Přejít na obsah

CASIO LIW-M1100DB-1A help - návod


durgo

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Zdravím, mám dotaz, snad někdo poradí, nebo je někdo vlastní. Koupila jsem si tyto hodinky casio liw m1100 a mám k nim český návod, ale v návodu není nikde uvedeno, jak nařídit budík a pak jsem se dozvěděla zde, že může být milně uváděno, že ho má, ale přitom na stránkách casio je uvedeno budík-ano. tak jak to tedy je má budík nebo nikoliv. dále by mě ještě zajímalo jestli je nutné u těchto rádiově řízených hodinek čas pravidelně nějak synchronizovat, a nebo jen poprvé a pak už je to dobrý. a nebo třeba je lepší jednou za rok zas, nebo třeba po kratších intervalech, nebo už se nemusí? děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. S tim budikem ti neporadim. Ale radiove rizeni casu u casio funguje asi tak. Bud synchronizaci vyvolas manualne kdykoliv te napadne. Nebo si nastavis automatickou. Tj. nekdy okolo 3h rano se hodinky sami pokusi o synchronizaci. Pokud se nepovede, zkusi to sami za hodinu. Pokud by se opet nezdarila, zkusi to potreti za dalsi hodinu. Kdyby jsi nahodou celou noc byla v bunkru, holt hodinky bezi podle posledni provedene synchronizace a dalsi pokus udelaji az dalsi noc. Na hodinkach se muzes podivat, kdy naposled sznchronizace probehla. Alespon takhle nejak (uz jsem to vic jak rok neladil) to maji moje Gshocky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O.K. takže stačí když to budu synchronizovat prostě tak jednou do roka. kdy za tu dobu můžou ukazovat o několik vteřin jiný čas? kdyby ještě někdo věděl jak to je teda s tím budíkem byla bych ráda, a ještě dotaz má někdo tady z fora tyto hodinky jako já?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me do roka udelaji max. minutu. Ale proc je nemit nastavene na synchronizaci, kdyz ji maji? Nic te to stat nebude. A ten budik asi fakt nemaji. Na cifru nikde prislusny symbol nevidim, maji to spatne vsechny shopy co jsem prosel.

 

 

Uvažuju o těchto hodinkách, mají opravdu budík? V jedné aukci na ebay je majitel prodával s tím, že je u nich mylně uváděn alarm a ve skutečnosti hp nemají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to je fajn s tim budikem, to byl jeden z hlavních aspektů při rozhodování, kdybych věděla že budík nemaj, šla bych do řady edifice, ale ted už to je jedno už s tím nic neudělám. jinak já se ptala teda jestli je potřeba je synchronizovat nějak pravidelně, takže jo, ok. a aby šlapaly teda přesně jak chci jak často je mám teda asi synchronizovat, zase dávat to aumatický aby to dělaly každej den to se mi nechce, aby se moc neopotřebovaly :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplně klidně je nech v automatickém režimu,neopotřebují se o nic víc než využíváním jiných funkcí,jestli že i přez to trváš pouze na ručním spárování vyzkoušej jakou odchylku Ti udělají za měsíc a podle toho si je nastavuj.Ale nech to na automat :smile_anim: http://hodinky.heureka.cz/casio-liw-m1100/specifikace/#section

Funkce

Budík

 

qm.png ne

 

Datum

 

ano

 

Stopky

 

ne

 

Sekundovka

 

qm.png ano

 

Ovládání signálem

 

qm.png ano

 

Podsvícení

 

qm.png

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem asi ...., ale jestli to dobře chápu, tak hodinky mají automatický příjem - sami, aniž bych cokoliv nastavovala, prostě si sami každý den ten signál v noci automaticky přijmou, aniž bych nastavovala jestli chci příjem manuální nebo automatický....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle musíš vyčíst z návodu,viděl jsem možnost deaktivace automatických spojení a nastavení spojení v dobu,kterou si sama určíš,nebo úplnou deaktivaci.Když to v návodu nevyčteš,tak se v tom nastavení neštrachej at se neztratíš.Zkoušku aktualizací provedeš jednoduše,jeden večer zkontroluj jestli poslední aktualizace proběhla,potom hodinky strč někam,kde nebudou mít 100% signál,třeba skřínka v koupelně a ráno uvidíš,jestli je tam signál nepřijat.A další den je nech tam kde víš že signál je,a ráno uvidíš ok.Ale všechno musíš mít popsaný v návodu. :D V běžném provozu není vůbec nutné hodinky a přijatý signál kontrolovat.Vše běží na pozadí a jestli nespíš v autě nebo někde v přízemí mezi kopci,vše bude OK

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opotrebeni se vubec neboj, to neres. A jestli jsi kupovala u spolehliveho prodejce, muze byt absence deklarovane (dost zasadni) funkce duvod k vraceni. Jestli jsi kupovala pres web pak do 14 dni je to automaticka vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hodinky jsou od fast čr, se zárukou a českým návodem, ale kupovala jsem je o něco levněji, neb byly chvíli nošené (nemám je úplně nové), ale díky safírovému sklíčku jsou jako nové. návod jsem si četla asi třikrát a už se do toho začínám dostávat a pomalu to pobírat :-) (a to nejsem blondýna :-) ) je to strašný slovíčkaření a pořád se přeskakuje z jednoho kroku na pátý a z pátého na třetí a pak na druhý a na čtvrtý, je to takový divný. Ale teda v návodu není nic o tom jestli to jde vypnout nebo ne, je tam jen jak je nařídit bud auto nebo manual, ale o vypínání zapínání, přepínání, tam nic není, je tam uvedeno že hodinky přijímají signál šestkrát během půlnoci a pátou ranní, takže předpokládám že je to jinak tedy než G-shocku. už jsem kontrolovala jestli je aktualizace o.k. a je, tak snad to bude o.k. Ale tedy když je dám na noc někam kde signál mít nebudou a ráno to zkusím znovu tak by měli ukázat že signál nepřijali. a tím se tedy ujistím že se aktualizují automaticky. Ještě teda se ujistím že nastavení domovského města paříž je správné ? Vracet se mi nechtějí jsou nádherný a konečně mám aspoň pro mě kvalitní hodinky, chtěla jsem hlavně rádiem řízené, a dalších několik funkcí, rohodovala jsem se mezi těmito a casio edifice EQW m1100, ale nabídka na lineage byla dobrá si myslím a jsem řáda že jsem ji využila. Zatim se v tom trochu plácám, ale snad ne dlouho :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám přesné možnosti tohoto modelu,jestli je v nabídce měst i Berlín,přehodil bych to na něj,když jsem zkoušel Paříž-Berlín v kopcovitém terénu na Berlín se mi přihlásily vždy,na Paříž měly občas výpadek,ale pravděpodobně bude u Casia jen Paříž ,takže to nech tam,funguje to spolehlivě,nastavení na automat a můžeš zapomenout na starosti,užij si změnu času provedenou zcela automaticky bez tvého zásahu.A hlavně že Ti dělají radost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...když jsem zkoušel Paříž-Berlín v kopcovitém terénu na Berlín se mi přihlásily vždy,na Paříž měly občas výpadek...

To je rozhodně zajímavá zkušenost.:eek: U jakých hodin/hodinek se ti to stalo? A čím si vysvětluješ, že by to mohlo být? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je rozhodně zajímavá zkušenost.:eek: U jakých hodin/hodinek se ti to stalo? A čím si vysvětluješ, že by to mohlo být? ;)

 

Citizen Skyhawk,příjmem signálu ,v kopcovitém terénu byl ten jeden malinko víc stíněn.Je to jen moje doměnka,ale proč by tomu tak jinak bylo?Nehledal bych v tom nějaký větší záhady.Prostě jsem nastavil ten,který doručil signál 3krát za sebou bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen Skyhawk,příjmem signálu ,v kopcovitém terénu byl ten jeden malinko víc stíněn.Je to jen moje doměnka,ale proč by tomu tak jinak bylo?Nehledal bych v tom nějaký větší záhady.

Rozumím tomu skutečně dobře, že tvoje domněnka je, že signál od Paříže je v kopcích stíněn jinak než signál od Berlína?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím tomu skutečně dobře, že tvoje domněnka je, že signál od Paříže je v kopcích stíněn jinak než signál od Berlína?

Tady je to vědecky,teda o tom německym vysílání,i s místy,kde ho lze přijímat.Je to normální vysílání na dlouhé vlně,takže jo.Myslel bych si něco jiného,kdyby se jednalo o satelity.Na tom samém místě jsem udělal 6 pokusů z příjmem signálu,z německa bylo úspěšné 3krát,když jsem nastavil Paříž tak 2 krát.Víc jsem to nestudoval,nebylo proč a měl a mám jasno.

 

http://www.hw.cz/teo...lu-a-dcf77.html

http://home.zcu.cz/~poupa/ptb.html

http://cs.wikipedia.org/wiki/DCF77

 

Jak jsem na to koukal,tak to vypadá na jednu vysílací frekvenci pro Evropu,takže je fuk co tam nastavim a moje pokusy měly náhodný výsledek.Momentálně by mělo být 5 vysílačů pro celý svět.

Ale s těma Citizenama už je to přez rok stará historie,ted už mám jen Oceanusy a u těch jsem to nijak neřešil,přihlašují se velmi spolehlivě ,ted jsem si vzpoměl že bych je měl taky vytáhnout na světlo.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...