Přejít na obsah

Casio s databankou


Doporučené příspěvky

Tak se to konečně stalo!

Píšu svůj první příspěvěk na chronomagu a hned do chlubícího vlákna. Jedná se o hodinky, které mám už tak deset let.

Zpočátku jsem je nosil denně, ale později zůstaly bezvládně ležet. Před rokem jsem opět převzal vládu nad digitálním přístrojem

a mám z nich velkou radost. Skoro všichni se zde chlubí s hodinkami světových značek, které mají perfektní reklamy, a tak jsem si řekl, proč bych i já nemohl

ukázat světu svá casia. Jedná se o model s pamětí na 30 telefonních čísel, stopkami, datem, odpočtem, pěti na sobě nezávislými

alarmy a duálním časem. Taxativní výčet zakulacuje vodotěsnost 50m, tedy nikoli do hloubky padesáti metrů. Musím říct, že ačkoliv

už delší dobu pokukuji po modelu Archimede Pilot a už vítám den, na jehož počátku si je koupím, tak ve skutečnosti na běžné nošení

mi zmiňovaná casia stačí. Hodí se prakticky ke všemu, k obleku, k plavkám, k lopatě nebo jen tak k riflím. Pokud mi někdo nevěří,

mohu později demonstrovat na přiložených fotkách. Co se mi na těchto hodinkách líbí je jejich podsvícení, svítí pouze čísla, a je to

změna. Mohl bych to nazvat luminiscencí na baterku a stisk. Přestože má tento model pamět na 30 kontaktů, tak nemám uložen

ani jediný a to z toho důvodu, že vyťukání jména je velmi zdlouhavá záležitost. Ale ovládání stopek je s tímto modelem hračka. A není

se čemu divit, casiu, podle mého názoru, mezi digitálkami patří svět. Jediná škoda je, že samotný název casio, při jeho

vyslovení, nezpůsobuje žádnou asociaci. Tedy pokud jej vysloví človek z Vysočiny. V případě, že slovo casio se vydere

z úst pražáka (tedy nikoli vždy člověka z Prahy, protože to neplatí absolutně) slyšíme krásnou, z tónů složenou, píseň o jedné

sloce, jednom verši a jednom slově. A hned se mi vybaví například opera, Shakespeare nebo jen casio, možná i Kmotr.

Ale zpět k hodinkám, mezi prefektní funkci těchto hodinek řadím pípnutí na počátku každé hodiny, nebo na jejím konci, chcete-li.

Důvtip spočívá v tom, že u alarmu můžete vše nastavit tak, že toto ,,odbíjení´´ se může odehrávat klidně v 00:15, 00:30 nebo 00:55. K

čemu by to mohlo být, to netuším, ale je to něco jako logaritimické pravítko na hodinkách pro člověka, který neví, co s ním má dělat.

K mé recenzi přikládám fotky, kde jsou hodinky na ruce, perfektní luminiscence mi nešla vyfotit, protože fotky jsou pořízeny z mobilu.

Doufám, že moje recenze bude pro zdejší fajnšmekry užitečná.

post-13270-015946000 1312366326.jpg

post-13270-095776100 1312366337.jpg

post-13270-019714900 1312366355.jpg

Upraveno uživatelem Zeeberdee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je doma mám, ale už je min. 5 let nenosím, protože díky použitým materiálům (plast) a dennímu nošení vypadají dost ošuntělě.

Když jsem je před 13 lety kupoval, byl to div techniky (aspoň u nás na Moravě). Také mě tehdy stály docela dost peněz.

Mám tu analogovo digitální verzi. Okolí vždy čumělo, když jsem na displeji zapnul mapu světa a odečítal aktuální čas pro danou oblast.

Vyvolal jsi ve mě nostalgii.

Užij si je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...