Jump to content

rolas

Member_50
 • Posts

  805
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha/Ostrava

Recent Profile Visitors

8,497 profile views

rolas's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Trochu technická otázka pro ty co znají koncern. V autě mám 7kvalt S-tronic a když chčije, tak po nastartování/během jízdy to hodí chybu na převodovce (Gearbox malfunction: you can continue driving (limited functionality) a k tomu EPB se ozve taky (parking brake malfunction). Když zastavím a vypnu motor, tak mi tam nechce se hodit P/D, ale pak dám třeba na N a chytne se to a normálně můžu pokračovat dál. Když je pěkně tak se to nestane, jen když je vlhko. Převodovka řadí v pohodě, netušíte náhodou co by to mohlo dělat?
 2. Dobrá připomínka, mám v plánu 14 denní trip, takže plánuji dle aktivit zůstat na místě 1-4 dny.
 3. Máte nějaké tipy, kde určitě si zajet v Chorvatsku/Slovinsku případně Rakousko, ale tak aby to bylo při cestě? Plánuji navštívit 3-5 míst s tím, že Dubrovník by byla poslední destinace. Z Chorvatska mám projetou Istrii a Krk, takže bych chtěl spíše níže. Co se týče Slovinska, tak na místech Bovec, Bled a Bohinjské jezero už jsem byl. Určitě pudu rád za tipy na pěkná místa ke šnorchlování případně využití paddleboardu pro soukromé pláže, ale také budu rád za tipy ve vnitrozemí.
 4. Pamatuji si, že tehdy jsem jako test poslal 1000CZK a přišlo to hned, tak pak jsem zaslal 30000CZK a trvalo to týden :). Jinak co se týče posílání SEPA plateb do zahraničí přes Revolut, tak s tím mám dobré zkušenosti. Nicméně na převody EUR/USD jsem si udělal účet u Monety a jejich směnárna nabízí mnohdy lepší kurz, ale nevýhoda je, že funguje jen po-pa od 8 do 5.
 5. V pátek bohužel už něco mám, škoda, tak někdy jindy.
 6. Pokud by došlo na situaci, že opravdu opouštíš ČR, tak tuzemské banky můžou být riziko. Revolut na crypto je blbost, to už je lepší to tam nechat v jiné měně, než to převádět do crypta a pak zpět (pokud nechci spekulovat na pokles/růst). Určitá možnost je mít zahraniční brokery, kde třeba pravidelně investuji, tak je zde možnost je dočasně využít pro "uskladnění" peněz a pak je poslední možnost, že dočasně převést si prachy do BTC a vybrat v jiné zemi, ale je zde riziko, že než dojde k výběru, tak třeba počáteční vklad může být klidně o 40% nižší, ale zas nikdo vám na to nešáhne a samozřejmě nesmím emigrovat do země kde to je blokované :D. Podle mě na to se nedá z hlediska normální lidí úplně připravit, to jen v případě velmi movitých co si můžou dovolit mít majetky po celém světě. Mít všechny prachy v nemovitostech může být v tento moment značně nevýhodné, protože to nemusíš prodat. Za mě tedy ideálně mít dlouhodobě něco v cash (samozřejmě EUR/USD), nějaké hodinky a zbytek rozhozený různě, ale určitě ve věcech co jsou likvidní a zbytečně se nestresovat.
 7. takže jarní sraz 2022 19.3.2022 od 18.°° Radegastovna Ostrava Poruba 1. Farky 2. Beet 3. Krutor 4. rolas
 8. Chlapi já to beru jako srandu :), nicméně co se týče těch MM200, tak to byla taková forma útěchy, než budou MM300. I když to jsou parádní hodinky, tak bohužel půjdou z kola ven, jakmile zas zjistím, že nutně potřebuji nějaké další hodinky do sbírky.
 9. @petr_cha a @sodekcz co je na té kávě špatně? Zrna mám čerstvě upražená od jedné místní pražírny, namleto na ručním mlýnku a stlačeno přes Aeropress, kdybych koupil kvalitní pákovku, tak už by nebylo na Seika že . @kamilb parádní 12cky!
 10. Zdravím, můžu se přidat do klubu?
 11. Kolegové z SK, jak jste řešili poslání hodinek ve výši 1800Euro+ na dobírku do Česka? 

  1. Show previous comments  5 more
  2. rolas

   rolas

   Díky za info, bohužel žádný dopravce na tuto službu není. Nejednalo se o obchod přes toto fórum. 

  3. alexlovha

   alexlovha

   Pres DHL, radne pojistit a cele zdokumentovat na video.

  4. MichalSVK

   MichalSVK

   Celkovo odosielanie zo SK, kto poistuje na vysoke sumy cez 10k€ ??

 12. @eskimak a @xvoloda díky za info, omlouvám se, že jsem nebyl příliš konkrétní, jedná se o ročník 2011, takže xenony. Později jsem si říkal, že přeci výbojka to nemůže být a jak vidím, tak je to ta horší varianta. Lze toto opravit (to už bych pak asi řešil nějakou renovaci), nebo obvykle se to řeší výměnou celého světlometu?
 13. Možná hloupý dotaz, ale všiml jsem si, že mi přestalo svítit levé dálkové světlo, nicméně potkávací funguje. Stačí pouze vyměnit výbojku D3S, nebo je problém někde jinde? Jedná se o Audi A5.
 14. Prosím o radu. Je lepší koupit 3.0BiTDI 230kW (bez adblue/Euro5) nebo novější 3.0BiTDI 240kW (s adblue/Euro6)? O výkon momentálně mi nejde, spíše spolehlivost. Dále má to u nás smysl hrotit Euro6, kvůli tomu ekošílenství co děje kolem?
×
×
 • Create New...