Jump to content

Frostie

Member_50
  • Posts

    14400
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Frostie

  1. Pleteš se, velmi
  2. Dave, standardně v průměru 14-16 ltr/100. Ale je nutno také počítat pohyb vozu i ve velkých nadmořských výškách Mongolie. Třeba naše základna byla ve výšce 2400 mnm, cestou do Ulanu se dostaneš i do 3500. Je jasné, že to auto si pak vezme i víc, ale zase není v těch podmínkách moc vozů, které by se tam osvědčily [emoji20]
  3. Co Buchanka nesplňuje na práci? Předpokládám, že si jen děláš legraci [emoji3] To že jezdí v Rusku a Mongolii,ok, ale viděl jsem Buchanky v Německu i Belgií jako firemní auta. Jasně, nejezdí to 180, na komfort spíš max 110-120, ale není moc překážek, které by jí zastavily. Možná tak strmá skalní stěna [emoji3][emoji3]
  4. @Sphinxx David, také tě rád vidím. Buchanku jsme měli v Gobi od nova také, přímo z Uljanovska v odolnější specifikaci. Najeli jsme s ní za dva roky cca 100 kkm, olej byl používán předepsaný 5w30 po 10000 km, vždy s výměnou vzduchového filtru. Běžná údržba+brzdy, filtry, 1x svíčky, ke konci výfuk (pak jsme dali antikorro). Pneu ruská Kama OEM. Jediná závada byla zlomená zadní poloosa, ale to přikládám provozu bez cest, pouze step a poušť. Přijeli k nám z Ulanu z Uaz zastoupení a vyměnili na místě. U některých dnešních vozů si tento postup neumím příliš představit [emoji20]
  5. Marine Gear [emoji3]
  6. konečně jsem to dohledal, kuwa... http://www.gaz.cz/index.php?id=527
  7. Nepočítám s problémy. Část Evropy pokrývá GAZ ČR, část GAZ Belgie v Kalmhoutu, mají zastoupení na Islandu a nebyl problém s díly ani v Ulanu. Takže toho bych se nebál Ničemu příbuzný to moc není, je to taková kombinace Uaz a GAZ. Dalším kandidátem je klasická Buchanka v provedení skříň expedition, ale je podstatně menší, než ta gazela. Cca 2 lidí na spaní a bagaz.
  8. @Tom4 Gazellu jsme si brali novou, benzínovou v úpravě pojízdná dílna a pneuservis do Mongolska, řešili jsme to přesně s AMC Radíkovice a GAZ Mokrá Lhota ve spolupráci přímo s GAZem v Nižním Novgorodë. @JoyStick co se týče pohybu po mongolském terénu bez standardních cest, tak gazela byla bezkonkurenční. Benzín jsme brali zcela záměrně z důvodu velmi nízkých teplot v zimě (běžně -55 až 60). Servis byl celkem jednoduchý, není tam moc debilni elektroniky a kde nic není, nemá se co rozbít. Spotřeba v těch tvrdých podmínkách a plně naloženou bednou byla cca 20-22 ltr/100.
  9. Výborně, díky
  10. @Oplt a jak hraje ten Telefunken? Ten vypadá taky parádně!
  11. Já to tedy tipuji na cizrnu
  12. Zašlo slunce, tak dnes baterky [emoji3]
  13. Copak knedlíky...
  14. @Harwey moc zajímavé kousky!
  15. i to je moc, to je jak kdyby jsi s 20 mandáty chtěl 5 ministerstev, imho
  16. doufám, že jen v rauši přestřelili...
  17. Mne rozesmálo, že se čtyřma mandátama chtějí 2 (!) ministerstva. Asi jim jebe...
  18. aby to nebyla jen mezizastávka před pitvou
  19. Nechci být zlý sýček, ale obávám se, zda to není předposlední cesta https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vysledky-voleb-2021-kdo-bude-vladnout-cesku-176493#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=GEAZYGe8SgO-202110101013&dop_id=176493&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  20. Tak to tě, suma sumárum, omlouvá. Pokud nejde o život, jde o howno
  21. Stane se i v lepších rodinách, no
  22. Nechceš mi říct, doufám, že sis myslel, že Turecko by bylo v EU... Zbytek jsem nesledoval, ale tímto jsi ovšem zabodoval...
  23. To sice ano, ale po revoluci se tam už dalo normálně kupovat za kčs/kč
×
×
  • Create New...