Jump to content

Ivan Lelák

Member_50
 • Posts

  3,192
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Fortis, Steinhart, Tag Heuer, Aviator, Sturmanskie, Traser, Prim, Breitling, Panerai...

Recent Profile Visitors

10,742 profile views

Ivan Lelák's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Včera jsem udělal ještě pár fotek na denním světle.. Bohužel jsem přehlédl smítka na sklíčku a oticky na leštěných plochách. Příště se polepším..
 2. Díky Davide. Já dokonce včera googlil barvy a jak uvádí některé zdroje, barva pouzdra opravdu nejvíc připomíná některé bronzy, i když v blízkém odstínu jsem párkrát viděl i růžové zlato. V každém případě se u Hamiltonů docela odvázali a musím jim přiznat odvahu zkombinovat tyhle barvy u military pilotek.
 3. Na vnější lunetě je stejná stupnice jako na Navitimerech, zbytek jsem neporovnával, ale slouží to k něčemu jinému než k násobení nebo dělení jako . Vzhledem k tomu, že to celé slouží k něčemu jinému než logáro (dělení, násobení..), předpokládal jsem funkční podobnost. Musím to teprve nastudovat. Díky za připomínku.
 4. Pokud se nepletu, s Davidem jsem tento týden uskutečnil už čtvrtý obchod během zhruba jednoho roku. Jako vždy precizní a vysoce seriózní spolupráce. Díky Davide.
 5. Dnes mám Fortisy, ale včera jsem měl celý den na ruce tento nový přírůstek.
 6. Hamilton Khaki Aviation X-Wind Auto Chrono - další pilotky v mé kolekci, tentokrát nezvyklé povrchovou úpravou pouzdra, která nesedí k military maskovacímu vzhledu ciferníku v barvách operace Pouštní bouře. Ale tohle nejsou obecné military hodinky, kde by se dala čekat matná černá kvůli odleskům, tohle jsou military pilotky, tedy jakási armádní aristokracie. O tom, že jsou to opravdu čistokrevné pilotky svědčí i komplikace pro výpočet snosu letounu při bočním větru. S touhle komplikací přišel Hamilton poprvé (aspoň jak jsem zatím dokázal zjistit) koncem roku 2017 a X-Windy měly být v limitované edici 1918 kusů oslavou stého výročí spolupráce Hamiltonu a americkou leteckou poštou. V dnešní nabídce jsou s chronem i bez a v několika barvách, třeba modrá nebo černá, které jim fakt sluší, ale já se rozhodl pro tenhle úlet..
 7. Díky místnímu členovi Davidovi mám dnes už třetí den tyhle hodinky. Před rokem jsem netušil, že budu mít někdy nějaké Hamiltony, před půl rokem že budu mít dokonce dvoje a před pár měsíci že za Hamiltony budu ochotný utratit tolik peněz. Ale stalo se. Píšu o nich i v sekci Hamilton, tak sem dávám jen odkaz a pár fotek. Až se spolu víc seznámíme, zkusím napsat a lépe nafotit i recenzi, kterou si tyhle pilotky určitě zaslouží.
 8. Jsou doma, ale popravdě po jednom dnu ještě nevím co napsat a ty hodinky se odmítají nechat vyfotit tak aby vyniklo jejich kouzlo a barva. V létě jsem na tyhle Khaki Aviation X-Wind Auto Chrono narazil a hned přeskočila jiskra. A je za nimi i jistý letecký příběh, protože řadu X-Wind dal Hamilton na trh v roce 2017, měla to být pocta stému výročí spolupráce Hamiltonu s americkou leteckou poštou. Prvních X-Windů s aplikací pro výpočet snosu vlivem bočního větru mělo být vyrobeno symbolických 1918 kusů. Verzí je za těch pár let víc, ale u těchhle se designér fakt vyřádil. Jsou to jednoznačně pilotky. A fakt velké, 45 mm. Skoro 15 mm silné. Agresivní military vzhled ciferníku v barvách operace Pouštní bouře, textilní řemen v barvě khaki a k tomu ulítlá PVD úprava pouzdra v barvě zářící mědi, možná růžového zlata, tak něco, fakt nevím. Plochy jsou kombinací matu a lesku. K tomu nerezová spona, nýty na řemínku a chromem olemované ručičky a některé indexy. Na obecné military hodinky dost úlet, ale tohle jsou military pilotky a mně přijdou fascinující. Na ruce sedí kupodivu skvěle, velikost nevadí ani není rušivá a moc o nich ani nevím. Ale jo, stále na ně koukám.. Je jasný že to nejsou hodinky pro každou příležitost, ale těch vhodných bude nejspíš víc než jsem myslel. Ještě pár parametrů - kalibr je tuším H-21, což je upravená automatická 7750ka s rezervou příjemných 60 hodin, otočená o 180 stupňů, tedy s korunkou (šroubovací) a tlačítky stopek vlevo, přičemž spodní obstarává start/restart/stop a horním se stopky nulují . Zadní průhled. Odolnost 10 bar. Shora plochý safír s vnitřním antireflexem. Oboustranně otočná luneta je součástí komplikace X-Wind, což není logáro jako u Breitlingu ale funkce pro výpočet snosu letounu vlivem bočního větru. K tomu slouží i 2 (!) vnitřní lunety ovládané šroubovacími korunkami na pravé straně. Jak se to celé používá jsem zatím nezkoušel, ale k hodinkám je slušný návod a na Youtube se to dá najít taky. Jsem pilot a i když to nebudu v letadle používat, protože pro létání mám speciální letecké Garminy, tohle se naučím a pro zajímavost vyzkouším. Ještě chci napsat, že hodinky jsou opravdu pěkně zpracované a na první pohled i řemínek. Jen ty kožené průvlaky mi přijdou že moc nevydrží a podobný pocit mám z vnitřní, snad sametové černé vrstvy, díky které je ale nošení velmi komfortní. Tolik zatím první dojmy, až toho bude víc, pustím se do recenze, kterou si tyhle Hamiltony určitě zaslouží. Fotky jsou mobilní, odpusťte kvalitu. Snad bych dodal jen že mám víc hodinek, které vypadají v různém světle vždy trochu jinak, ale tyhle jsou v tom naprosto unikátní. Nikdy nejsou 2x úplně stejné a popravdě ani nevím, jaká je jejich skutečná barva, hlavně se to týká pouzdra a ciferníku.
 9. No že by se ta fotka povedla se říct nedá. Ale mám je na ruce a to se počítá...
 10. Po šesti letech téměř denního používání..
 11. Moc pěkný. A jo - řemen sedne..
 12. To se občas stane, já posílal na reklamaci dva týdny staré a několikrát dražší hodinky. Ať to dobře dopadne!
 13. Fortis umí dokonalé pilotky..
 14. Dnes tyhle, téměř dokonalé pilotky..
×
×
 • Create New...