Přejít na obsah

Co vybrat ?? Tissot nebo Seiko


bicista

Doporučené příspěvky

Zdravim, zvazuji nakup hodinek, po precteni obsahu fora jsem zjistil ze je cas zmeny.

Na hodinky jsem si vyclenil max. 10 000,- a mely by to byt hodinky spolecenske s datumovkou, Automaty s kovovym tahem, cifernik do prumeru 38 protoze mam zapesti tenke.

 

Premyslim mezi dvouma typy a to Tissot PR50 (T34.1.483.31)

http://www.tissot.ch/dyn.php?gs=showrefima...34_1_483_31.jpg

 

a nebo Seiko Spirit SCVS003

http://xs208.xs.to/xs208/06455/SCVS003-3.jpg

 

Jeste bych mozna pridal na Tissot Le Locle, ale tam to vypada na velky cifernik - nevite kolik ma ???

http://www.tissot.ch/dyn.php?gs=showrefima...41_1_483_31.jpg

 

Samozrejme privitam i jake koliv jine nazory na jine znacky hodinek do 10 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bicista: jen mala poznamka k velikosti hodinek - mam obvod zapesti 15cm a myslela jsem si, ze pokud budu mit vetsi hodinky, bude to vypadat divne. Skoncila jsem s hodinkami o prumeru 36mm a nevypadaji nijak prehnane velke ani na zenske rucce :-) Takze se nenech velikosti nijak omezovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těch tří variant doporučuji tu poslední - Le locle. Vůbec to není proto, že je mám na ruce :)

Průměr mají 39mm bez korunky. Vskutku jsou to pořádný hodinky. Zápěstí mám taky hubený.

Jestli máš nějaký konkrétní otázky, tak se ptej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za zmereni prumeru hodinek - 39 jeste jde,

Typ Le Locle je fajnovy. Cena sice uz moc ne ale zrejme se obetuji

obvzlast mne uchvatila kombinace s rimskymi cislicemi a samozrejme s kovovym tahem.

http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/det/ti...automatic-gent/

 

Jeste by je to chtelo potkat nekde fyzicky.

Nevite jakou maji Le Locle povrchovku ?? zda je to lesteny nebo matny, pac s tech fotek to nedokazu odhadnout.

Jo a jeste by mne zajimalo zda po vytazeni korunky se vterinovka zastavi ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Le Locle mají klasickou ETU 2824- vteřinovka se zastaví.

Povrch- shora lesk, boky broušené. Projdi si forum, jsou tu dost profláknuté.

A uvidíš je - Tissoťáci je maj běžně a pár lidí odsud taky Třeba já ve Zlíně.

Odkud si? Brno, Ostrava Praha..není problém je najít na pultě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kovovy tah je u mne nutnost, pac potrebuji hodinky obcas postrikat dezifekcnim sracem, pac se pohybuji na rizikovych mistech a obcas mi projde rukou biologicky material. Takze v ramci dodrzovani hygieny je treba mit moznost dezinfikovat i hodinky a kozeny pasek by byl v tomto smeru neprakticky.

Nevite o nejake prodejne v praze kde by meli ty Tissoty ve vice variantach ciferniku ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stim taky bojuji, vim ze seiko spirit jsou urcite velmi dobre hodinky, ale asi by se okoli a rodina

nesmirila stim ze bych za ty prachy mel hodinky na kterych neni napis swiss made. Je to hrozny boj.

Jsem z toho uz na prasky. Akorad nevim zda Le Locke nebudou na muj obvod zapesti velke mam obvod 17cm

Takze pri nejhorsim zvolim model PR50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste takova hloupa otazecka, jaky je rozdil mezi Le Locle a PR50 krom designu a ceny. Pac podle stranek tissot by meli mit stejne kalibry ?? tak kde je ta dvojnasobna cena ?? jen v tom designu ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som kupil le locle a kolega PR50. Oboje su podla mna dobre hodinky, ale ked si ich das vedla seba tak ten cenovy rozdiel je vidiet. Kedze sa jedna o pomerne bezne modely, odporucam ist do predajne a na vlastne oci porovnat ci ti ta cena za to stoji.

 

Uz iba napr. ten kovovy tah maju le locle o triedu lepsi, PR50 mi pripadaju tak nejak viac "plechovo"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu dotahovani moc nerozumim pac jsem si myslel ze u kazdeho automatu ktery jde rucne dotahovat

to jde pres nejakou spojku aby nemohlo dojit ke zniceni. proto mi moc nelaze na makovici ze by Tissot PR50 sly dotahnout nadoraz. A obvzlast u ETA strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim poradte mi kto vie.Mam jednu otazocku.Vybral som si hodinky s meranim teploty a chcem sa spytat

ci je vobec toto meranie presne pretoze ak ich ma clovek na ruke tak clovek

ma vlasnu teplotu ako okolie ci to nejak neskrasluje?A ked to ma pod kabatom

tak ukaze aj tak inu teolotu ako je vonku?Dakujem je to premna dolezite ak

mate nejake skusenosti prosim napiste mi na email alebo sem

vxxo@post.sk.Este raz Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vxxo:

 

Nevím, jestli jsi si pro svou otázku vybral správnou diskusi, ale můj názor je, že je to nerozumné.

 

Taky se mi jednu dobu líbily hodinky Tissot s kompasem výškoměrem teploměrem atd. Když jsem si pročetl světová fora, tak jsem byl vyléčen.

Tolik nepřesností a závad, které zmiňovali jejich majitelé jsem nechtěl riskovat.

Mimochodem na co potřebuješ teploměr?

Je jisté, že každý má na hodinky jiné požadavky. Tady jsme spíš pro mechaniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...