Jump to content

zekon7302

Member_50
 • Content Count

  4,265
 • Joined

 • Last visited

About zekon7302

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 02/24/1973

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Frýdek-Místek
 • Fanoušek značky
  Prim, Omega, vintage.

Contact Methods

 • Skype
  zekon7302

Recent Profile Visitors

11,282 profile views
 1. Sklo je pořád stejné, jde o víko, je to automat takže je o dost vyšší.
 2. Klidně nabídněte i něco jiné. Podmínka do 38mm, ne Seiko nebo microbrand.
 3. Jj, tahle kategorie hodinářů, jsou to přímo umělci. Špatné postupy, hodinkám spíš ublíží, a lepidlo do hodinek taky nepatří.
 4. Tobě někdo poslal součástky z Eltonu?Nepamatuji, že něco takové se v Eltonu stalo, aby se posílali součástky zákazníkovi nebo hodinářům. To, co jsi sehnal, určitě nebylo nové, a je možné, že už taky použité. O opravách, jak se co má dělat, nás opravdu poučovat nemusíš, a pokud máš pocit, že palety bez zalepení a bez přesného uložení do kotvy stačí seřídit okem, tak se pleteš. Jo a nemusíš mi odpovídat, víc už nepotřebuji vědět.
 5. Ano, je to jak píšeš a pořád ho tam máme, je to dobrý pomocník.
 6. Můžu ti z práce taky nafotit přímo z projektoru, pořád ale nerozumím tomu, jak případnou závadu odstraníš doma, a jak jsi psal, tak pouze okem(lupa, nebo megalupa). Jak třeba zalepíš palety správně? A ještě dotaz, jak opravuješ “vydretý” mostík pétovníku?
 7. Výměna možná i za jiné zajímavé něco do velikosti 40mm, ideálně 36-39mm. Hodinky mám po servise, odchylka +1s/24h, krabice, doklad o koupě, korunka, luneta, číselník a ručky vyměna za díly v lepším stavu. Jedná se ref.15210, r.1989, safír, 34mm, trade price 130000kczk včetně dalšího pouzdra(koupil jsem jako celek kvůli korunce a lunetě, hladká luneta byla taky přidána), vše origo, žádný aftermariet. Ideálně osobko, ale asi dle nařízení, teochu problém.
 8. Tak takhle, no to se samozřejmě dělá, ale musíš mít fakt dobré oko, když zvládneš nastavit palety od oka. Kolíky, pokud jsou onhuté, tak asi k tomu byl důvod, palety se většinou povolí nesprávným čištěním, krok může taky ovlivnit popudný kámen(může být volný, poškozený), a taky jeho poloha. Dostáváme se ale už k setrvačce, tam je taky spousta proměn, které řešíš, a nesmíme zapomenout i na krokové kolo. Ono by se dalo spíš dlouze mluvit o tom, co všechno je třeba udělat, aby nakonec hodinky byly v pořádku.
 9. Krok se seřizoval vždy, i teď, ten přístroj tam je pořád. Všechny strojky vyráběné v Eltonu, za celou historii,byly se švýcarským krokem a dle doporučení se i nastavoval. Jo a přesnost hodinek není jen o tom kroku, palety jsou nastavené pod optikou, netuším jak to provádíš doma.
 10. Nový číselník, ručky, sklo, luneta, dýnko, pouzdro a servis strojku cca 20kczk.
 11. To je pravda, ale i na tom je kus práce, a za piškoty a mlíko to dělat nebudu.
 12. Jsou parádní, za mně nej speedy doteď, ale ten ah nee.
×
×
 • Create New...