Přejít na obsah

Glashütte


lefty

Doporučené příspěvky

Ahoj, na svátky se chystám na návštěvu Glashütte, poradíte, které muzeum/firemní expozice tam stojí za návštěvu?

Případně ocením tipy na to, kde se tam dobře najíst, koupit suvenýr atd :-)

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, mám v plánu navštívit Glashutte - málem jsem tam byl, kdyby koronavir nepřekazil. Nicméně vidím, že ses tam chtěl vydat už v roce 2016 - sice Ti tu tehdy nikdo neodpověděl, tak možná jsi průkopníkem:) Chci se tedy zeptat, jestli jsi tam byl, co jsi viděl, co bys doporučil? Díky moc, Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Tak uběhly další 3,5 roku od posledního příspěvku 😉

Byl jsem tam v prosinci 2023 a určitě doporučuji. Expozice je ve dvou patrech, postupně projdete místnosti od počátku výroby v 19. století, výrobu komponentů, kapesních hodinek, historickou hodinářskou školu (kde můžete pod lupou zkusit manipulovat s pár díly), expozici námořních hodin, období války a výrobu za časů NDR... Končí to ukázkou stávající produkce v Glasshute a pohledem do hodinářské dílny... K dispozici je i audioprůvodce v ČJ, ale vyplatí se i číst popisky u exponátů v NJ, tam najde další dodatečné info...

Na samotné muzeum počítejte alespoň 2 hod. Byl jsem v neděli, tam je nevýhoda, že v hodinářské dílně se nepracuje a i v samotném městečku je většina restaurací zavřená... 

Výhoda je snadná dosažitelnost, z Prahy ca 1,5 hod

Rozhodně plánuji zopakovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já tam byl loni v létě. Rozhodně doporučuji - na tak malou "díru" tohle muzeum překvapí a každý fanoušek hodinek i když třeba ne zrovna německých by tohle muzeum měl navštívit. V muzeu jsou nejrůznější exponáty všech značek - myslím, že Glashütte Original to nějak spravuje, ale není to o tom, že by tam nebyly jiné značky - je to komplexní průřez historií hodinářství v Glasshütte. Určitě se vyplatí koupit český audio průvodce a jak už je zmíněno - poctivá prohlídka je na 2 hodiny. Já tam byl jen hodinku a byl to takový "průlet" muzeem a rozhodně se tam budu vracet. Doporučuju navštívit buď v pracovní den nebo v sobotu dopoledne a zajít ještě nejdřív do krámků na náměstí, kde mají hodinářské firmy obchody. Tam se namlsáte a pak muzeum vás "dorazí" :-)) S jídlem je to tam horší - na náměstí jsem našel jednu německou restauraci, pak hladové okno a nějakou "restauraci" indickou. Tu poslední nedoporučuju, protože tam trvalo asi 20 minut než donesli pivo, které pivo nepřipomínalo a pizza byla polotovar, takže nejlépe zkuste tu německou restauraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...