Jump to content

Ivan Lelák

Member_50
 • Posts

  3,363
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Fortis, Steinhart, Tag Heuer, Aviator, Sturmanskie, Traser, Prim, Breitling, Panerai...

Recent Profile Visitors

11,085 profile views

Ivan Lelák's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Nabízím z pozůstalosti medaile, odznaky a vyznamenání, mně jsou k ničemu a třeba by je chtěl nějaký sběratel. Cenu si představuji 250-500,- za medaili/vyznamenání a 50,- za odznak, ale klidně cenu nabídněte. Preferuji osobní předání, HK a okolí. Pokud by měl někdo zájem o celek, mohu i poslat a budu výrazně přístupnější dohodě. Omlouvám se za nekvalitní fotky, když tak mohu udělat a poslat lepší. Nabídky a dotazy prosím do SZ. Děkuji.
 2. Ano, ta pouzdra mám z Bystrého. I na Micru, stejné jako máš na fotce..:-):-)
 3. Ještě si dovolím pár poznámek a taky mých prastarých mobilních patlanin i převzatých fotek. Když jsem viděl Raptora poprvé, říkal jsem si, že tolik peněz za nůžky nedám. Ale znáte to, spousta věcí se kupuje víc srdcem než rozumem, Raptor vypadal parádně, nakonec jsem ho koupil a v ten okamžik se mi převrátil nůžkový svět a cena Raptora mi náhle přišla zcela přijatelná. Vzpomínám, že mi kdysi známý brašnář dělal pouzdra na jiné Leathermany, Zippo atd. Když jsem si pro ně jel, vzal jsem Raptora, protože mne zajímal názor odborníka. Vzal si kus 6 mm silné kůže a bez jakékoliv námahy ji střihnul. "Mámo", volal do patra na manželku, "pojď se na něco podívat, tohle potřebuju"! Dnes ho má nejen on, ale víc lidí, kteří měli možnost Raptora vyzkoušet, příběhů s užaslými pohledy bylo hodně. I když Raptor vypadá dravě (koneckonců má případný název), mnozí si myslí, že tím jeho dravost končí, ale to je velký omyl.
 4. No to je vidět jak čteš moje příspěvky, samozřejmě jsem pravítko použil a v textu o tom píšu:-):-). Máš v první větě pravdu - jiný Leatherman zvládne totéž, "kromě stříhání". A hlavně kvůli tomu ho mám a opravdu často používám, ostatní věci obvykle nechávám na Leathermanu co mám v kapse. Ano, najdou se názory různé, i od záchranářů, každý včetně nich si chválí to své. Profíci si navíc vyzkouší co jim vyhovuje a "vítězný tým" obvykle nemění, málokdo měl ovšem možnost Raptora vyzkoušet v akci a i když náhodou, tak protože jim ho nikdo nekoupí a oni jsou v zásadě spokojeni s tím co mají, tak v tom smyslu napíší svůj názor. Mně těší, že v naší FB skupině o Leathermanech je i jedna záchranářka, která je z Raptora tak nadšena, že se občas podělí o fotky ze služby (ne konkrétní zásahy).
 5. Osobně jsem z negativních postřehů kdysi zaznamenal jen tu "předraženost" (to slovo nechápu:-)) a třeba i zbytečnost klíče na láhve. Obojí je subjektivní a vzhledem k tomu, že vývoj Raptora probíhal ve spolupráci s US záchrannými složkami, mají všechny prvky nějaké opodstatnění. Co jsem ale nečetl nikdy byla kritika kvality, ta byla v drtivé většině případů naopak vyzdvihována. Mám Raptora (vlastně dva) asi 5 let a jediné co jsem nepoužil byl právě ten klíč na láhve, i když i ten jsem párkrát použil jinak, třeba jsem jím provlékl dřík šroubováku a otáčením Raptora povolil zarezlý šroub (ta díra se prostě může občas k něčemu hodit). Sklo jsem hrotem rozbil dvakrát, autopásy jsem sice neřezal ale hákem jsem otvíral krabice (stahovací pásky i karton), čelisti na prsteny jsem použil pro jiné věci víckrát a vydrží opravdu hodně, dokonce i pravítkem jsem párkrát něco měřil a nůžky používám opravdu často, je neuvěřitelné, jak snadno stříhají cokoliv (látku, karton, větve, plech, kůži, gumu, nějakou desku čehosi pro výrobu těsnění, plast atd.) a jak je střih čistý a bez otřepů. Když se k tomu připočte skladnost, vymakané pouzdro, klip a design nejen celého Raptora ale i vlastních čelistí nůžek, který možná ocení právě záchranáři, považuji Raptora za nejlepší nůžky na trhu a vůbec ne "předražené". Kdysi jsem prováděl srovnání s nějakými zdravotnickými nůžkami z Armedu a s průmyslovými nůžkami Fiskars a Raptor vyhrál na celé čáře. Když se tak zamyslím, je to můj nejpoužívanější Leatherman - ostatní Leathermany střídám, ale Raptora mám po ruce celé ty roky. Dva Raptory mám proto, že kdysi, když jsem zkoušel jeho hranice, praskla mi čelist nůžek na prsteny, bylo to při pokusu štřihnout podložku pod šroub M16, ta už byla fakt nad jeho síly. Leatherman mi sice poslal nového Raptora, ale trvalo to pár týdnů a já si na něj tak zvykl, že jsem si hned koupil ještě jednoho:-). Mimochodem, viděli jste film "13 hodin: Tajní vojáci z Benghází"? Tam se Raptor objevil a šlo tak trochu o chybu tvůrců filmu, který se odehrával v roce 2012, zatímco Raptor se dostal na trh tuším o rok později a film je z roku 2016.
 6. Nijak to nezmenší můj vztah k Fortisu, ale nové Stratolinery mne nezaujaly...
 7. Já už několik let uvažoval nad novými PRIMkami s inhouse kalibrem, ale stále jsem si nemohl vybrat. Diplomat, Traktor? Nejblíž byly některé Orlíky. Tehdejší přítelkyně si koupila dvoje, nejdřív Sport, poté Diplomat a oboje jsou skvělé. Koukal jsem na ně denně, což mou touhu posilovalo, navíc bydlím nedaleko NM, takže jsem se tam občas stavil. Ale stále to nebylo ono, nedostal jsem žádný definitivní impuls, u žádných hodinek to nebyla láska na první pohled, takové to intenzivní jiskření a pocit, že "tuhle holku (pardon, hodinky) musím mít". To jsem měl u některých mých Fortisů, TH Monaco, Hamilton Murph nebo pískový Hamilton X-wind Chrono (ty mají dokonce 3 otočné lunety) a popravdě, ani bez toho už hodinky nekupuji a tím pádem ani moc neprodávám, protože jde obvykle o dlouhodobý vztah. U PRIM to přišlo až s MIG-15..
 8. Jak píše clousseau, caravan24 je myslím největší zdroj informací, nevím jak dnes, ale bývalo to hodně aktivní fórum, pořádají se srazy, na několika tzv. Vševestavbových sletech jsem byl také, vždycky se tam našel někdo kdo dobře poradil. No a pak je dost facebookových skupin věnujících se karavaningu.
 9. Tak paráda, nevěřil jsem že je tu bude mít ještě někdo jiný. Jo, mám je rád a kupodivu je nosím víc do kanceláře než na volnočasové aktivity. I přes ten military styl jsou to velmi elegantní hodinky.
 10. Mám dotaz - sháním obyčejný, levný, celoroční nadzemní bazén na zahradu s životností cca 5 let. Nechci hadr, ale plechové stěny, popř. laminát, nevím o tom nic a tak se obracím na místní odborníky. Bazény nabízí spousta obchodů, od Mountfieldu po Hornbach. Chci něco, co je nenáročné na přípravu podkladu, montáž i pozdější údržbu, bazén by měl mít filtraci, schůdky, chci i krycí plachtu aby do něj nepadal bordel. Průměr si představuju něco přes 3 metry a hloubka přes metr. Bazén by stál celoročně venku, jen se zazimuje a na jaře zase napustí. Cenu si představuji 15-30 tisíc, 30 už je strop, protože netuším jestli to za pár let budeme vůbec využívat a nepůjde to do šrotu. Díky. Tady je moje teráska a pergola, je to v létě další obytný prostor, před 14 lety jsem postavil opravdu malý domek (Bungalov 13) na konci vesnice, miluju ho, na terase trávíme spoustu času a schází se u nás kamarádi, protože je tu klid a nádherné západy slunce.
 11. Dnes Aeromastery, hodinky, které mají opravdu kouzlo a charisma..
 12. Nedávno jsem získal hodinky Prim MIG-15 LE. Když mi v Eltonu říkali, že jsou unikátní dvěma otočnými lunetami, kontroval jsem tím, že mám hodinky se třemi. Ale i dvě jsou dost, navíc obě vnější jsou možná opravdu unikátem. Oboje hodinky patří mezi military pilotky, mají průměr 45 mm a safírové sklo. Tím asi podobnost končí ale oboje se mi líbí a svým způsobem mne fascinují.
 13. Včera Prim MIG-15, dnes Hamilton X-Wind. Oboje military pilotky o průměru 45 mm, Primky mají dvě otočné lunety, HAmíci dokonce 3.
 14. Jezdím bez motoru často, při rychlostech nad 25 km/h, motor zatím nevypínám (PROČ???), jen snižuji přípomoc na minimum. Je jasné že horský e-mastodont bude bez motoru proti staršímu kolu hendikepovaný, já jen reagoval na hory, sjezdy a nebezpečí u nezkušených e-bikerů, kterým motor umožnil vydrápat se na vrcholky, chtěl jsem říci, že kopce sjížděli zkušení i méně zkušení kolisté už kdysi na dnes zastaralých kolech a moderní e-biky jsou proti nim svým způsobem stabilní a bezpečné (a jak jsem psal o své zkušenosti z motorek, možná jsou stabilní i proti moderním kolům). Navíc nic není hazardem, pokud se to dělá s rozumem. Mimochodem máš pravdu, přesedl jsem na obstarožního horáka s úzkými řídítky a 26" koly, na druhou stranu dobře brzdil (hydraulika + kortouče) i řadil. Můj Haibike není ničím výjiměčný a komponenty jsou spíš základní.
×
×
 • Create New...