Přejít na obsah

Atelier Jeronimo - fotografie hodinek


Jeronimo

Doporučené příspěvky

Taky jsem nováček v tomhle vlákně,jsem vyučenej nástrojař a šperkař a musím smeknout před Jeronimem,fakt pěkná práce ! Až jsem dostal chut vytáhnout vercajk a líznout si nějaký 

 

hodinky...,ale vzhledem k tomu ,že bych musel jet nejdřív k hodináři,aby provedl demontáž páč si neumím vyměnit ani sklíčko,tak z toho asi sejde. Ale důchod se blíží tak začnu v dílně 

 

oprašovat nářadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Ještě jednou díky kluci za pochvaly a faktické připomínky. Od doby co jsem upozornil na skutečnost, že se touto činností už zabývat nebudu, tak se mi neozývají lidi s žádostí o přeleštění hodinek dvakrát týdně, ale dvakrát denně. Takže ještě jednou, rád bych, ale nejde to. Až se něco změní, tak to dám rád na vědomí. 

 

Sepsat nějakou rukověť leštitele si moc netroufám. Vzhledem k tomu, že leštění a broušení není zrovna sériovka, ale vyloženě kusovka. Věřím, že kdybych navštívil kolegu Tikala, tak se v postupu nesejdeme v ničem. 

 

Ale nedávno jsem inovoval postup přebroušení a přeleštění ocelového šroubovacího dýnka. Točit ho v ruce bylo opravdu o karpály. Soustruh nemám, tak jsem si ho zhotovil z příklepové vrtačky a lisu na sklíčka. Do lisovací vložky jsem upevnil dýnko, vložku přes šroub do sklíčidla vrtačky. Aby se neřeklo, že ten Jeronimo zase nic neprozradil, tak důrazně doporučuji vypnout u vrtakčy příklep.. :D

post-17158-0-85882000-1490279561_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před poslední akcí která právě před hodinou proběhla je titanový tah na Tempesty. Fotky jsou dělány za stejných světelných podmínek s hodinovým odstupem. 

Tah se dělal docela dobře, jelikož neměl žádné výrazné poškození. Obezřetnější jsem musel být u spony, jelikož logo je velmi plytké. V podstatě stačilo na tento tenký led nasadit ty správné brusle. :) Celkový efekt můžu hodnotit 95%.

 

Před: 

post-17158-0-76784400-1490448297_thumb.jpg

post-17158-0-23751100-1490448302_thumb.jpg

post-17158-0-99586700-1490448309_thumb.jpg

post-17158-0-53691000-1490448315_thumb.jpg

post-17158-0-43219300-1490448318_thumb.jpg

post-17158-0-11096500-1490448321_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bysme si meli s tvym sefem vo tom povyseni v praci promluvit.

Hodil jsem jim do toho vidle a jdu jinam. Jak mě budou srát i tam, tak už budu jen leštit a leštit a leštit a leštit. :) 

 

mám teď na rukou MM300 s tahem z léčebny Jeronimo a od nového by šlo poznat jen těžko. SUPER PRÁCE!

Díky pane, ani už nevím, že jsem ti něco takového provedl. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mam(e) tady s tebou asi vetsi plany, takze dalsi zamestnavatel, necht to bere v uvahu, jinak mu tam posleme par zfetovanejch kamosu s letlampama:-)

Ne, helejse, ty by ses temahle svejma rucickama uzivil kdekoliv, na to vem jed, nepochlebuju, ale ses, na to, jak to delas kratce, neskutecne precizni a sikovnej, na tom se tu asi shodne vic lidi. Tvoji praci by meli videt lidi mimo tohle forum a jsem presvedcenej vo tom, ze by ti urvali ruce...pokud se tak uz nedeje:-)

Veci, ktery dokazes v domacich podminkach, jsou pro me naprosto nepochopitelny. Jestli ty ses neminul povolanim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...