Přejít na obsah

water resistatnt


A@A

Doporučené příspěvky

Predpokladam,ze toto tema uz bolo asi viac krat preberane ale chcem sa spytat ci existuje nejaka smernica,kt urcuje do akej hlbky je mozne sa potapat s hodinkami WR100 a WR200. Informacie,kt su dodavane k hodinkam o WR nepovedia nic.

 

Este by ma zaujimalo ake mate skusenosti s morskou vodou.

Upraveno uživatelem A@A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to vidim tak ze oznacenie vodotesnosti dnes trpi istou devalvaciou lebo dnes uz nie je ziadny problem vyrobit hodinky ktore si este ani nevsimnu ze su pod vodou ani vo chvili ked potapaca uz davno okusuju rybky a tak sa objavuju modely vodotesne do tisicok metrov

 

ja tvrdim ze ak mas nove hodinky aspon ako tak doveryhodnej znacky co maju viac ako 50 tak s nimi mozes v pohode plavat bez pristroja (10rokov to praktikujem s obycajnymi kvazisportkami WR50)

 

100 je trochu trapne cislo na plnohodnotne diversky to este nie je, ale uz je to lepsie ako na plavanie cize povedzme snorchel

 

vacsina diversiek ma 200 a viac, akekolvek s 200 ta uspokoja ak nie si nejaky hardcore potapac niekde na vrtnej plosine v severnom mori a pokial si, tak nic horsie nez omega seamaster profesional pre boha nenos, lebo to si jeden z mala co si moze hrdo povedat ze ich naozaj potrebuje :)...... to ze su hodinky pre naozajstnych potapacov poznas spolahlivo podla helioveho ventilu ;)

 

proste sa na svoje hodinky podivaj a odhadni ze ci su urcene na potapanie alebo nie (krasny flieger chronograf od IWC s kozenym remenom do vody proste netahaj ani ak ma na sebe napisane 200M) a naopak 3000 korunove seika 200M zvladnu cokolvek okrem helia aj ked ani tym si niesom isty lebo podla mna to helium tak ako sa do hodiniek dostalo tak sa moze dostat aj von aj bez ventilu.... to co ma na vodotesnost naozajstny vplyv su tesnenia a jejich kvalita, takze ak mas starsie hodinky akokolvek vodotesne tak si nechaj hlavne vymenit tesnenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...