Přejít na obsah

pomala ETA 2824-2


Doporučené příspěvky

Díky vám za vyjasnenie, pomohlo to sa viac zorientovať.

 

Můžu se zeptat, jak je někdo schopen změřit diferenci 2,2 vůči 2.7 sec ? uvědomte si, že to už vyžaduje nejenom metodiku odečítání, ale i se zamyslet nad zdrojem jednotného času (PC je synchronizované x-krát za den s nějakým timeoutem a jeho běžná odchylka je i 10-15 sec).

 

(OT 1 - tak ma len napadlo, ako veľmi bude otrasy kompenzovať napr. odpružené puzdro u Formexu).

(OT2 - aj keď to asi tak vyznelo, neriešim nejakú totálnu presnosť, jednoducho zmerám odchýlku v porovnaní s pc....napr. po 10 dňoch opäť....celkovú odchýlku vydelím počtom dní. Dostanem priemernú...vyjde 2.2, 2.8, 3.0s to je aj jedno. Išlo mi o to, že sa postupne zvyšuje a hodinky sa začínajú spomaľovať. Nehľadajme v tom niečo viac, údaje sú informatívneho charakteru pre prehľad :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otresy - nevim, ono to je "vidět okem" u kapesek (velká a pomalá setrvačka), když je rychle překlopíš správným směrem, tak se zpomalí. Podobné jako u stolního ventilátotu - jedním směrem jde překlopit tuze špatně.

Vzhledem k úsekovému pohybu soukolí se kolečka dostanou z horní polohy do dolní vždy, ať už to překlopíš rychle nebo pooomalu. Takže otřesy - maximálně nějaký error beat na kotvě (škrkne o vodítko ap.)

To pouzdro imho bude mít spíš vliv na životnost kuličkového ložiska rotoru a vlastního tvaru toho rotoru (po pádech se to celé zkroutí). Je otázkou, jak tam inženýři vyřešili cifr, v 60-tých se dělaly pouzdra s uchycením strojku pouze za cifr a světe div se, strojky jsou ok, jenom cifrům chybí tu nožička, tu šroubek uchycení ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kluci a holky (chlapci a dievcata),

skusal som rozne pozicie hodiniek na noc a pred vcerom som si vsimol, ze jednu som nevyskusal 12tkou dole.

Tak som hodinky nechal takto na noc a zistil som, ze mi spravili cez noc -3 sec.

Ak hodinky necham na noc v inych poziciach, tak mi robia -1 sec (0 sec).

 

12tka dole je teda kriticka pozicia. Lenze ... ked clovek nosi hodinky na ruke ... ako ich vacsinou ma? No, pri praci na PC je to bud vodorovne, ale vacsinou 12 naklonene nadol.

 

Otazka amatera:

Da sa zmenit tato "pozicionalita" (zavislost rychlosti na polohe), aby to nebolo prave 12dole ale napr. 9dole.

 

9dole (korunkou hore) nie su hodinky asi nikdy za bezneho nosenia, ak sa nesplham alebo nevesiam zaclony :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci a holky (chlapci a dievcata),

skusal som rozne pozicie hodiniek na noc a pred vcerom som si vsimol, ze jednu som nevyskusal 12tkou dole.

Tak som hodinky nechal takto na noc a zistil som, ze mi spravili cez noc -3 sec.

Ak hodinky necham na noc v inych poziciach, tak mi robia -1 sec (0 sec).

 

12tka dole je teda kriticka pozicia. Lenze ... ked clovek nosi hodinky na ruke ... ako ich vacsinou ma? No, pri praci na PC je to bud vodorovne, ale vacsinou 12 naklonene nadol.

 

Otazka amatera:

Da sa zmenit tato "pozicionalita" (zavislost rychlosti na polohe), aby to nebolo prave 12dole ale napr. 9dole.

 

9dole (korunkou hore) nie su hodinky asi nikdy za bezneho nosenia, ak sa nesplham alebo nevesiam zaclony :) .

 

nos hodinky na ruke opacne :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...