hodinky na toto servisní období a na lítačku. A jelikož jsem posledních tak 20 let nosil jen mechanické hodinky, rozhodnutí padlo na QUARTZ. Původně jsem hledal nějaká levná Casia ale nic s ručičkami mě extra nezaujalo. Mám doma v krabičce jedny G-shocky a jedna malá Casia F91, ale digitálky přes jejich přednosti nějak neumím nosit, používám je jen na práci.

Zkrátka nakonec mi přišla velmi rychle krabička z dalekého východu. S odvážným názvem brandu, který by se někteří členové našeho fóra ani neodvážili vyslovit. PAGANI DESIGN. Si to zkuste PAGANI DESIGN!

Můj typ (PD1782) by podle recenzí neměl být konkrétní Homage nějakých značkových hodinek, v recenzích byly hodinky hodnoceny na poměry značky jako „docela originální“, inspirovány různými chronometry 70tých let.

No a funguje to hezky. Pouzdro ocel, tah z plných článků, plné koncovky. Hrany pozdra jsou ostřejší (seiko je proti tomu jako ocucaný bombón), ale nehrozí nějaké poškrábání ruky, totéž tah. Většina kartáčovaná, luneta, boky tahu a spouštěče stopek leštěné. Safírové sklo – kopule nad ciferníkem. Antireflex slabší. Seiko mecaquartz pohon – po 10 ti dnech co je mám mají neměřitelnou odchylku čili 0 sekund, a to si opravdu užívám, je to až osvobozující. Korunka šroubovací – závit hladký, stopky bez utěsnění čudlíků, WR údajně 100 metrů, to nehodlám zkoušet. Průměr je 39-40 mm – jsou vlastně opticky docela drobné, díky želvímu tvaru sedí moc hezky na zápěstí. Ciferník střídá barvy podle okolního světla od krémové po bílo-stříbrnou. Nenašel jsem nic ve smyslu výrobní vady, nezkoumal jsem to pod lupou. Ručičky jsou perfektně srovnány (moje seika mohou tiše závidět…). Proti potápkám na které jsem zvyklý mi nejdříve přišly hůře čitelné – drobnější indexy, tenčí ručičky, to je o zvyku. Datum není – respektive na něj není v ciferníku okénko, strojek by měl věnec s čísly dnů mít. A to chrono je fajn, doufám že si na něj vzpomenu až budu vařit vejce. Ručička chronografu má hladký pohyb.

Zápory samozřejmě jsou – šroubovací dýnko je proti viditelným částem trochu odbyté co se povrchové úpravy týče. Luminiscence je bídná – hezký start, slabá výdrž. A mají motýlkovou sponu – funguje to, ale nepřijde mi to lepší než překlápěcí. Asi jim časem pořídím světle hnědý rally řemínek. Nemají mikroregulaci na sponě, místo toho 2 články poloviční šířky na tahu. A v neposlední řadě balení žádný zázrak a hlavně ta knížečka s instrukcemi neuvěřitelně smrděla nějakým klihem :) 

Tak uvidím co to vydrží, zatím si myslím že poměr kvalita / cena je slušný.

 

small_IMG_1062.jpg

small-IMG_1064.jpg

  • Like 1
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně si se rozepsal ... :)

Nevím, kolik Pagani stáli (a jsem líný to hledat)
ale Seiko se dá pořídit např. tady (https://www.inhodinky.sk/seiko-kategoria-hodinky/hodinky-seiko-ssb429p1-dress-chronograph/)

a vypadalo by to IMHO líp a i značka by tam byla, záruka 2 roky ...

Nic ve zlým, ať slouží!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, orol napsal:

Pěkně si se rozepsal ... :)

Nevím, kolik Pagani stáli (a jsem líný to hledat)
ale Seiko se dá pořídit např. tady (https://www.inhodinky.sk/seiko-kategoria-hodinky/hodinky-seiko-ssb429p1-dress-chronograph/)

a vypadalo by to IMHO líp a i značka by tam byla, záruka 2 roky ...

Nic ve zlým, ať slouží!

No jasně, já to chtěl zkusit jaké to je to zakázané ovoce. Cena byla cca 40 % těch nejlevnějších seik jak jsi poslal. Tak uvidíme časem že jo ... :)  

před 2 hodinami, orol napsal:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny šílence do hodinek. Úplně se to sem bojím napsat, ale také mám jedny Pagani design. Mám je už více než rok. Za tu dobu jsem si je oblíbil, že je z ruky nesundám. Jsou to automaty s rezervou nátahu. Vodotěsné do 200m. Korunka šroubovací. Jdou tak přesně, že se mi odchylku nepovedlo vypozorovat. Seiko i Orient mi dělali cca 3 sekundy do plusu. Delbany s Etou dokonce 6s.

Tyto jsem koupil, pro to, že jsem chtěl něco jako motorkářský. Ty Jsou všechny na moji hubenou ruku moc veliký. Tyto jsou jen 42mm.  Vybavil jsem je koženým páskem a nadělají hafo parády. Hlavně ale, jsou naprosto spolehlivý a snad i nárazuvzdorný. Chovám se k nim hrozně a jsou stále jako nové. Mám asi 18 ks hodinek a dá se říct že tahle čína vede. 

A teď do mě! 

IMG_20241007_171052.jpg

IMG_20241007_171111.jpg

-10898057931659658116 (1).jpg

Upraveno uživatelem pionyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 10. 2024 v 17:28, pionyr napsal:

Zdravím všechny šílence do hodinek. Úplně se to sem bojím napsat, ale také mám jedny Pagani design. Mám je už více než rok. Za tu dobu jsem si je oblíbil, že je z ruky nesundám. Jsou to automaty s rezervou nátahu. Vodotěsné do 200m. Korunka šroubovací. Jdou tak přesně, že se mi odchylku nepovedlo vypozorovat. Seiko i Orient mi dělali cca 3 sekundy do plusu. Delbany s Etou dokonce 6s.

Tyto jsem koupil, pro to, že jsem chtěl něco jako motorkářský. Ty Jsou všechny na moji hubenou ruku moc veliký. Tyto jsou jen 42mm.  Vybavil jsem je koženým páskem a nadělají hafo parády. Hlavně ale, jsou naprosto spolehlivý a snad i nárazuvzdorný. Chovám se k nim hrozně a jsou stále jako nové. Mám asi 18 ks hodinek a dá se říct že tahle čína vede. 

A teď do mě! 

IMG_20241007_171052.jpg

IMG_20241007_171111.jpg

-10898057931659658116 (1).jpg

Mám je taky, přesně tenhle typ, jen jsem je hodil na Nato pásek. Jdou mi do plusu cca 1min/ týdně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...