Jump to content

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Výhledově sháním pro ženu hodinky, původní plán byly tyto Edox Grand Ocean Chronolady 10410 3 AIN

post-35832-0-45261400-1467724090_thumb.jpg

Bohužel jsem je propásl a ostatní barevné varianty jsou neakceptovatelné (holt ženská :)). Nemáte někdo šajn, kde jinde (pokud vůbec) by se daly sehnat? Jomashop, Gemnation CH24 a jiné prohledány, nikde nic.

Popřípadě se nebráním ani jiným návrhům hodinek podobného stylu a parametrů - průměr do 40 mm, ocel klidně v kombinaci s keramikou, pohon není limitujícím faktorem. Momentálně jsou ještě ve výběru

Seiko Sportura SNDX95P

post-35832-0-85740200-1467723317_thumb.jpg

Maurice Lacroix MI1057-SS001-150

post-35832-0-50107300-1467723358_thumb.jpg

Předem díky všem za rady :guitar:

Edited by Laudis

To Maxel: na ty jsem úplně zapomněl, navíc solar je příjemný bonus.

To Tea: OK, akorát mě tam znervózňuje ta karibská doména .ag  mrknu na to.

Díky hoši.

Karibská doména? :)

Doména punkt de, tel., všechno je echt deutsch, no ni?

Jen bacha na ty Edoxy, co mají konkrétně za strojek. Má v tom být Ronda 5040.D, kterej se dělá ve dvou verzích - Swiss Made (13 jewels, gold plated) a v druhý údajně snad v Thajsku dělaný Swiss Parts (6 jewels, nickel plated). A někdo ještě psal, že má v hodinkách 5040.B (má navíc big date) a že mu ten big date začal trošku ujíždět / švidrat (jedno číslo výš než druhý).

Jinak osobně se mi ty Seika líbí víc, na těch Edoxech mi přijde ten ciferník špatně čitelnej, kvůli těm namalovaným šipkám na něm, ale to je samozřejmě jen o osobním vkusu ;) 

Díky za info. Tahle verze nemá big date, tu má navazující model, nicméně o problémech Rondy sem si tu početl a pokud někdo vybírá mezi swiss/japan qurtzem, většinou každý doporučí spíš japonský quartz. S tím se dokážu ztotožnit. Navíc u těch Seiko bude i jednoduší záměna tahu za řemen. Asi rozhodnuto a budou Seiko :smile_anim:

J vím, že tyhle Edoxy nemají Big date, taky jsem psal, že to někdo popisoval u 5040.B, ale je to příbuzný strojek, tak jsem to nadhodil do placu ;) Spíš by mi tam vadila ta skutečnost, že některý jsou skutečně Swiss Made a některý Thajský..