Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zdravím,

 

tak se taky pochlubím se svým novým přírůstkem.....

když jsem je viděl ve švýarsku výloze, tak mi přišly krásný, ale pak jsem vzal za kliku a zkusil je....no a byl jsem ztracenej :rolleyes:

 

jedná se o model "HOURS" 8700.33 s upraveným strojkem ETA-Valjoux 7750 automatik, který tady asi nemá cenu popisovat, desin je dílem Ruedi Küllinga

naprosto dokonalý je přechod mezi hladkým ciferníkem a blýštivým subciferníkem (díky kruhové plastické ražbě), plasticita býlích čtverečků na pozicích hodin a ručičky s prořezem.

 

ikdyž se jedná o totální podřízení designu ve stylu "méně je více," kdy stopky mají pouze půlhodinové ukazatele uběhlého času, nelze jim to než odpustit. je fakt že jiné modely, kterémají všechny subciferníky nejsou tak krásné a vyvážené (nakonec chronografy mám dvoje a stopky jsem nikdy nepoužil :) ).

 

průměr je 40 mm, výška 13,5 mm. mají soudkovitý masivnější tvar, ale díky jednoduchosti se dají nosit i k obleku (ne však do opery).

 

přikládám fotky z mobilu, ale bohužel nemám ani vybavení ani dostatek zkušeností dosáhnout kýženého efektu. proto je poslední obrázek z netu kde je vidět lépe přechod hladký/plastický ciferník.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted (edited)

to, jak jsou vyresene ukazatele chronografu v jednom subcifernicku, to je vazne super! xemex me stridave oslovuje a odpuzuje, tohle ale u me boduje, a to dost! takze uprimne gratuluji.

 

edit: oprava preklepu

Edited by little_w
Posted (edited)

no mě ostatní xemexy taky moc neberou (vyjma těch jednoduchejch), ale tyhle jsou vážně povedený...

každej kdo má rád hodinky, si nad nima zatim uslint :D

 

P.S: škoda že jsou téměř nevyfotitelný..... :)

Edited by bobák
Posted
no mě ostatní xemexy taky moc neberou (vyjma těch jednoduchejch), ale tyhle jsou vážně povedený...

každej kdo má rád hodinky, si nad nima zatim uslint :D

 

P.S: škoda že jsou téměř nevyfotitelný..... :)

 

Moc pekny, zajimavy, neobvykly. Nemam o Xemexu moc povedomi, v jakych se pohybuje cenach?

 

Jinak ad fotky - zrovna u techhle hodinek by se fakt hodil nekdo, kdo to umi, zkus se domluvit s kibim nebo clenem niko (fotil uzasne monstra).

Posted

Připojuji se ke gratulaci!!! Takové kousky se zde často nevidí! Konečně hodinky, kde jde o DESIGN, zde dokonce ve spojení s kvalitní machanikou. Určitě by si takové krásné hodinky lepší fotky zasloužily.

Posted

Nádherné púzdro a nádherný design .... a chrono ščitač ala PP annual chronograph sa mi tiez moooc moooc paci ;) gratulujem

....jo jo daj ich nafotit kibimu

Posted (edited)

Připojuji se s gratulací a prosím o pár "lepších" fotek :thumbsup_anim: a pokud to není tajné - jaký byl cenový rozdíl oproti ČR?

 

Doplnění: Koscom má doporučenou cenu 84 000 Kč a v akci je teď prodává za 42 000.

Edited by Bison
Posted

Já mám obyčejný Piccadilly 803.01, ale jsou to strašně přítulný, hezoučký a designově čistý hodinky. Vypadají větší, než jsou, a nosí se náramně fajn. To, že mi k jejich pořízení osobně blahopřál a třásl rukou pan Külling, je nezaslouženej bonus :)

 

(kibi: ano, vezmu ti je ukázat :))

Posted

tak jsme domluvený s Kibim na focení...jak budou fotky k dispozici, tak je sem s jeho svolením dám.

 

koupil jsem je ve slevě za necelých 2 000,- švýcarských franků, což mi přišlo za takovéhle hodinky super cena.

 

 

Posted
tak jsme domluvený s Kibim na focení...jak budou fotky k dispozici, tak je sem s jeho svolením dám.

 

koupil jsem je ve slevě za necelých 2 000,- švýcarských franků, což mi přišlo za takovéhle hodinky super cena.

 

Koupil jsi fakt skvěle, tak ať ti dělají hodně radosti :smile_anim:

Posted (edited)
takze v patek vyfoceno, pres vikend jsem upravoval fotky... byly to na foceni extremne tezke hodinky... :)

par fotek je tady :)

a dekuju za zazitek... :D

 

Fakt pekny a neobvykly hodinky. Libi se mi nozicky..

 

Ad fotky, super. Ta obtiznost byla asi dana tim subdialem, co?

Jinak, trocha konstruktivni kritiky (a uz ti to myslim nekde psal Sukhoi) - casto by myslim fotky zvedlo srizeni na klasickej "foto cas", 10:10. Tady by to i uvolnilo ten spodni subdial. Je to drobnost, ale podle me by to nekdy tu fotku jakoby "ucesalo", alepson na ten prvni pohled.

Edited by JanBeles
Posted
diky :)

subdial byl v pohode, ale reflexy na sklicku, desne spatne se hledal uhel, ve kterem byl cifr jeste prokresleny a uz jsem v nem nebyl videt... :D

10:10 - no jo, ja nerad vergluju s rucickama... a nesnasim povytazene korunky... ale ve druhe serii majitel cas nastavil... posledni fotka je asi 10:45... :)

 

udelam a pridhodim (ti) jeste jednu fotku :)

 

a tady je... je to tak prehlednejsi, mas pravdu... :)

 

Pekny, diky :). Pletu se, nebo je v subdialu jen jedna rucicka? Pokud jo a centralni vterinovka bezi normalne, pak smysl tohoto chronografu nechapu :). To jako meri jen minuty? Do 12?

Posted (edited)
Pekny, diky :). Pletu se, nebo je v subdialu jen jedna rucicka? Pokud jo a centralni vterinovka bezi normalne, pak smysl tohoto chronografu nechapu :). To jako meri jen minuty? Do 12?

 

Co treba druha casova zona?

 

Edited by Dantechno
Posted

čauves....

 

ještě jednou děkuju kibimu za fotky...myslím, že se báječně povedly.

 

ve druhý půlce jsem kibimu přeřídil ručičky na 10:10, ale souhlasím s mím, že vytáhlá korunka je ošklivá, takže samo sebou šli dál....

zase na fotkách kde je kolem čtvrt na sedm je v ručičkách viditelnej ten prořez....

 

co se týče subciferníku, tak je 12-ti hodinovej, takže chronograf ukazuje přesně jen uběhlé půlhodiny.

To je v reálu na nic, ale jelikož jsou ty hodinky fakt krásný, tak jsem jim to odpustil :D (nehledě na to že jak jsem psal, tak stejně chronograf na hodinkách nevyužiju)

Posted
co se týče subciferníku, tak je 12-ti hodinovej, takže chronograf ukazuje přesně jen uběhlé půlhodiny.

To je v reálu na nic, ale jelikož jsou ty hodinky fakt krásný, tak jsem jim to odpustil :D (nehledě na to že jak jsem psal, tak stejně chronograf na hodinkách nevyužiju)

 

Diky za info. Souhlasim, ze to je z praktickeho hlediska de facto k nicemu. Ale hezky jsou, to se musi nechat :)

Posted

Hodinky uz jsem pochvalil a nejen moje prosba za lepsi fotky byla vyslysena. Fotky jsou nadherny (mas muj obdiv Kibi!!!), stejne jako hodinky na nich. A tesi me, ze se mistnimu publiku take libi. Jsou to hodinky pro "individualisty". Pro nekoho, kdo nechce neco lacine demonstrovat. A to je mi velmi sympaticke. Na hodinkach je tolik uzasnych detailu, tolik designu...staci se podrobneji zadivat a je porad co objevovat a obdivovat. A vse ve velice kvalitnim provedeni. A pritom je vse naprosto originalni a puvodni.

Tak preji nam vsem vice odvahy a mene konformity pri volbe hodinek. Jak je na tomto prikladu videt, vyplati se to.

Zdravi Petr

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...