Jump to content

mato57

Member_50
 • Posts

  130
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Liberec
 • Fanoušek značky
  staré kapesní ...

Recent Profile Visitors

3,260 profile views

mato57's Achievements

Učedník

Učedník (4/8)

 1. Ahoj, mám tady tři kousky informačního čtvrtletníku švýcarského aukčního domu KOLLER. Jsou to takové "jakonoviny", ale s perfektními obrázky a na kvalitním papíře, takže je mi líto to jen tak vyhodit. Kdo bude mít cestu kolem Liberce tak zdarma, jinak za poštovné. Přikládám pár obrázků. Vždy dvojice - první strana plus zmínka o hodinkách resp. hodinách v daném čísle.
 2. Pořídil jsem nějaké kapsáče a prodejce tvrdil, že se jedná o " ... die zivile Ausführung des Naval Artillerie Chronograph ... der auch für die deutsche Kriegsmarine geliefert wurde" a jako zdroj uváděl knihu Konrada Knirima "Militäruhren (Band 1): 150 Jahre Zeitmessung beim deutschen Militär". Ve vojenských hodinkách se vůbec nevyznám (i když jedny už mám, ale pořizoval jsem je z jiného důvodu než je jejich "vojenskost"), tak se zkusím zeptat tady. Snad se mnou bude zacházeno vlídně Byl by někdo schopen a ochoten mi sdělit, co se v uvedené knize k danému tématu vlastně píše? Je tam obecná zmínka o civilních verzích vojenských kapesních chronografů, o kalibru Unitas 45C / Leonidas 45C, nebo něco konkrétního přímo k těmto hodinkám? Fotky jsou prodejce, i když hodinky jsou už moje. Momentálně jsou však v péči hodináře, takže vlastní foto teď neudělám.
 3. ... jj, už jsem se zorientoval:
 4. Čtyřciferné sériové číslo - to je paráda. Nechystáš se požádat Longines o výpis z archivu? By mě zajímalo, co je to přesně za kalibr. Takovýhle strojek jsem ještě neviděl.
 5. ... njn, jedna ze situací, kdy je stáří výhodou. Není jich mnoho, ale existují
 6. Tak nevím, esli tam soudruzi nemají nějakou chybku. Vyšlo mi tohle, ale zatím jsem na sobě žádné stopy geniality nepozoroval.
 7. Když jsi to nikde nenašel, tak to podle mě spíš znamená, že to běžné a masově vyráběné zřejmě nebude ... a tenhle typ mikroregulace u kapesních hodinek Omega běžný rozhodně není (ani Dr. Roland Ranfft (ranftt.de) to ve své databázi nemá). Navíc, jestli je ciferník a pouzdro ve stejně skvělém, netknutém stavu jako strojek, tak tě toho zklamání někdo určitě rád zbaví (včetně mě ... )
 8. No, vzhledem k národnostnímu složení obyvatelstva Liberce v té době, bych se přikláněl spíš k německému stroji. Díky.
 9. Není zač Číslo pod ciferníkem máš/řekneš? Kdybys nechtěl sem, tak prosím alespoň do SZ. A hlavně pak dej vědět výsledek. Jinak zajímavé počtení na téma nejstarších Longines, včetně předchůdců kalibru 20A (tj. kalibrů AA1 až AA4 (= Auguste Agassiz + pořadové číslo)) je na omegaforums.net
 10. Nevěděl by náhodou někdo, co je tohle zač? Děkuji předem.
 11. Je tady někdo, kdo se (opravdu) vyzná v autorských právech na internetu a byl by ochoten podívat se na jeden konkrétní případ a potvrdit, resp. vyvrátit mé domněnky? Když tak prosím SZ.
 12. Tak jsem se konečně osmělil vstoupit do světa komplikací a pořídil si stříbrný anglický chronograf s rattrapantem značky S. Smith & Son: Chvíli jsem žil v domnění, že budu mít anglické hodinky, ale znalci mě rychle vyvedli z omylu. Strojek je švýcarský, vyrobený firmou Henchoz Frères v Le Locle a pouzdro je rovněž švýcarské. Anglický je, kromě konečného prodejce, asi jenom nápis na ciferníku. Takže teď už asi chápu, co ve skutečnosti znamená tato hezká internetová formulace: " ... around this time a period of general decline for British horology began; even so, a few British watchmakers created magnificent, ultra-complicated watches, as if to prove to the world that they were still the best. Some of these watches were made in collaboration with the most renowned Swiss watch companies." T.j.: koupím kvalitní švýcarské hodinky, někam na ně prdnu své jméno/firmu (nebo to tak rovnou objednám přímo u výrobce?!?) a pak je s patřičnou parádou prodám britské admiralitě. ... a ještě bonus - dobová reklama s datací "březen 1896"
 13. Ve vstupu do Severočeského muzea v Liberci je tohle: Doprovodná informace praví: "Původní věžní hodinový stroj Severočeského muzea s unikátním krokovým mechanismem s volným kyvadlem a občasným gravitačním impulsem, vyrobeno v továrně na hodiny F. X. Schneider a synové v Broumově v r. 1898".
×
×
 • Create New...