Jump to content

14titi

Member_50
 • Posts

  477
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Seiko, Garmin, Hamilton

Recent Profile Visitors

2,511 profile views

14titi's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

2

Reputation

 1. Já jsem taky nějakou dobu čekal, jestli nenajdu bazarovej kousek, ale moc kusů tu asi obecně nebude, tak jsem vzal novej. Plánuju si ho nějakou dobu ponechat, takže poreferuji po x extrakcích. Jinak používám 1Zpresso jxpro a doma niche zero. Funguje to celkem podobně jako mokka, jen to tlačí 9barů, vodou o teplotě cca92-94 stupňů přes klasické espresso sítko, ve kterém je káva namletá na espresso hrubost :-).
 2. Zdravím všechny kávomily. Přibližně před týdnem mi dorazila nová hračka jménem 9barista espresso machine. Jedná se o espresso kávovar "na plotnu". Je to celkem vychytaná věcička s tlakovým ventilem, dvěmi oddělenými komorami a chladičem. Výrobce tvrdí, že přístroj dokáže extrahovat espresso při konstantním tlaku a při konstantní teplotě. Moje zkušenosti jsou velmi pozitivní. Každé espresso, co jsem uvařil, chutnalo dobře a většina z nich dokonce dost podobně jako předchozí (pokud jsem nemělil čas extrakce nebo hrubost mletí). Příprava zabere od čtyř do šesti minut. Zkoušel jsem připravovat espresso doma na plotně i venku na plynovém hořáku. Za mě je to zatím nejlepší kávovar "na cesty" nejen na místa bez elektřiny. Jistou nevýhodou je doba za kterou je možné dělat další shot. Kávovar je dost horký a i po ochlazení je nutné ho vyčistit, osušit a připravit na další shot.
 3. Každej jeho zápas mi tluče pumpa jak šílená. Zase to bylo nahoru dolů, ale Jiřina až na ty calf kicky nedostal úder, kterej by s ním zahejbal. Pak přišla přestřelka, kterou Jirka chtěl, dostal jí a vyhrál jí
 4. Tak jedeme. BJP!!!
 5. O víkendu se mi konečně celkem vyvedla pizza (vzhledově), tak se pochlubím. Dělám v plynovém grillu na kameni...
 6. Dovolím si Tě opravit, ale garmin už od páté řady uměl odpovídat na zprávy (messenger i whatsapp) předvolenými odpověďmi. Momentálně mám fenix6 a tam si můžu přidat i vlastní předvolené odpovědi. Není to plnohodnotné, ale kolikrát to stačí. K tématu už budu víceméně opakovat. Upřednostňuješ-li smartwatch funkce-->apple. Upřednostňuješ-li sportovní metriky a výdrž--> ber garminy.
 7. S dovolením se přidám a přestože jsem hlasoval pro Vnox, klidně půjdu i do Spyderca...díky Victorinox : 29 Spyderco Tenacious : 11 Spyderco Manix2 : 26 RAT 1 nebo : 15 SpydercoDelica/Edela/Endura: 11
 8. Neměl by někdo z místních stavitelů doma nevyužité lego disney vaiana 41150? Děcka se mi do toho zbláznily a tak bych jim chtěl udělat radost. Lego může být klidně postavené nebo bez krabice. Jen bych chtěl komplet set, aby si mohly děcka stavět. Kdyžtak prosím do SZ...
 9. Jsem rád, že chutná. Osobně mám taky raději výraznější piqual, ale víc doma používáme arbequinu, protože manželka
 10. No...tak to zdražili poměrně výrazně. Nicméně je pravda, že jsem objednával určitě tak dva roky zpátky. Dej schválně vědět, jak Ti sedí.
 11. Ahoj, já beru několik let olej od lozano-červenka. Pěstujou ve Španělsku a prodávají i v Čr (kamenný shop kousek od Prahy jinak posílají). Je to jednodruhový olivový olej extra virgin. Za 5l platím kolem 1000kč. Pokud nijak šíleně nezdraží nebo neskončí, nebudu kupovat jiný. Mají dvě odrůdy (jemnější arbequina a výraznější piqual), přičemž oba jsou super. Mývají stánky pravidelně na různých trzích.
 12. Moc odstavěno nemám, ale tohle nás s klukem bavilo dost...
 13. Registrace na uefa ani neproběhla, protože někdo usoudil, že nejsem člověk ale bot. Hmmm...takže z mojí IP se asi neregistruju.
×
×
 • Create New...