Jump to content

Jezevcik2

Member_50
 • Content Count

  1,574
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jezevcik2

 1. Ahoj,nechci zakládat nové vlákno a tak to vkládám sem, jelikož zde byl zmíněn materiál Supertitanium. Má někdo zkušenosti, jak pouzdro a tah vypadají po letech? Díky.
 2. Úder o síle 27 - 30 J je na bourání silnic a betonových podlah. Zhruba desetkrát uber a bude to ono.
 3. Nevím jak dnes, ale před deseti lety rozhodně nestála za návštěvu dublinská zoo. Pokud tedy člověk nechtěl vidět psy, kočky, čuníky a ještě si na to vystát pěknou frontu.
 4. Nad tím jsem zlomil hůl, pořídil si Opencard a mám svatý klid.
 5. Pokud by existovala přímá úměra mezi počtem vysokoškolských vzdělání a vzrůstající osobní úrovní, tak by za posledního čtvrtstoletí vlády vysokoškolsky vzdělaných spoluobčanů, náš stát nebyl na tak nízké morální výši. Každopádně Ti přeji, ať to neskončí dle klasického scénáře.
 6. Ještě mohl mít na mysli přeplňované G 60.
 7. Asi víš, jak jsem to myslel :-) Odskok metr do strany neuměla ani moje Volha 24 s klasickou tuhou nápravou.
 8. Turbo je poháněno výfukovými plyny, kompresor je poháněn mechanicky. Existuje i kombinace obojího. V nízkých otáčkách pracuje kompresor, který je v určitých otáčkách odepnut elektromagnetickou spojkou, aby vše převzalo výfukové turbodmychadlo.
 9. Jednou jsem jel taxikem a ten řidič si pochvaloval, jak to TDI dobře jede, daleko lépe, než kolegova Astra s poloturbem :-)
 10. Loni jsem si v práci udělal na čele malou tržnou ranku a doktorka na středisku vzala vteřinové lepidlo. Divil jsem se, ale fungovalo to a je to bez jizvy. Milis dost často žertuje, ale tohle je pravda.
 11. Asi tak :-) Dříve se říkalo, že hrdinů jsou plné hřbitovy. Dnes jich jsou plné servery. Kdysi jsem zažil štěkajícího psa na balkonu také. Pomohl intenzivní osvit baterkou do očí. I přes asi patnáctimetrovou vzdálenost dobrman za pár minut zmlknul.
 12. V normální praxi je to úplně k ničemu. Jak bys potom přepočítával nekulatá čísla? A k čemu bys to z pohledu běžného uživatele vůbec potřeboval?To je jako s tím Ludolfovým číslem nebo u elektromotorů s orientačním výpočtem proudu, kdy použiju kilowatty x 2 a vyjdou mi přibližné ampéry. Pokud to chci přesně, tak do vzorce vložím účiník s odmocninou ze tří, ale většinou si vystačím s touto lidovou poučkou. Ne, nechci rýt, je mi to jedno, jen tím chci říci, že p. Mlynář nebude žádný hňup a kromě toho, že to dobře zní, to pro obyčejný život nemá smysl :-)
 13. Měl jsem Almeru I a ta disponovala zadní nápravou Multi - Link, která tomuto nenápadnému autu zajišťovala úžasné jízdní vlastnosti. Jestli se nepletu, tak tento typ nápravy měla Maxima už začátkem devadesátých let. Ty šestiválce sbíraly vavříny hlavně v Severní Americe. Dělaly se i ve dvoulitrovém provedení, což musela být lahůdka - co se vyvážení týče. Nevím, jestli se k nám dovážely, ale na vlastní oči jsem to nikdy neviděl.
 14. Hasňo, srovnáváš vozy rozdílné koncepce pohonu. Není to úplně totéž a když už, tak pokulhávat za MB není žádná ostuda. Japonci mají spoustu jiných předností.
 15. xjr1, pokud jsi měl Maximu, tak jsi právě ten typický a zhýčkaný zákazník Nissanu. Její mnoha cenami ověnčené kultivované šestiválce, přezdívané "šepot květin", jsou lahůdkou japonské motorářské školy. Zde v Evropě jde spolu s Camry a Legendem o neskutečně nedoceněný model. Camry je v USA legendou.
 16. Nissan začal šetřit a projevilo se to na jejich pověstné kvalitě. S prodejními výsledky asi může být spokojen, ale tradiční a zhýčkaný zákazník přešel ke konkurenci a byl nahrazen jiným. Problémy s elektroinstalací byly v minulosti pro tuto značku velkou neznámou. Své si s tím užila Almera Tino nebo Primera III. Famózní a spolehlivý motor SR 20 byl nahrazen dojebaným QR 20 DE. O implantaci renaulťáckých dieselů ani nemluvě....V žebříčcích TÜV šel také hodně dolů. V Japonsku Nissan asi dělá dobré modely, ale těm evropským nissano - renaultům bych se raději vyhnul. Když vím, že existuje Toyota,
 17. Nad tím bych se také povznesl, a to úplně stejně jako s případnou odpovědí ministra školství, že Ludolfovo číslo je 3,14 a nechtěl po něm ten šílený zápis, kterému je kdejaký matematický fanatik ochoten zasvětit život.
 18. Nissany jsem měl dva, byl jsem s nimi nadmíru spokojen, ale s tou značkou jsem se bohužel rozloučil. Poslední dobré kusy představovaly Almera první generace a normální nekosmická Primera. Naštěstí je v ostatních japonských značkách stále co vybírat.Spojenectví s Renaultem jsem nepochopil.
 19. Jak by si ostatní automobilky pískaly, kdyby už dlouhá léta prodávaly sériové hybridy po milionech. Řada automobilek by si pískala už jen proto, kdyby nějaký hybrid vůbec měla.V roce 97, kdy Toyota uvedla na světové trhy Prius, naše slavná Škoda vyráběla Felicii. Jen si odplivni, snad to Toyotu nepoloží :-):-)
 20. V Koscomu mě přesvědčovali, že Swatch tu nemá zastoupení.
 21. Průměr teď nemůžu změřit, ale je to klasická dětská velikost a jsou to pochopitelně quartzy.
 22. Tak jsem pořídil tyto hodinky. Byla to koupě z rozumu. V Clockcomu stály 800 Kč. Mají WR 100 m, solidní řemen na suchý zip a uvnitř je Miyota. Je na ně záruční i pozáruční servis a případný nový strojek prý stojí 200 Kč. Až kluk povyroste, tak se pustíme do nějaké větší akce. Tímto všem děkuji za podněty. Edit: při té příležitosti jsem se stavil v Koscomu a zatím se prý nenašel ani jeden odvážlivec, který by si odnesl něco z kolekce GS. Jinak mají celkem slušný výběr Primek z Eltonu.
 23. G - Shock asi ne. Raději analogy. Swatch mě nenapadlo, kouknu. Díky.
 24. Ahoj, mému synkovi bude brzy osm let a chtěl bych mu pořídit jeho první hodinky. Celou dobu jsem počítal s tím, že mu koupím nějaké malé pětky. Žena však míní, že to vzhledem k dětským aktivitám není nejvhodnější a asi má pravdu. Vypadá to tedy na nějaké quartzky, ve kterých se absolutně nevyznám. Kluk je malý, žádnou značku pochopitelně neřeší, ale nechci mu dát vyloženě šunt, který při prvním fotbálku odejde. Je v této kategorii za rozumné peníze něco, co bude fungovat a solidně vypadat? Díky za rady.
×
×
 • Create New...