Jump to content

rolas

Member_50
 • Posts

  814
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha/Ostrava

Recent Profile Visitors

8,659 profile views

rolas's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Oba seriály doporučuji! https://www.csfd.cz/film/810920-chalifat/prehled/ https://www.csfd.cz/film/1164571-volavka/prehled/
 2. Já jsem z paddlu vždycky spadnul, když jsem dělal fakt kraviny, nicméně máme paddle pro 2 a ten je fakt hodně stabilní, to chce už umění z toho spadnout, takže možná koupě většího paddlu by pomohla.
 3. @KFL @Bells @Frantik chlapi díky moc za informace.
 4. Máte někdo zkušenost s těmito službami? https://www.renta365.cz/ https://idealninajemce.cz/ Má to smysl u nich poptávat, nebo je lepší si to zařídit přes klasickou RK? Nerad bych pak tady psal dotaz jak je název vlákna :).
 5. Je pravda, že to není klasický SUP no, ale přítelkyně se opaluje a já makám a ono se to nezdá, ale 1 člověk navíc a hned to pádlování je těžší a do toho vlny a vítr a najednou to je problém, naštěstí kajakové pádlo podrží. První dovolená u moře byla s klasickým pádlem a stačilo mi, já už si na to tak zvykl, že to používám všude je to rychlejší, záběr je rovnoměrný a na moři bezpečnější. Jinak to máš pevný paddleboard?
 6. Moje maximum co se týče pádlování na moři, 2,7km vzdálený ostrov od pevniny, jedno vím jistě, více už nezkouším :). Pár poznatků za mě pro budoucí či současné majitele, třeba to někomu pomůže: Aztron Giant Double Pump - gamechanger co se týče foukání, bez toho už ani ránu. Na moře a nějaké dobrodružství doporučuji určitě dvoukomorový paddleboard. Na moře taky doporučuji kajakové pádlo a obmotat si to páskou na řídítka v místech úchopu. Mno a pro komfort při pádlování určitě si pořídit sedačku na paddleboard :).
 7. rolas

  Doxa SUB

  Pár tematických od moře :).
 8. Potřeboval bych poradit. Chtěl bych si koupit zábavné auto na dojíždění do práce. Vzhledem k tomu, že to mám denně 24km, tak chci benzín. Preferoval bych koncern z důvodu, že mám možnost si přímo vyjet konkrétní díly pro daný vůz, nicméně pokud mi poradíte i jinou alternativu, tak budu rád. Budget mám 200 a hodně se mi zamlouvá Audi S3 8l, nicméně je to vhodné jako "daily car" nebo je to kravina z pohledu nákladů na servis? Na ten motor 1.8t jsem četl převážně kladné reference. Děkuji za rady a doporučení.
 9. Nějaký pátek jsem už Fio nepoužíval, tam mám jen ČEZ, ale kdysi jsem přes to bez problému nakupoval i US akcie, ale vzhledem k poplatkům jsem přešel jinde. Nákup byl stejně složitý jak nákup ČEZu, jen bylo potřeba tam vložit USD.
 10. Trochu technická otázka pro ty co znají koncern. V autě mám 7kvalt S-tronic a když chčije, tak po nastartování/během jízdy to hodí chybu na převodovce (Gearbox malfunction: you can continue driving (limited functionality) a k tomu EPB se ozve taky (parking brake malfunction). Když zastavím a vypnu motor, tak mi tam nechce se hodit P/D, ale pak dám třeba na N a chytne se to a normálně můžu pokračovat dál. Když je pěkně tak se to nestane, jen když je vlhko. Převodovka řadí v pohodě, netušíte náhodou co by to mohlo dělat?
 11. Dobrá připomínka, mám v plánu 14 denní trip, takže plánuji dle aktivit zůstat na místě 1-4 dny.
 12. Máte nějaké tipy, kde určitě si zajet v Chorvatsku/Slovinsku případně Rakousko, ale tak aby to bylo při cestě? Plánuji navštívit 3-5 míst s tím, že Dubrovník by byla poslední destinace. Z Chorvatska mám projetou Istrii a Krk, takže bych chtěl spíše níže. Co se týče Slovinska, tak na místech Bovec, Bled a Bohinjské jezero už jsem byl. Určitě pudu rád za tipy na pěkná místa ke šnorchlování případně využití paddleboardu pro soukromé pláže, ale také budu rád za tipy ve vnitrozemí.
 13. Pamatuji si, že tehdy jsem jako test poslal 1000CZK a přišlo to hned, tak pak jsem zaslal 30000CZK a trvalo to týden :). Jinak co se týče posílání SEPA plateb do zahraničí přes Revolut, tak s tím mám dobré zkušenosti. Nicméně na převody EUR/USD jsem si udělal účet u Monety a jejich směnárna nabízí mnohdy lepší kurz, ale nevýhoda je, že funguje jen po-pa od 8 do 5.
 14. V pátek bohužel už něco mám, škoda, tak někdy jindy.
 15. Pokud by došlo na situaci, že opravdu opouštíš ČR, tak tuzemské banky můžou být riziko. Revolut na crypto je blbost, to už je lepší to tam nechat v jiné měně, než to převádět do crypta a pak zpět (pokud nechci spekulovat na pokles/růst). Určitá možnost je mít zahraniční brokery, kde třeba pravidelně investuji, tak je zde možnost je dočasně využít pro "uskladnění" peněz a pak je poslední možnost, že dočasně převést si prachy do BTC a vybrat v jiné zemi, ale je zde riziko, že než dojde k výběru, tak třeba počáteční vklad může být klidně o 40% nižší, ale zas nikdo vám na to nešáhne a samozřejmě nesmím emigrovat do země kde to je blokované :D. Podle mě na to se nedá z hlediska normální lidí úplně připravit, to jen v případě velmi movitých co si můžou dovolit mít majetky po celém světě. Mít všechny prachy v nemovitostech může být v tento moment značně nevýhodné, protože to nemusíš prodat. Za mě tedy ideálně mít dlouhodobě něco v cash (samozřejmě EUR/USD), nějaké hodinky a zbytek rozhozený různě, ale určitě ve věcech co jsou likvidní a zbytečně se nestresovat.
×
×
 • Create New...