Přejít na obsah

WHAT IS ? RUBINA :)


nikdo

Doporučené příspěvky

Sháněl jsem pěkný pásek na zlacené automaty a mým snem byl takový jakoby tkaný z kovu (něco jako drátěná košile),nedavno byl jeden na aukru i s hodinkama PRIM,ale už byl pěkně ojetý.Úplně náhodou jsem narazil na burze na krásný a zánovní pásek s popisem -walzed gold-made in germany,bohužel byl na hodinkách o kterých prodejce tvrdil,že sou to Qvartzky a maj vybitou baterku....chtěl za ně mizera majlant asi dvě kila,po chvíli jsem ho zlomil a za kilo je pustil.Včera večer jsem se dal do sundavání pásku,ale jaké bylo moje překvapení když místo baterkového strojku byl uvnitř nádherně zdobený a značený strojek s "R" v erbu na desce setrvačky.Má sedmnáct kamenů a po natažení běží a to dokonce přesně.Takže se sundání pásku ani nekonalo.Ať jsem dělal co sem dělal na googlu jsem toho moc nenašel,jen asi troje hodinky této značky většinou už vintage a s popisem že se jedná o swiss made .

Tenhle strojek a ani hodinky nenesou sebeneší zmínku o nějaké výrobě natož swiss :) .Nepomohl by někdo s určením jestli sou to nějaké FAKE jen shodně značené kvuli asociaci a nebo se jedná o tak malou firmu,že nikde nic nemohu najít???Na čínský fejk mi připadá ten strojek až moc pěkně zpracovaný,ale možne je vše a v tom případě se omlouvám za plevelení vlákna o kvalitních hodinkách :) .Zde něco odkazů na ty pravé RUBINA- 1 2 3 4 no a tady dvě fota inkriminovaných :

post-12679-057373900 1327929618.jpg

post-12679-010383700 1327929632.jpg

 

edit:nějaké ty chybky

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasel jsem jen tohle:

 

Die Schweizer Uhrenfirma RUBINA wurde von der Uhrenmarke OEBRA, die auch Luxusuhren herstellte, übernommen.

Seit 1986 gibt es die Firma OEBRA nicht mehr. Beide Firmen haben den Übergang ins Quartzuhrzeitalter nicht überlebt.

 

Dík za pomoc,ono to dává smysl.Absence označení SWISS je dána výrobou zřejmě v německu a nebo pro německý trh.Jen se neodvažuju typovat podle designu do jakého období zapadají,Podle popisu ta firma skončila v polovině osmdesátých let-dělaly se už v té době takhle futuristicky designované ciferníky?.Jedny z těch co byly na ebay mají skoro stejné pouzdro (takové to typické zpevnění v místě kde prochází hřídel s korunkou).Tyhle mají ? s korunkou 35mm vypadá to na pánské - i velikost tahu by odpovídala.Škoda na mne jsou moc stylové :) .Ještě si musím rozmyslet co s nimi.

edit:hrubka :)

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím všechny,

teď jsem objevil zastavárně, také hodinky Rubina automaty, chtěl bych se zeptat jestli nevíte jakou by ten automat mohl mít cenu ? I když je tam kov. pásek, je k ničemu, je malý. Jakou můžou mít normální kupní cenu ? Dík za odpovědi, rady. Roman

Pošlu pár fotek.

IMG_20211019_153904.jpg

IMG_20220112_163247.jpg

IMG_20220112_163351.jpg

IMG_20220112_163556.jpg

IMG_20211019_155016.jpg

IMG_20211019_154818.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...