Jump to content

Ivan Lelák

Member_50
 • Posts

  3,704
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Fortis, Hamilton, Tag Heuer, Eterna, Sturmanskie, Prim, Traser, zatím platonicky Longines, Breitling, Panerai...

Recent Profile Visitors

12,066 profile views

Ivan Lelák's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. V podstatě si mohu vybrat co chci. Prý mohu i Apple (vedení firmy je má), ale nejsem si jistý, jak by se mi přezvykalo z Androidu a také nevím, jak je to s kancelářskými funkcemi, které jsem zmiňoval. Navíc jsem zvyklý na hodně Google aplikací, telefon si vždy vychytám, abych se "v něm" cítil jako doma a tohle by bylo něco úplně jiného. Zvyk je holt železná košile. Nicméně na Apple - spíš ze zajímavosti a abych si pak něco nevyčítal - kouknu, ale spíš to zatím vypadá na některý Samsung S23..
 2. Fakt je mám teď na ruce, i když na fotce je včerejší podvečer na terase. Hodinky jsem si včera přivezl ze servisu a pár dnů je asi z ruky nesundám.
 3. Rád bych Koscomu poděkoval. Už jsem tam nakoupil několik hodinek, originálních značkových řemínků, spon atd. V prosinci 2021 mi dělali servis na hodinkách Fortis s kalibrem ETA 2893-2 (GMT). Po servisu to při ručním natažení podivně dřelo, takový hnusný zvuk kovu odírajícího se o jiný kus kovu. Volal jsem tam a řekli mi ať hodinky přivezu, že se na to mrknou. Postupně to ale přestalo a naopak se mi začalo zdát, že je podezřele nízká rezerva nátahu a přesnost cca - 2 minuty denně. Chtěl jsem to ale nejdřív sledovat a do Prahy nejel hned, abych nevypadal jako blbec. Nakonec jsem se do Koscomu dostal až teď, víc než rok a půl po servisu. Přesto mne příjemně přijali a že prý pokud něco zjistí a bude to následek tehdejšího servisu, i po takové době to opraví zdarma. Po cca 2 týdnech mi volali, že na hodinkách nic nenašli, rezerva je prý necelých 50 hodin (má být 42, takže super) a přesnost mínus 5 sekund. Samozřejmě jim věřím, měřili to sofistikovaněji než já, možná jsem se u přesnosti přehlédl a to, že mi hodinky po celodenním nošení nevydržely ani noc je možná tím, že dost sedím v kanclu. Nevím, v každém případě jsem se pro hodinky včera stavil, dostal je + protokol z vibrografu + protokol o zkoušce těsnosti, s úsměvem mi poděkovali a řekli, že je to zadarmo. Skoro jsem se styděl, že jsem je otravoval zbytečně a tak trochu asi fakt vypadám jako blb, ale fakt bych přísahal, že to při natahování hnusně dřelo a rezerva a přesnost nestály za nic. V každém případě děkuji Koscomu za skvělý přístup a rád jejich služby opět využiju. Mám ty hodinky víc než 10 let a mám je opravdu rád.
 4. Koukám, že i můj nejmenší Fenix RC09 je proti ní obr. Ale mám ji rád a slouží už mnoho let.. https://www.svitilny-fenix.cz/produkt/nabijeci-led-svitilna-fenix-rc09/
 5. Týjo, tady je Bremont historií a já ho objevil až teď. A opravdu mne zaujal. Je to sice mladá firma, ale oba bráchové zakladatelé jsou piloti, v leteckém prostředí vyrůstali a s krásným leteckým příběhem je spojen i název Bremont. Je to britská firma (aspoň ji tak beru, i když vlákno je v sekci o švýcarských hodinkách) zaměřená na letectví (trochu i motorsport atd.) a já mám Velkou Británii rád, přestože se mi to v poslední době snaží rozmluvit. Souvislost mezi Británií, Československem a letectvím je ale historicky významná a snad i proto mne ty hodinky zaujaly. Navíc se mi líbí, některé hodně. Zatím se moc neorientuji v technické stránce, mají svůj kalibr ale netuším, z čeho vychází, mají údajně nějakou vychytávku, která zajišťuje hodinkám vysokou odolnost, ale ani o tom zatím nic bližšího nevím, určitě se tady ale najdou zasvěcenější lidé i majitelé Bremontů, protože by mne zajímaly i praktické zkušenosti. Pravda, cena Bremontů je na mladou firmu poměrně sebevědomá, na druhou stranu je jejich filosofie, přístup a obchodní politiky vynesly na úroveň, kde si to mohou dovolit, jakkoliv je to pro mne ta horší informace. Ale mohu se plést. Kolik je tu majitelů Bremontů a jak jste s nimi spokojeni?
 6. Mám 4 roky starý Huawei P30 Pro, stále funguje a zatím jsem nehledal důvod, proč ho měnit. Baterka drží, výkon stíhá, pěkně fotí, prostě pohoda. V práci ale máme možnost nákupu nových mobilů za neodolatelných podmínek a tak jsem dostal nabídku si vybrat nový. Ale jaký? Rád bych lovil ve vodách vlajkových lodí, ale zase 30+ tisíc za mobil mi přijde jako nesmysl. V posledních letech jsem měl šťastnou ruku, můj dnešní Huawei byl ve své době za skvělé peníze, předtím jsem měl úžasný LG G6 a předtím ještě skvělejší LG G3, všechny do 15 tisíc. Chci Android, měl by umět slušně fotit, ideálně značka, která dělá i výkonné chytré hodinky, které nejlépe fungují s mobilem stejné značky. Potřebuji synchronizaci s Outlook v počítači, navigaci, koukám na stažené filmy, dost fotím a fotky v mobilu upravuji, ovládám prvky chytré domácnosti, páruji s chytrými hodinkami, v práci využívám tabulky a texty, skenuji dokumenty, mobilní bankovnictví, letecké aplikace, mapy, Netflix, HBO, Spotify, Booking atd. Hry nehraju, ale výkon a kvalitní velký displej ocením. Huawei nevím, má prý stále problém s Google, tak to vidím na Samsung, ještě mne napadá Xiaomi, ale fakt se v dnešní situaci na trhu výkonných telefonů moc neorientuji a tak mne zajímají vaše tipy.
 7. Omlouvám se za tento dotaz, pokud se to už řeší jinde. Tak nějak jsem se zakoukal do britských hodinek Bremont. Je to poměrně mladá firma, ale její tah na branku je velký a určitě je nepovažuji za microbrands. Nicméně pro Bremont jsem tady nenašel samostatný prostor. Třeba francouzská Yema je zařazena mezi microbrands (má aspoň tento prostor), kam podle mého názoru nepatří a možná i ta by si zasloužila širší samostatný prostor. A takových výrobců by se našlo určitě víc. Máme tu prostor pro švýcarské, ruské, české, německé, japonské, dokonce i čínské hodinky, ale ne pro britské, francouzské nebo aspoň pro jednotlivé výrobce, pokud jich je v dané zemi málo. Máme tu sekci pro vojenské, kapesní, digitální nebo dokonce vintage hodinky, ale nenašel jsem samostatný prostor pro pilotky, potápky, oblekovky atd., což jsou významné skupiny. Nebo hledám blbě? Chápu, že filosofie struktury fóra je nějaká, ale rád bych v ní našel prostor pro jakoukoliv významnější kategorii nebo výrobce. Děkuji za prostor.
 8. Dnes jsem potřeboval jet do práce na motorce, odpoledne měla být taková menší firemní vyjížďka. Motorka delší dobu stála, připojená sice na chytrou nabíječku, nicméně už je před smrtí (je jí skoro 6 let) a po dnešní chladné noci jsem ani tak nenastartoval. Doběhl jsem domů, popadl Topdon a bylo nastartováno okamžitě. Pro jistotu jsem si ho vzal sebou, člověk nikdy neví, ale má být teplo a myslím, že už nastartuju normálně.. Jump Starter je skvělý pomocník!
 9. Jak jsem psal před dvěma roky, Black Storm Pro jsem kupoval v roce 2009 speciálně na motorku. Nemohu je prodat, protože jsme toho spolu zažili opravdu hodně. Na motorku je už nenosím, až na výjimky zaslouženě odpočívají ve vitríně. Ale dnes jsem vyrazil do práce na motorce a nevím proč, automaticky jsem sáhnul po Traserech.
 10. Souhlasím, příbuznost je zřejmá. V sobotu jsem byl v Eltonu, měli Den otevřených dveří a hodinky byly vystaveny ve vitríně. Musím říct, že naživo jsou hezčí než na fotkách, jsou opravdu krásné. Elton příbuznost s limitkou MIG-15 nezapírá, hodinky byly vystaveny s modelem MiG-15 a když jsem u vitríny stál, mladší zaměstnanec je zrovna popisoval skupince návštěvníků. Dle mého neobratně, hodinky prý navazují na předchozí limitku MIG-15 a dál popisoval spíš hodinky MIG-15, aniž by tam byly, místo aby mluvil o vystavených MACH. Nakonec si mne všiml a povídá "Tady pán je má zrovna na ruce, mohl byste nám je prosím ukázat"? Prvky hodinek MACH, konkrétně vroubkování lunety a "křížové" šrouby na dýnku, opravdu vztáhl k letounu MiG-15 i limitce MIG-15 a tím je příbuznost jasná, což mne trochu mrzí, i když chápu, že chtěli v Eltonu ten potenciál vytěžit. Přestože se hodinky jmenují MACH, v brožurce k hodinkám není o rychlostní bariéře ani zmínka, jen úzká souvislost s letectvím, v tomto případě vojenským, resp. stíhacím. Ale tím, že MACH vznikl po MIG-15 a navazuje na něj, možná jde i o připomínku příběhu, kdy se československé letectvo postupně, s dalšími letouny, dostávalo k rychlosti zvuku. Je tedy možné, že příští limitka bude MIG-19, po prvním nadzvukovém letounu, který u nás létal a stejně jako MiG-15 se u nás i vyráběl. Ale to spekuluji, v každém případě se ELTONU omlouvám, myslel jsem, že hodinky měly být oslavou dávné letecké rychlostní mety, ale tak to není, je tam jen širší souvislost. U některých limitek má ELTON příběh v hodinkách více promyšlený a dopracovaný, u některých limitek se jim to myslím vede méně a tohle je zrovna ten případ. Možná jsem jen namlsaný příběhy v limitkách MIG-15 LE nebo Nebeští jezdci LE a jejich prezentacemi. A navíc to není zdaleka jen případ limitek z Eltonu :-). Upřímně, kdybych ty peníze měl, resp. zrovna je chtěl utratit za hodinky, koupím je. Opravdu se mi líbí, titanový damašek je nádherný a hodinky si svou cenu jistě podrží. Ale prý už jsou stejně vyprodané..
 11. Paráda. Shodou okolností jsem také kdysi reklamoval Raptora a mezitím si koupil jiného, takže mám dva. Ale nechám si je oba, aspoň mám ve sbírce 2 různé barvy..:-).
 12. Tomu úplně nerozumím, ale bezva nápad, platit kreditkou sám sobě:-). Také platím kreditkou co nejvíc, protože mi jde 1% na penzijko. Je to takové milé přilepšení.
 13. Také mám jedny Ventury v plánu, zatím jen vím že chci ty velké. Skeleton je jedním z hlavních adeptů, ale také je jich víc a nejdřív bych to musel všechno vidět naživo.. Ale stejně jako u Tebe, ani u mne to momentálně není priorita.
 14. Obě verze jsou Khaki Field a obě jsou "Murph", sám výrobce uvádí menší verzi jako Khaki Field Murph 38 mm. Murph je jméno hlavní hrdinky z filmu Interstellar, takže souvislost s filmem je zřejmá. Schvaluji nicméně výrobci, že nápis na vteřinovku nedal, protože první Murphy, uvedené na trh pod nátlakem fanoušků filmu, jsou 42 mm a jsem rád, že jsou tím nápisem výjimečné. https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h70405730-khaki-field-murph-38mm.html
×
×
 • Create New...