Jump to content

Daemonultimate

Member_50
 • Content Count

  11,673
 • Joined

 • Days Won

  2

About Daemonultimate

 • Rank
  watchesfan

Recent Profile Visitors

24,190 profile views
 1. mejdany, to neznám. Ale dost by mě bavilo přespat na nějakym prej strašidelnym místě. Ale na to jsem už moc starej a pohodlnej.
 2. A nyní již rovnou do podzemí zámu Jedná se o uměle vytvořené jeskyně pod zámkem z počátku 18. století. Pro svůj žalostný stav byly grotty pro veřejnost téměř třicet let uzavřeny. V roce 1998 bylo přistoupeno alespoň k částečné rekonstrukci a jeskyně byla znovu zařazena do prohlídkové návštěvnické trasy. Šlo zejména o restaurování barokních kašen a změny jejich napájení vodou. Bylo nově nainstalováno i osvětlení jednotlivých kašen. www.zámek ploskovice
 3. Setkání stejného druhu Tano A dnes se vrátím k zámku v Ploskovicích. Tentokrát pár obrázků interiéru a podzemí. Úvodem ale nesmí chybět nějaká ta historka. Tenkrát v Ploskovicích ( okr. Litoměřice) pobýval i loupeživý rytíř. Muž kruté povahy a drsného chování. Mnohokrát přepadl pocestné, jezdce na koních, ba i kočáry. Jednou, za horkého letního podvečera, projížděl Ploskovicemi kočár, v němž seděla bohatá hraběnka. Rytíř se ukryl za křovím a čekal na svou chvíli. Cesta byla v tom místě úzká, proto kočár musel jet pomaleji a právě tam loupeživý pán hraběnku přepadl. Kočího shodil z kozlíku a vyděšené ženě strhl z krku náhrdelník, sebral jí prsteny i všechny peníze, které měla u sebe. Hraběnka tenkrát rytíře proklela za jeho hříšné konání. Za prchajícím loupežníkem volala: "Bůh se ti za tvé činy odmění, tvá duše nikdy nenajde věčného klidu." Jak pravila, tak se také stalo. Ve vysokém věku rytíř skonal a od těch dob bloudí v hodině půlnoční kolem cesty k zámku. (Pověsti 7x.cz)
 4. Parádička, na první pohled vidím nějakej Lunochod, v našich poměrech Slušochod ( pro mladší generace: viz Slušovice). Jen na tý ruce by mi asi vadily, ohýbat zápěstí asi nic moc. Nicméně se mi fakt líběj a když se kouknem na jejich produkci maj hodně všelijakejch experimentů.
 5. Denní hlášení: stále owg. Už si ani nepamatuju, kdy mi někdo zvenčí pochválil hodinky. A dnes chlápek povídá:,,Parádní hodinky, já se v tom vyznám, to je můj koníček." Tak jsem poděkoval s tím, že můj trochu taky...no jasně že né, vybalil jsem na něj fórum a on že ho zná. Měl jsem zkusit kozu, abych poznal jak moc, ale to už jsem se řítil dál.
×
×
 • Create New...