Jump to content

JJ

Member_50
 • Content Count

  1,718
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About JJ

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 04/07/1975

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Rijnland

Recent Profile Visitors

9,409 profile views
 1. no jo vlastně. koukal jsem na 66 na stole když jsem to psal a zblbnul jsem to
 2. Jedny oblíbené šestašedesátky s moc pěkným plastickým ciferníkem.
 3. Chronograf Buran s kalibrem 3133
 4. Moje první Sport I (komplet renovace v Eltonu před lety).
 5. Tak nějak - mně se to také líbí, ale když jsem je viděl poprvé, tak jsem si interně nastavil limit na ca. 70 tisíc. Pokud by byly opravdu naprosto perfektně zpracované do posledního detailu, asi bych se při osobní prohlídce nechal přesvědčit třeba na 90 nebo i 100. Ale 145 je prostě moc - s takovým rozpočtem bych zamířil jinam.
 6. Po delší době zase Sport I (firemní renovace v Eltonu, nové nerezové pouzdro).
 7. Jako v poslední době většinou Garmin Fenix 3:
 8. Overdrive je prostě ten nejvyšší převodový stupeň. Jmenuje se to tak proto, že výstupní hřídel převodovky se otáčí rychleji než vstupní. A na rozdíl od ostatních stupňů to bývá samostatná jednotka (byť dnes většinou ve skříni hlavní převodovky), ne součást hlavního soukolí převodovky. Zmíněné tlačítko (či posice "D" bez kroužku na voliči) pak povolují či zakazují řazení tohoto stupně. OD: řazení povoleno, D: řazení zakázáno. Naprostá většina klasických převodovek také v režimu D nezamyká měnič momentu (to se samozřejmě netýká novějších převodovek, které ho nepoužívají).
 9. Nemám. Po jednom dni je ale brzo dělat nějaké závěry - i když 25% je dost a toho bych si asi všiml.
 10. My máme dobré zkušenosti s FIO - v podstatě jediná věc, která je tam trochu opruz jsou příchozí platby ze zahraničí mimo Eurozonu. Posílá se to na jakýsi sběrný účet u ČSOB. Ale je pravda, že to funguje, poplatky jsou mnohonásobně nižší než bývaly v RB a ani rychlost není tragická na to, jak komplikované řešení to je.
 11. Ano, včera večer iPad i iPhone 4 a obojí naprosto bez problémů.
 12. Prostě to používej jak potřebuješ a hotovo. Dnešní baterky leccos vydrží a zase tak drahé nejsou.
 13. Při prokazatelně služebním použití auta čerta starého záleží na tom, kdo ho řídí. Můžeš klidně sebrat vaguse ze Sherwoodu, dát mu plnou moc a poslat ho tam.
 14. Já teď mám takové "historické" období, takže jsem konečně dorazil "Eenzam maar niet aleen" - paměti královny Wilhelminy a teď čtu paměti komorníka císaře Františka Josefa - Der alte Kaiser wie nur einer ihn sah ( na Amazonu zde). Pokud vím, vyšlo to před časem i v češtině. Moc zajímavé a i dobře napsané - od c. a k. pucfleka by se mohli učit leckteří dnešní "spisovatelé". Při cestách v letadle a vlaku se na iPadu prokousávám Clausewitzem. Ve frontě čekají nějaké verneovky, které jsem dosud nečetl a pár drobnějších věcí od Marka Twaina.
×
×
 • Create New...