Přejít na obsah

Step

Členové_50
  • Příspěvky

    125
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele Step

  1. Ahoj, bohužel musím změnit plány, takže prodám dva lístky na Iggyho Popa, Berlín, 19.6.2025, na stání. Cena 4 000 Kč za oba. Zájemci piště do zpráv
  2. Jako cyklista, motorista i turista souhlasim. Jet na kole pilu po cestach kde se (dovolene) pohybuji i chodci je o drzku a je to odpovednost cyklisty aby svoji jizdu prizpusobil. Naopak na silnicich me prijde, ze ta nenavist k cyklistum je nekdy zbytecne prehnana. Zvlast na silnicich nizsi tridy.
  3. Myslím, že to je pěkná ilustrace uvažování většinové populace. Jenom bych k tomu dodal, že Home Credit už patří mezi ty slušnější poskytovatele úvěrů. Vedle toho tady máme ještě řadu mnohem agresivnějších společností a pak nemálo skutečných lichvářů (kteří ani nemají žádné s.r.o. a fungují zcela mimo systém).
  4. Jo, takto jo. Já reagoval na Marovu druhou větu ("Ono pokud třeba i dědíš, tak dokud tu nemovitost vlastníš, je po rozvodu pořád jenom tvoje. Pokud ale prodáš a za ty peníze koupíš něco jiného, to uz je společné.") kterou chápu tak, že jde o byt z dědictví (tedy tvůj výlučný), který následně prodáš a koupíš něco jiného.
  5. A proč si to myslíš? Mě napadá jen ten důvod, že byt se v mezidobí "sám" (pouhým plynutím času) zhodnotil, což představuje zisk z výlučného majetku, který je již součást SJM a pokud na koupi nové věci použiju i tento zisk, tak nová věc spadá do SJM. Pokud ale "zisk" nepoužiju, tak jsem novou věc koupil z výlučného a opět bude moje výlučná.
  6. To si nutně nemyslím. Pokud "něco jiného" koupím výlučně z peněz z prodeje nemovitosti, kterou mám (z dědictví) ve výlučném vlastnictví, tak mám za to, že i "něco jiného" bude opět v mém výlučném vlastnictví. Problém je, pokud na koupi "něčeho jiného" použiju (byť jen malou) část jiných prostředků než z prodeje nemovitosti ve výlučném vlastnictví. Komplikací může být rozdíl v hodnotě předmětné nemovitosti v době nabytí vlastnictví v rámci dědictví a hodnotě v době jejího prodeje. Zisk z výlučného majetku je totiž součástí SJM a pak by i použití tohoto zisku na koupi "něčeho jiného" způsobilo, že "něco jiné" bude v SJM. Abych to shrnul, vždy doporučuji věci konzultovat s advokátem, každý případ má svá specifika A ještě krátký dovětek; pokud nemáte "předmanželskou" nebo obdobnou smlouvu, tak vše co vyděláte v práci za trvání manželství spadá do SJM a je vaše společné. To jestli si vedete oddělené účty nebo máte jeden společný na věci nic nemění.
  7. Minimalne nektere vakciny (tusim Avenier) nejsou aktualne pro prakticke lekare dostupne (pro detske ano).
  8. Nestačilo. Je prostě část společnosti, která má myšlení nastavené jinak a represí je prostě vychovat nejde. Když jim auto zabavíte, tak si obstarají buď nějaký další šrot za pár tisíc nebo něco ukradnou. Když je zavřete, tak sice na pár měsíců od nich máte pokoj, ale pak se vám vrátí člověk ještě více neschopný normálního života. No a jelikož takovýchto individuí není málo, tak je prostě napořád všechny pozavírat nejde (protože za chvíli by je nebylo kam dávat a navíc to stojí strašný peníze). Jediné řešení je nedopustit, aby z nich vyrostlo to, co z nich vyrostlo (dát jim vzdělání, podporovat je ve sportu a kultuře, ...). Jak konkrétně to udělat, nevím, je to úkol téměř nadlidský, ale nic jiného než se o to pokoušet nám nezbývá. U těch co jsou už dospělí pak taky není jiné řešení než je "převychovat". Dlouhodobá zkušenost ale ukazuje, že lze převychovat lze dospělé lidi pouze těžko a tvrdé postihy jsou v tomto spíše kontraproduktivní.
  9. Step

    BIKE

    Díky, vemu teda všechno.
  10. Step

    BIKE

    Mám dotaz na cyklisty cestovatele. Za měsíc letíme do jižní Itálie, tak jsem se chtěl zeptat na zkušenosti s půjčováním kol. Hlavně mi jde o to, jestli je potřeba brát si své boty/helmu/bidon nebo se to půjčuje komplet. A pokud jde o boty, jestli není problém, že mám spd (jezdím s tím i na silničce). díky
  11. Kde kupujes za 1500? Ja ted zacal pit vic Distillers Edition,protoze byla dostupnejsi nez klasicka.
  12. Já z nich nadšený jsem ... a naopak, pro mě jsou spíš na turistiku, na běh mi přijdou zbytečně těžké.
  13. Step

    Káva

    Já mám dva Porlexy (mini a tall) a jsem maximálně spokojenej. Mlýnek používám na stejné účely jako ty, hrubost jde nastavit. Na french press pro více lidí bych doporučil ten větší - tall. Každopádně trochu úsilí u mletí člověk vynaložit musí. Oproti levným mlýnkům z Tesca je Porelx nesrovnatelně lepší, jak je na tom ve srovnání s mlýnky za 4, bohužel netuším (nikdy jsem nezkusil).
  14. pro Tondu: Já bych jeden den dal určitě Kutnou Horu. Moc pěkné historické centrum (památky UNESCO, muzeum stříbra (s možností navštívit doly) , ale taky galerie současného umění GASK) a několik dobrých podniků na jídlo/pití (pokud teda bude skrz Covid otevřeno).
  15. Jakoze skrz covid jsem oslabenej,mam poskozeny plice a na to mi naskoci bakterie ze kterych mam zapal plic a ty potom lecim antibiotikama? ... jestli jsem mimo tak to radsi nechte byt Budu dal spokojene zit ve sve nevedomosti
  16. Antibiotika? ...hovno tomu rozumim,ale mel jsem za to,ze antibiotika na virozy nezabiraji a ze covid je viroza.
  17. S tím doručováním to bude trochu komplikovanější. 1. Těžko se bude prokazovat, že pošta nedoručovala správně, protože pokud jsem byl doma, tak mi měli doručit osobně. 2. I když se jedná o pochybení pošty (tím, že nedoručili osobně, ale rovnou mi vhodili do schránky papír, že jsem nezastižen a ať si pro dopis dojdu na pobočku), tak si myslím, že uplynutím 10 dnů od vhození lístku do schránky s upozorněním na dopis se tento považuje za doručený (a to nehledě na to, jestli jsem na poště byl nebo nebyl). Jinak oprávnění hygieny jsou opravdu ze zákona poměrně široká a s jejich "zdravotními závěry" ohledně nařízených opatření de facto nelze polemizovat. Jiná věc je, že rozhodnutí hygieny, která jsem v minulosti viděl byla tak "špatná" (nepřezkoumatelná), že na jejich základě by dle mého žádná uložená pokuta neobstála.
  18. To vracení na Slovensko je podle mě blbost. Normálně lze vrátit na jakoukoliv prodejnu (provozovnu) v ČR či na adresu sídla. Smluvní ujednání, které říká něco jiného je dle mého neplatné (resp. se k němu nepřihlíží). Vycházím z občanského zákoníku (zejména § 1831 + 1812 + 434) a směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2011/83/EU.
  19. Běhám v Mizuno Wave Sky 3 a jsem maximálně spokojenej. Předtím nějaké Asics a boosty od Adidasu. Dřív jsem běhal ve všem možným a bolely mě hlavně achilovky (a to jsem běhal hlavně lesní cesty). Dnes v pohodě 10 km na silnici a limituje mě jenom fyzička
  20. Zenithky v práci
  21. Bylo to krasnych pet tydnu s MJ …. Last Dance muzu jenom doporucit.
  22. Zdravím, při vyzvedání kola z pravidelného servisu mě servisák důrazně upozorňoval, abych kolo určitě nepřevážel v autě v poloze řídítkama dolů (a vidlicí nahoru) ? prej by to mohlo zničit vzduchovou vidlici. Mám ho brát vážně? (samozřejmě, je to nouzovka, ale dokud nemám nosič, tak nějak to kolo přepravit musím...)
  23. Díky, ještě si u AirBank a Fio ověřím, že to takto jde (a není problém hypo později navýšit na koupi domu) a s Partners se rozloučím
  24. Ty kreditky u mě asi neprojdou ... možná je to jenom moje neznalost, ale mám za to, že u kreditek si musím hlídat, kdy ji mám doplatit a v jaké výši. Možná jsem zbytečně zkostnatělej, ale prostě mám rád, když pravidelné výdaje platím trvalým příkazem a vše ostatní z běžného účtu (debetka, cash), kde si nic hlídat nemusím. Jinak ta moje hypo je trochu komplikovanější tím, že teď (doufám!) kupuji stavební pozemek, na kterém buď sám za dva, tři roky postavím dům nebo si ho ponechám jako dlouhodobou investici. Na pozemek mám svých 20 % plus 20 % potřebuji na hypo na barák. Těch 20 % na barák by teda klidně mohlo snížit úroky hypotéky na pozemek až do doby než začnu čerpat hypo i na dům. Nebo ne? Další prostředky bych nejspíš mohl mít od rodičů, kteří mají úspory na běžném účtu, takže kdybych je dal na svoji hypo, tak se budou de facto úročit ve výši úrokové sazby banky. Jediné co je potřeba, aby v případě potřeby bylo možné tyto prostředky obratem vybrat a investovat jinam.
  25. Vcerejsi zdravotni prochazka kolem Labe
×
×
  • Vytvořit...