Jump to content

malbur

Member_50
 • Content Count

  246
 • Joined

 • Last visited

About malbur

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Brno

Recent Profile Visitors

1,635 profile views
 1. Obecně jsou meranomovy ocelové tahy na SE Neptuny to nejlepší, s čím se kdy pouzdro 960 prodávalo. Trošku se liší i tahy mezi generacema SE Neptunů, na první generaci byl 21mm tah pozdějí už 22mm, který podle mě sedí líp.
 2. To je ten problém, když tam dáš 18mm tak to vyrobí zub mezi adaptérem a páskem. Minulý rok jsem koupil neptuny z druhé ruky (doslova) v kombinaci adaptér a originál 18mm mesh od meranoma. Nevypadalo to úplně špatně ale ten přechod mi trochu vadil. Nenašel jsem už lepší foto: Ideální by bylo, kdyby ten adaptér vypadal takhle:
 3. Přesně tak, dáš do toho 18mm řemen, případně 20mm s ořezem na 18mm, jak prodával dřív meranom. https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/straps/vostok-watch-vostok-neptune-96-case-pu-strap-with-fixing-pins.html
 4. Barva podle fotek suprově ladí s ciferníkem a plovárenské zapínání není na ruce zase tak nápadné. Shrnuto a podtrženo, až budou mít na ali zase nějakou slevovou akci a cena klesne na dolar dvacet tak objednávám!
 5. Aha, tak to sorry za mystifikaci. Dívám se, že podle téhle fotky jsou fakt ty "pilotky" oproti komandyrum masivnější.
 6. Řekl bych že běžné pouzdro sovětských komandirskych. https://www.ebay.com/itm/303585529704
 7. Ten křivý ciferník a vostoky si ve skutečnosti nejsou zase tak cizí. V 80.-90. letech se vyráběly takové exportní modely pod značkou W&CM.
 8. 1. ucvaknout nožičky a přilepit oboustrannou páskou. Prodává se na to i speciální na hodinky, ale asi poslouží i nějaká tenká z hobbymarkétu. 2. na ebay je prodejce roytone, který vyrábí sandwich cifry. Jeden takový mám a na spodní vrstvě je jsou klasické nožičky. Možná by prodal samotnou spodní vrstvu, kterou můžeš cifr podlepit když ubrousíš nožičky. 3. staré sovětské ciferníky mi přišly o něco tlustější něž ty moderní a stejně se v pohodě vešly. Teoreticky by šlo zbrousit nožky na tom tvém ciferníku a podlepit nějakým random ciferníkem.
 9. Ten Gombův kousek je celkově zajímavý, ciferník vypadá jako úplně černý, což si nepamatuju, že bych někdy viděl u téhle varianty scuba dude.
 10. Nový přírůstek - po měsíci od koupě a nějakých peripetiích s dopravou nakonec v pořádku dorazily Neptuny v NOS stavu - takový závan z časů, kdy se svět zdál jakžtakž v pořádku.
 11. A právě pro tyto případy je tu ebay: https://www.ebay.com/sch/31387/i.html?_from=R40&_nkw=230701
 12. To je snad samozřejmost, že vláda, nějaký ten krizový štáb a lidé okolo dostanou ochranné pomůcky přednostně.
×
×
 • Create New...