Jump to content

Step

Member_50
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

About Step

 • Rank
  Učedník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  F-91W, skx 013, zenith captain, tissot, prim
 1. Bylo to krasnych pet tydnu s MJ …. Last Dance muzu jenom doporucit.
 2. Zdravím, při vyzvedání kola z pravidelného servisu mě servisák důrazně upozorňoval, abych kolo určitě nepřevážel v autě v poloze řídítkama dolů (a vidlicí nahoru) ? prej by to mohlo zničit vzduchovou vidlici. Mám ho brát vážně? (samozřejmě, je to nouzovka, ale dokud nemám nosič, tak nějak to kolo přepravit musím...)
 3. Díky, ještě si u AirBank a Fio ověřím, že to takto jde (a není problém hypo později navýšit na koupi domu) a s Partners se rozloučím
 4. Ty kreditky u mě asi neprojdou ... možná je to jenom moje neznalost, ale mám za to, že u kreditek si musím hlídat, kdy ji mám doplatit a v jaké výši. Možná jsem zbytečně zkostnatělej, ale prostě mám rád, když pravidelné výdaje platím trvalým příkazem a vše ostatní z běžného účtu (debetka, cash), kde si nic hlídat nemusím. Jinak ta moje hypo je trochu komplikovanější tím, že teď (doufám!) kupuji stavební pozemek, na kterém buď sám za dva, tři roky postavím dům nebo si ho ponechám jako dlouhodobou investici. Na pozemek mám svých 20 % plus 20 % potřebuji na hypo na barák. Těch 20 % na barák by teda klidně mohlo snížit úroky hypotéky na pozemek až do doby než začnu čerpat hypo i na dům. Nebo ne? Další prostředky bych nejspíš mohl mít od rodičů, kteří mají úspory na běžném účtu, takže kdybych je dal na svoji hypo, tak se budou de facto úročit ve výši úrokové sazby banky. Jediné co je potřeba, aby v případě potřeby bylo možné tyto prostředky obratem vybrat a investovat jinam.
 5. Vcerejsi zdravotni prochazka kolem Labe
 6. to ragu: Díky, asi ho zkusím (kontakt mám ). Jenom teda doufám, že se situace uklidní v nějaké rozumné době.
 7. Díky ? hraní s kreditkama nebude nic pro mě, ale ty offsetové hypo zvážím. No podle mě by to poradci mohli dělat dobře a poctivě, ale chtělo by to nějaký rozumnější systém odměn. Něco jako fixní platba za hodinu práce + "procento" z výnosu.
 8. Patriku díky! .... kdybys uvažoval o změně zaměstnání (nebo děláš poradce už teď), tak se mi ozvi Jinak cena pozemku je cca 2,3 mio, vlastni prostředky 20 %. Sazba byla fix na 5 let. V ceně snad měl být i provedený odhad ceny nemovitosti. Další náklady byly (doufám) pouze na pojištění nemovitosti. Vklady bych platil já. Pokud ale platí, že by s výslednou úrokovou sazbou měl zahýbat i poplatek 2 x dva tisíce za vklad, tak to možná ani nemá smysl řešit. Jestli ve výsledku zaplatím pár (jednotek) tisíc víc nebo míň je asi jedno... Ta AirBank zní zajímavě - takže pokud mám volný 1 Mio, který budu chtít využít až za jeden, dva roky, tak ho můžu na ten účet vložit, snížit si tím výrazně úrok a zároveň jej kdykoliv vybrat? Jinak "osobní" pojištění mi bylo nabízeno od Simplea (dcera Partners) - máte s ní někdo zkušenosti?
 9. raiffeisenbank .. mělo to být s pojištěním, ale moc nechápu, co chce na pozemku pojišťovat (banka to údajně umožňuje a sníží sazbu o dvě desetiny na výsledných 2,49 %, obdobné sazby se potom nabízely i u jiných bank). Detaily jsem s ohledem na krizi nezjišťoval.
 10. Měl bych dotaz k hypotékám. Momentálně hypo řeším a jelikož je to pro mě obor zcela nepoznaný, netuším, jak zjistit, jestli jsem od poradce (z Partners) opravdu dostal ty nejlepší nabídky na trhu nebo mě jenom tahá za nos. Poptávka proběhla někdy na přelomu února/března, kdy koronavir řádil hlavně v Číně. Výsledkem byly nabídky od 2,49 % roční úrokové sazby. No a když dnes čtu noviny, tak průměrná úroková sazba hypoték činila v únoru 2,42 %. S ohledem na vývoj posledních dnů jsem hypotéku nepodepsal a počkám až se všechno aspoň trochu uklidní. Každopádně můj dotaz zní, mám vyměnit poradce nebo je chyba někde jinde? Osobně si připadám jako jeden z nejméně rizikových klientů pro banky (mladý, ženatý, zdravý, se stálým příjmem, bez záznamů v registrech dlužníků či obdobných systémech), a proto bych očekával trochu lepší než průměrné podmínky
 11. Tak závazek dodat zboží dle původní objednávky bude platný ... otázka je jestli se ti chce s někým dohadovat
 12. S přítelkyní se chystáme na týden do Krušných Hor (Boží dar). Bereme kola a plánujeme nějakou turistiku + prohlídku dolů v Jáchymově. Je něco, co bychom neměli v okolí vynechat (třeba i na německé straně)? V tomto koutě republiky jsme nikdy nebyli
×
×
 • Create New...