Přejít na obsah

Longines Conquest Chronograph


Doporučené příspěvky

Když jsem to fotil na zahradě na tom kameni, velice opatrně jsem tam ty hodinky pokládal :-), neboj, neutrpěli žádnou újmu. Tu prostřední foto fotil profík, řemen koženej od mistra Šímy na míru, používám podzim-zima - doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem to fotil na zahradě na tom kameni, velice opatrně jsem tam ty hodinky pokládal :-), neboj, neutrpěli žádnou újmu. Tu prostřední foto fotil profík, řemen koženej od mistra Šímy na míru, používám podzim-zima - doporučuji.

Sorac Tazzovi a profikovi za pouziti jejich fotek. Tu prostredni jsem musel na zaklade zadosti smaznout, Tazz se tvari, ze mu to nevadi, tak je to snad ok :)

Pri ukladani fotky do kompu si fakt nepisu ke kazde zdroj.

 

Edit: Tazzy az ted jsem nakoukl do te tve galerie, pekny fotky! :) Takze jsem vlastne prilozil jenom tu keramiku no.... :suicide_anim:

Upraveno uživatelem Topkan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po letech...

Ahoj, milovníci tikajících drobností,

před půlnocí 6. ledna jsem v prodejní sekci uviděl hodinky, které ve mne vyvolaly takovou nostalgii, že jsem nemohl jinak. Vzplanul jsem po Longinách, co měl můj strejda, člověk, se kterým jsem zažil v dětství takové skopičiny, že by vydaly na knížku či holywoodský trhák. A který už bohužel není mezi námi.

K sedmdesátinám si udělal po všemožných Primkách radost a vždy mi říkal, že budou moje, až tu nebude, a dál s nimi dřel na statku, vozil hnůj, krmení, cachtal se ve vodě, kolikrát byly od kejdy i šlichty, od bláta i vyleštěné jak psí kulky, když šel v neděli do kostela. Pak nás opustil a jak to tak bývá, pozůstalí se rozhádali, přijela vyklízecí firma a valník je odvezl asi na skládku...
Když dorazily ty mé půlnoční, šly hned na ruku a srdíčko plesalo a zároveň plakalo, protože luneta jim opravdu chyběla jako klobouk královně na dostizích v Ascotu. Pod rouškou jsem se vnutil ke známému prodejci, leč jeho nabídka na opravu znamenala spolu s lunetou vyměnit snad vše kromě skla a dýnka. Tak putovaly v únoru do Onyxu. Bohužel mistři sýraři ze Saint-Imier se stále vymlouvali na Covid a poslat lunetu jim trvalo čtvrt roku. Ale nakonec jsem se dočkal a mohu se přidat k hrdým majitelům Longines Conquest Chronograph.

Specifikace L3.662.4.76.6, uvnitř je kalibr L667 se základem z Valjoux 7750, 25 kamenů, rezerva cca 42 hodin - jaká bude doopravdy, po 24 hodinách ještě nevím. Teď mají oblečený matný Hirsch Duke, v šuplíku na ně čeká lesklý originál s trnovkou, kterému schází jen stěžejky. Jejich výška 15 mm mne dříve děsila, ale nyní o nich na ruce skoro nevím. Průměr krásných 41 mm, rozteč 21 mm, L2L 50 mm.

02-IMG_20210520_165511.jpg.47516876b2bf8340f616294f7dce75d2.jpg

Luneta bude asi peklo, je na ní vidět každý otisk, každé svinstvo, vyfotit bez bordelu bude kumšt.

01-IMG_20210520_164938.thumb.jpg.41ed16b294adb89c0e3797df7f2fd277.jpg

Jsou to takoví chameleóni, jednou jsou ručky tmavé, pootočím a jsou světlé. Boží :thumbsup_anim:

03-IMG_20210520_165554.jpg.1a2254cd8cae8516cad2ed4f6ba67618.jpg

A to je právě to, co mne na nich bavilo kdysi a teď je to ještě lepší, protože mám svoje!

04-IMG_20210520_165923.thumb.jpg.c95755ec278c7f844bc3ff58ee8930c5.jpg

A že jsou různě ožďuchané? To znamená, že je má někdo rád a nosí je. Chodit se koukat na hodinky do trezoru není pro mě.

Závěrem posílám velký dík do Onyxu, přišly vycíděné, dokonale zabalené a hned, jak byly hotové.

Věřím, že mi budou tuze dlooouho sloužit a hlavně doufám, že je nepotká stejný osud jako ty strejdovy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Po poctivém týdenním nošení 6:00-19:00 jsem je v pátek večer odložil a nedotýkal se jich, abych zjistil, na kolik hodin jsem je vlastně "nabil". Dočkal jsem se až v neděli těsně před jedenáctou večer, kdy se po neuvěřitelných téměř 52 hodinách zastavily... Takže kalibr L667 v nich asi nebude... (https://watchbase.com/longines/conquest/l3-662-4-76-6)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...