Jump to content

Recommended Posts

Posted

Prima dni přeji, chci se optat na zkušenosti s luminiscencí ruček a indexů primek (respektive mám za to, že se jedná výhradně o Sporty). Jedny Sporty I. generace jsem si pořídil a na rozdíl od jiných hodinek, jsou indexy takové zažloutlé. Všiml jsem si toho i na jiných obrázcích těchto hodinek tady na fóru. Musím říct, že se mi to vlastně docela zamlouvá, i když je to možná částečně i tím, že to zažloutnutí ladí s lunetou odřenou na mosaz :-) Nicméně mám za to, že jde o degradaci původního nátěru časem. Rád bych, kdyby to někdo potvrdil nebo vyvrátil. Zdá se mi totiž také, že barva na ručkách má trochu jiný odstín, víc do zelena, což se mi zdá blíže standardu, který znám z jiných hodinek. Zajímavé je, že barva i po letech (tam, kde není setřená) docela slušně svítí. Ptám se nejen akademicky, rád bych si nechal strojek osadit do ocelového pouzdra a dal opravit i ty indexy. Tak nevím, jaká barva se používá standardně (mluvím o dnešním Eltonu, přirozeně). Prim sport Igen jsou super! Přikládám obrázek, bohužel jen z telefénu, ale myslím, že většina tady ví, oč se jedná...

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Myslím, že se tu dá dohledat spousta příspěvků, které mají poměrně jednoznačný závěr - to, co používá Elton v současnosti je nějaký neskutečný <censored>, kterému je vhodné vyhnout se velkým obloukem.

 

Moje společenské Omegy ze šedesátých let po renovaci u hodináře, který to dělá po večerech jako svoje sekundární zaměstnaní svítí výrazně lépe, než v Eltonu profesionálně zrenovované a jinak naprosto skvělé Sport I (které mám dvoje). Lepší jsou dokonce i nové levné Poljoty. Oba tyto fakty osobně považuju za pěknou ostudu, ale je pravda, že u společenských hodinek, které tvoří hlavní část výroby Eltonu, se na to asi tak moc nekouká, pokud vůbec svítící prvky mají.

Posted
Myslím, že se tu dá dohledat spousta příspěvků, které mají poměrně jednoznačný závěr - to, co používá Elton v současnosti je nějaký neskutečný <censored>, kterému je vhodné vyhnout se velkým obloukem.

 

Moje společenské Omegy ze šedesátých let po renovaci u hodináře, který to dělá po večerech jako svoje sekundární zaměstnaní svítí výrazně lépe, než v Eltonu profesionálně zrenovované a jinak naprosto skvělé Sport I (které mám dvoje). Lepší jsou dokonce i nové levné Poljoty. Oba tyto fakty osobně považuju za pěknou ostudu, ale je pravda, že u společenských hodinek, které tvoří hlavní část výroby Eltonu, se na to asi tak moc nekouká, pokud vůbec svítící prvky mají.

 

 

Díky za reakci; také už jsem získal ten dojem o současné barvě užívané v Eltonu. Takže doporučení je nechat opravit číselník zvlášť a pak to celé teprve dávat do nerezu?

 

K té originální barvě - nevíte někdo, jak to je s jejím původním odstínem (žlutá nebo zelená či jaká)? Co to vlastně bylo za barvu? Díky

Posted
Díky za reakci; také už jsem získal ten dojem o současné barvě užívané v Eltonu. Takže doporučení je nechat opravit číselník zvlášť a pak to celé teprve dávat do nerezu?

 

K té originální barvě - nevíte někdo, jak to je s jejím původním odstínem (žlutá nebo zelená či jaká)? Co to vlastně bylo za barvu? Díky

 

 

svítící ručky a značky na číselníku u sportů první generace byly opatřeny svítící barvou Tritium XI Nature

Posted

Nemuzu si pomoct, ale mi ta dnesni svitici barva pouzivana na Primkach vubec nesedi. Je to takova divna zelena barva a napriklad takove nove Prim Orliky mi to totalne zhnusilo. Ale je to jen muj osobni pocit. Osobne mam radeji vice neutralni a pomerne beznou barvu, ktera je na dennim svetle skoro bila.

Posted

Asi myslíš odklízeči přesně tu, co použili hoši na mých Rolex Explorer I. :)

S Primem je to asi tak.

Na Orlíkách o.e. katastrofa, na zrenovovaných Sportech I to celkem jde.

Prim použil na nových Orlíkách dokonce ještě původní ručky, takže barva indexů je úplně jiná, než barva ruček. Nesvítí ale ani jedna z nich.

Prim se k tomu ale nějak postaví a dá to dohromady. Svítící zázrak to asi nebude, bude to ale aspoň ladit dohromady.

 

 

Posted

Taky se mi moc nelíbí ta zelená lum. barva na těch zrenovovanejch Sportech. Původně jsem myslel, ža je to fotkou a ve skutečnosti je bílá, jako u těch před renovací.

Posted
svítící ručky a značky na číselníku u sportů první generace byly opatřeny svítící barvou Tritium XI Nature

 

Aha, to je nějaká radioaktivní barva? Co už se teda vlastně ani nesmí používat?

Posted
Prim se k tomu ale nějak postaví a dá to dohromady. Svítící zázrak to asi nebude, bude to ale aspoň ladit dohromady.

 

To je nějaká ověřená informace? Kdy by to kdyžtak mělo být?

Posted
Aha, to je nějaká radioaktivní barva? Co už se teda vlastně ani nesmí používat?

Tritium se používá i dnes. Zakázané jsou materiály založené na radiu. Mám po pradědečkovi budík Junghans ze dvacátých let, kde je tahle barva použitá a svítí naprosto skvěle. Škoda že v Eltonu nějaká ta barva nezůstala v nějakém šupleti ;-) , s chutí bych se vykašlal na skvělou péči státu o své zdraví (nebo k čemu že ty nové normy jsou) a vrazil to tam místo té <censored> co používají teď.

Posted
Nemuzu si pomoct, ale mi ta dnesni svitici barva pouzivana na Primkach vubec nesedi. Je to takova divna zelena barva a napriklad takove nove Prim Orliky mi to totalne zhnusilo. Ale je to jen muj osobni pocit. Osobne mam radeji vice neutralni a pomerne beznou barvu, ktera je na dennim svetle skoro bila.

Jak tomu rozumíte? Vždyť ta současná produkce Eltonu není žádné béčko, používají vesměs prvotřídní materiály, tak čím to, že zrovna ty barvy nejsou nic moc?

Posted

Ono to neni tim, ze by pouzivali beckove materialy. To urcite ne! Jen podle mne nezvolili nejvhodnejsi barevny odstin luminiscencni barvy. Tech odstinu je vic, dokonce se, pokud vim, daji nejak omezene michat? Nekdo se ale zrejme rozhodnul, ze sucasny pouzity odstin je ten spravny. Mne se bohuzel nelibi a na novych orlikach (videno nazivo) mi ta barva uplne zkazila dojem z hodinek.

Posted
Ono to neni tim, ze by pouzivali beckove materialy. To urcite ne! Jen podle mne nezvolili nejvhodnejsi barevny odstin luminiscencni barvy. Tech odstinu je vic, dokonce se, pokud vim, daji nejak omezene michat? Nekdo se ale zrejme rozhodnul, ze sucasny pouzity odstin je ten spravny. Mne se bohuzel nelibi a na novych orlikach (videno nazivo) mi ta barva uplne zkazila dojem z hodinek.

Jo, sorry, to bylo moje rychlé čtení, jak jsem byl zaměřen na tu problematickou svítivost...

Posted
Ono to neni tim, ze by pouzivali beckove materialy. To urcite ne! Jen podle mne nezvolili nejvhodnejsi barevny odstin luminiscencni barvy. Tech odstinu je vic, dokonce se, pokud vim, daji nejak omezene michat? Nekdo se ale zrejme rozhodnul, ze sucasny pouzity odstin je ten spravny. Mne se bohuzel nelibi a na novych orlikach (videno nazivo) mi ta barva uplne zkazila dojem z hodinek.

To by mi přišel ze strany firmy přinejmenším zjednodušený závěr vzhledem k renovacím - bylo by přece fér se přiblížit co nejvíc originálu (pokud teda není objednávka jiná). Je ovšem otázka, jestli ta původní barva, jak o ní píše accutron (díky za info) je k mání.

Posted

I kdyby puvodni radioaktvini barva jeste byla, pochybuju, ze by ji pouzili byt i na renovaci. Podle mne je ta skala barev dostatecna na to, aby se dalo priblizit originalnimu barvenemu odstinu. Jde jen o to si to pohlidat a rict ze "tuhle jedovate zelenou nechci" ;)

Posted

^_^ :)

I kdyby puvodni radioaktvini barva jeste byla, pochybuju, ze by ji pouzili byt i na renovaci. Podle mne je ta skala barev dostatecna na to, aby se dalo priblizit originalnimu barvenemu odstinu. Jde jen o to si to pohlidat a rict ze "tuhle jedovate zelenou nechci" ;)

:-)

 

  • 4 weeks later...
Posted
Prima dni přeji, chci se optat na zkušenosti s luminiscencí ruček a indexů primek (respektive mám za to, že se jedná výhradně o Sporty). Jedny Sporty I. generace jsem si pořídil a na rozdíl od jiných hodinek, jsou indexy takové zažloutlé. Všiml jsem si toho i na jiných obrázcích těchto hodinek tady na fóru. Musím říct, že se mi to vlastně docela zamlouvá, i když je to možná částečně i tím, že to zažloutnutí ladí s lunetou odřenou na mosaz :-) Nicméně mám za to, že jde o degradaci původního nátěru časem. Rád bych, kdyby to někdo potvrdil nebo vyvrátil. Zdá se mi totiž také, že barva na ručkách má trochu jiný odstín, víc do zelena, což se mi zdá blíže standardu, který znám z jiných hodinek. Zajímavé je, že barva i po letech (tam, kde není setřená) docela slušně svítí. Ptám se nejen akademicky, rád bych si nechal strojek osadit do ocelového pouzdra a dal opravit i ty indexy. Tak nevím, jaká barva se používá standardně (mluvím o dnešním Eltonu, přirozeně). Prim sport Igen jsou super! Přikládám obrázek, bohužel jen z telefénu, ale myslím, že většina tady ví, oč se jedná...

 

Tyto Sporty I.gen jsou originály mají tritiové indexy zažloutlé a svítí jak na fotce v příloze

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...