Jump to content

Soulfish

Member_50
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Soulfish

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Contact Methods

 • ICQ
  427419803

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  JM
 • Fanoušek značky
  Oris
 1. Tak po dlouhé době update. Zatím všechno běží, jak má. Hodinky se nezastavují, ale je fakt, že jsem nezkoušel, jak moc je samonátahem dokážu natáhnout. Alespoň těch 24 hodin ležet bez pohybu a jít vydrží. To je příjemný. Dík všem, kteří přispěli tematicky vhodným zápisem.
 2. Tak dneska v 6:02 konec chodu, což jsem ale tak nějak tušil, protože jsem je pátek/sobota měl na ruce málo. Takže potud zatím spokojenost. Rozhodl jsem se hodinky oživit pouze otáčením v ruce, abych se koukl, jak reagují na pohyb rotoru. Musel jsem s hodinkama otočit asi 30x než se rozběhly. To mě překvapilo, čekal bych rychlejší reakci.
 3. Oukej - děnně strávím +- hodinku chůzí do/z práce. V zaměstnání prosedím za pc +- 50% (někdy značně víc) času a dost věcí dělám rukama. Opravdu si myslíš, že mi pomůže "dvakrát si skočit na záchod".:? Odpovím si sám - nepomůže. Aktuálním hodinkám běhá rotor (v porovnání s těma vrácenýma) jako zběsilý. Doufám, že je trabl vyřešen. A dali mi k tomu "novou" záruku od dnešního dne. Příjemné překvapení.
 4. Osobně mi přišlo, že se rotor moc nechtěl hýbat - když jsem hodinkama točil a koukal průhledem dovnitř, tak se mu docela často nechtělo pohnout a to ani když směřoval přímo vzhůru proti gravitaci. Prostě se mu nechtělo otočit dolů. Šance byla odhadem 50:50. Případně když se pohnul, tak se třeba po čtvrt otáčce kousnul. Doufám, že to tentokrát bude lepší. Akorát to úterý jsem si tak pěkně představoval pro vyzvednutí hodinek a on to bude až čtvrtek - aktuálně je má oblíbená barevná kombinace vyprodaná a měla by být na cestě. Díky všem zúčastněným za online konzultaci.
 5. Ještě mě tak napadá - kdybych pořídil watchwinder a dával je tam na noc (stejně je na noc sundávám), tak by to mohlo docela pomoct, což?
 6. Tak potom bude nutno vrtivost zvýšit. Ale překvapuje mě to, protože kamarád informatik (strojek eta 2824-2) s tím problém nemá a sedí za PC vyloženě celý den. Já se v průběhu pracovního dne i pohybuju z bodu A do bodu B a aktivně něco těma rukama dělám.
 7. Mě nenapadlo, že GB bude téměř nerozluštitelná zkratka Každopádně jsou dle servisu hodinky v pořádku. Ovšem klenotnictví v mých očích právě získalo mnoho kladných bodů, protože mi nabídlo výměnu za jiný kus. Tedy bych měl jít zítra vyzvednout kompletně nový kousek. To mě opravdu velmi příjemným způsobem překvapilo.
 8. A ještě jedna změna - není to u Londýna ale u Manchesteru a jedná se o servis jménem Chrontime LTD. Nebo alespoň to mi našel lokátor na stránkách Orisu. Bohužel to s brožurou aktuálně neporovnám.
 9. Pardon, jsou kupované ve Velké Británii, ještě stále jsem ve Velké Británii, tedy GB = Great Britain. Servisním centrum zde je kousek od Londýna a aktuálně jsou dle obchodu hodinky u Orisu, kde se hledá chyba. Nechal jsem jim v obchodě kompletní balíček, u sebe mám aktuálně pouze účtenku, tedy jméno centra budu muset případně vygůglit.. Mystifikace rozmystifikována.
 10. Servis pro GB - z hlavy nevím, jak se jmenuje.
 11. Tak se svezou do servisu ještě jednou, protože včera večer jsem je odložil večer ve 21:15 a ráno v 6:50 se mi zastavily v ruce, když jsem koukal, jak se za noc posunula přesnost. Začínám být vzteklej.
 12. Nevyjádřil, takže vůbec netuším, co s tím všechno dělali - dostal jsem akorát ztvrzenku, že to tam bylo.
 13. Předevčírem se vrátily ze servisu, tak jsem zvědav.
 14. Tak jo - ačkoliv jsem to zdůraznil, tak test proběhl natáhnutím přes korunku a následně to nechali doběhnout. Několikrát. Tak jsem jim znovu vysvětlil, kde si myslím, že je problém - hodí to na watchwinder a pak na to kouknou znovu. Tak jsem (znovu) zvědav.
 15. To jsem zdůraznil, když jsem je tam dával, ale tak třeba jsem kopyto a nevrtím rukou správně nebo už fakt nevím.
×
×
 • Create New...